Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty - Orlińskiego 5

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 5 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
mieszkaniec456
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2018, 16:25

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty

Postautor: mieszkaniec456 » 19 cze 2018, 22:53

No to jak wszyscy to ja też chce wynająć od wspólnoty kawałek korytarza na rowery- mam małe mieszkanie-przyda mi się i będę płacił by Wspólnota miała mniejszy koszt. Mieszkam na 12 piętrze i też mało ludzi tam chodzi po tej stronie korytarza.

Ryland
Posty: 7
Rejestracja: 08 wrz 2017, 23:49

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty

Postautor: Ryland » 19 cze 2018, 23:36

Ehhh.. Zżera was zazdrość i tyle. Ten Pan przedstawił plan, ma mieszkania sąsiadujące na 14 czy tam 15 piętrze i jak było pisane 99% osób nawet tam raz nie zawita. Te 1,5 metra na końcu korytarza i tak on tylko będzie użytkowa, więc w czym macie problem? W tym że zazdrościcie że ktoś ma 2 mieszkania? Że sami nie umiecie się dorobić? Dorosnijcie... A jeśli chcecie "użytkować" akurat ten fragment korytarza pod jego mieszkaniami to ja się zgłaszam do użytkowania korytarza pod waszymi mieszkaniami. Mam kilka dużych metalowych szaf które chętnie postawie przed waszymi drzwiami, bo w końcu to część wspólna i mogę według waszego toku myślenia :)

Aga123
Posty: 74
Rejestracja: 15 cze 2018, 15:19

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty

Postautor: Aga123 » 20 cze 2018, 6:06

Rany ale myślenie, weźcie ludzie zacznijcie myśleć i czytajcie co było napisane. Może dacie się wypowiedzieć ludziom w najbliższym otoczeniu tego Pana, który przedstawia swój plan na zagospodarowanie korytarza. Może ktoś nie chce by mu coś skracano, zagospodarowano i zmieniano. Kupił dwa przeciwległe mieszkania to kupił, mógł nawet 4 na jednym piętrze. I co z tego ? To są dalej dwa osobne mieszkania i teraz będziemy zabudowy tworzyć na pow.1,5 metra może 2. Na łby poupadaliście ? Tak bronicie Pana co kupił to odstąpcie swoje korytarze i dajcie je skracać i zabudowywać.


knd
Posty: 310
Rejestracja: 08 maja 2017, 13:52

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty

Postautor: knd » 20 cze 2018, 7:16

knd pisze:(...) Zamuruje sobie końcówkę korytarza po której i tak nikt poza nim nie chodzi. (...)


Aga123 pisze: jak się chce korytarz zamurowywać sąsiadom.


Czytamy ze zrozumieniem?

Aga123
Posty: 74
Rejestracja: 15 cze 2018, 15:19

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty

Postautor: Aga123 » 20 cze 2018, 10:27

Tak czytamy ze zrozumieniem używając przenośni w wypowiedzi.
"1,5 metra na końcu korytarza " ????? a ile metrów ma korytarz od drzwi w stronę do sąsiada ?
to chyba nie końcówka 1,5 metra i w tym rzecz, nikt nie dywagowałby nad końcówką chyba- nie wiem

lofinden
Posty: 166
Rejestracja: 06 sie 2014, 8:53

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty

Postautor: lofinden » 20 cze 2018, 10:34

Która to klatka?

egal1754
Posty: 104
Rejestracja: 27 paź 2015, 23:06

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty

Postautor: egal1754 » 20 cze 2018, 12:15

Chciałbym zwrócić uwagę na jedną sprawę.
Pan przedstawił na spotkaniu rzut korytarza na którym zaznaczona była lokalizacja ścianki. Nie przyjrzałem się dokładnie czy był to projekt zrobiony (i podpisany) przez projektanta z właściwymi uprawnieniami?

Moim zdaniem jest to ważna sprawa, bo jeśli Pan sam sobie to narysował, a my jako wspólnota wyrazimy zgodę na postawie takiej ścianki to my za to bierzemy odpowiedzialność - zwłaszcza w temacie p.poż.. Oczywiście przepisy p.poż. mogą być złamane tylko dla tych dwóch połączonych mieszkań i to ten Pan bierze na siebie ryzyko utraty własnego zdrowia i życia, ale w razie pożaru, pierwsze pytanie jakie padanie to kto wyraził zgodę na dodatkową zabudowę.
I żeby nie było, nie mam nic przeciwko zrobieniu takie zabudowy i wynajęciu tej części korytarze temu Panu, byle było to zrobione zgodnie z przepisami.

Myślę że w uchwale powinien być zapis że Wynajmujący bierze na siebie odpowiedzialność związaną z zabudową.


mieszkaniec456
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2018, 16:25

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty

Postautor: mieszkaniec456 » 20 cze 2018, 13:22

Temat przepisów ppoż w tym wypadku był poruszony w tym poście i wyśmiany przez użytkownika.
Oczywiście, że każdy korytarz w myśl przepisów techniczno-budowlanych jest drogą ewakuacyjną jeśli prowadzi do wyjścia. A zgodnie z przepisami, parametry drogi ewakuacyjnej, takie jak: szerokość przejść ewakuacyjnych w pomieszczeniach, wyjść ewakuacyjnych z pomieszczeń, dróg ewakuacyjnych poziomych i pionowych, a także drzwi stosowanych na tych drogach, należy (przy uwzględnieniu wszystkich dodatkowych czynników) obliczać proporcjonalnie do maksymalnej liczby osób mogących się nimi ewakuować.

Tak więc szanowni przedmówcy nie zawsze chodzi o zawiść, zazdrość ale każdy z nas kupujących mieszkanie wiedział jak będzie ono wyglądało i widział rzuty, nie trzeba było się decydować na kupno dwóch mieszkań a teraz skracanie korytarza o 1, 5 metra- to nie jest taki malutki kawałeczek jak się niektórym wydaje- co już było mówione zresztą!

knd
Posty: 310
Rejestracja: 08 maja 2017, 13:52

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty

Postautor: knd » 20 cze 2018, 15:27

Aga123 pisze:Tak czytamy ze zrozumieniem używając przenośni w wypowiedzi.
"1,5 metra na końcu korytarza " ????? a ile metrów ma korytarz od drzwi w stronę do sąsiada ?
to chyba nie końcówka 1,5 metra i w tym rzecz, nikt nie dywagowałby nad końcówką chyba- nie wiem


Przecież właśnie dywagujesz nad końcówką korytarza, to o co chodzi?
Nie sprawdziłaś o jaki korytarz chodzi?
Ja zanim się zacznę o czymś wypowiadać, to najpierw sprawdzam jaka jest sytuacja i tego samego spodziewam się po innych.

Aga123
Posty: 74
Rejestracja: 15 cze 2018, 15:19

Re: Zmiana części wspólnych a koszty dla Wspólnoty

Postautor: Aga123 » 20 cze 2018, 15:41

To skoro się zajmujesz tematem, na który się wypowiadasz jak sam piszesz to proszę odpowiedz na pytanie jaka jest długość korytarza od drzwi do sąsiada ? bo 1,5 metra, które chce zabudować sąsiad to chyba połowa tego odcinka a nie końcówka jak napisałeś!
I nie pisz bzdur i insynuuj czy ja się zajmuje i co sprawdzam-
inni również mają odmienne zdanie od Twojego znawco tematu, przepisów ppoż i wszystkiego co wiąże się z tym korytarzem.



Wróć do „Orlińskiego 5 (etap VII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości