Kontenery na ubrania / rozmieszczenie kontenerów na ubrania na osiedlu - Orlińskiego 5

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 5 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
domatorka
Posty: 19
Rejestracja: 11 sty 2016, 2:09

Kontenery na ubrania / rozmieszczenie kontenerów na ubrania na osiedlu - Orlińskiego 5

Postautor: domatorka » 29 sty 2019, 14:06

Nie wiem czy ktos zauważył ale pojawiły sie zarówno pod naszym blokiem jak i pod Orlińskiego 3 kontenery na ubrania.
Poniewaz pod Orlinskiego 1 jest juz jeden taki, zapytałam Administracje po co pod kazdym blokiem kolejny zawadzajacy na chodniku (który i tak jest wiecznie i tak nie do przejscia) obiekt.
Administracja podjeła temat i poinformowała mnie ze nie podpisywali żadnej umowy z firmą na kontenery i jest to czysta samowolka czyjaś.
Kontenerów z łatwopalna odzieza nie wolo stawiać koło trafo i jeszcze na drodze pożarowej.
Czyli podsumowując.. Sami sobie postawili. Wbrew przepisom. Nie pytajac nas o zgode. Bez zadnej umowy. I nic za to nie płacą (normalnie za to jest opłata dla Wspólnoty).
No i mamy z okna piekny koszmarek na srodku wjazdu do garażu i przed oknami..
Coś z tym robimy?

Ekspresjah
Posty: 332
Rejestracja: 04 lis 2016, 1:07

Re: Kontenery na ubrania / rozmieszczenie kontenerów na ubrania na osiedlu - Orlińskiego 5

Postautor: Ekspresjah » 29 sty 2019, 19:43

A czy te kontenery są sygnowane przez jakąś instytucję charytatywną? Kiedyś mówili w telewizji, że prywatne firmy ustawiają takie kontenery, a zebrane ubrania sprzedają w ciucholandach.

newkind
Posty: 109
Rejestracja: 08 kwie 2015, 8:59

Re: Kontenery na ubrania / rozmieszczenie kontenerów na ubrania na osiedlu - Orlińskiego 5

Postautor: newkind » 30 sty 2019, 9:37

Żadne kontenery nie należą do instytucji charytatywnych. Wszystkie są firm prywatnych - nawet te sygnowane jako kontenery Caritas. Działa to na takiej zasadzie, że w zamian za możliwość umieszczenia dużego logo Caritas na kontenerze, firma oddaje procent ubrań właśnie do Caritas (lub płaci za użyczenie loga), reszta tak jak napisane wyżej - trafia do ciucholandu. Ludzie myślą, że wspierają Caritas, a może 30% (maks) tego co wrzucą tam trafia. Biznes się kręci.


iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Kontenery na ubrania / rozmieszczenie kontenerów na ubrania na osiedlu - Orlińskiego 5

Postautor: iti » 30 sty 2019, 11:54

Trochę dużo tych kontenerów. Pytaliście może administracji, czy wyrażała na to zgodę? Chyba muszą mieć jakąś podstawę, to zajęcia części chodnika pod blokiem. Jeżeli to samowolka, to kontenery do usunięcia.

Obrazek

Chyba spokojnie wystarczyłby ten zlokalizowany po południowej stronie ul. Orlińskiego, choć tam też pięknie nie wygląda. A może jeden obok Paczkomatu, ale nie po dwa pod każdym blokiem. Pewnie przydałby się też taki po drugiej stronie osiedla, od strony Medweckiego.

domatorka
Posty: 19
Rejestracja: 11 sty 2016, 2:09

Re: Kontenery na ubrania / rozmieszczenie kontenerów na ubrania na osiedlu - Orlińskiego 5

Postautor: domatorka » 30 sty 2019, 12:03

Pytałam Gremax. Oni "podobno" nie wyrażali zgody i nic nie wiedzą.
Ale też nie zamierzaja nic zrobić w tej sprawie.
Wysłałam maila do właściciela tych kontenerów na jakiej podstawie je postawili ale nie sadze zeby odpisali.
Wkurza mnie przed oknem i wjazdem ten kontener nie ukrywam :roll:
Widziałam płonący taki kontener na swoim poprzednim (też nowym) osiedlu.
Płomień do 2 piętra.
A ten jeszcze koło trafo stoi.

Fiszka
Posty: 109
Rejestracja: 07 sie 2014, 8:32

Re: Kontenery na ubrania / rozmieszczenie kontenerów na ubrania na osiedlu - Orlińskiego 5

Postautor: Fiszka » 30 sty 2019, 13:52

Moim zdaniem jeśli kontenery stanęły bez niczyjej zgody to świętym obowiązkiem zarządcy jest, aby zniknęły jak najszybciej. Te nie dość, że stwarzają zagrożenie stojąc przy samym trafo, to jeszcze blokują przejście chodnikiem. Ten kontener, który stał blisko Rossmana owszem zniknął z trawy ale przeniesiono go obok wiaty na wózki sklepowe. Nie wierzę, że można tak bezkarnie ustawiać tyle kontenerów bez żadnych konsekwencji? W mojej opinii mamy już dwa kontenery obok dzwonów na wjeździe od Stella Sawickiego. Po co mnożyć byty ponad konieczność?

ngy16687
Posty: 506
Rejestracja: 20 wrz 2015, 18:36

Re: Kontenery na ubrania / rozmieszczenie kontenerów na ubrania na osiedlu - Orlińskiego 5

Postautor: ngy16687 » 30 sty 2019, 16:16

Zgłaszajcie, wymagajcie usunięcia i obciążajcie za zajęcie terenu wspólnoty. Często są one stawiane nielegalnie i znikają gdy ktoś się nimi interesuje. W końcu w całym mieści jest ich tak dużo, że mało kto przypuszcza, że mogą być stawiane bez wymaganych zgód.

W mojej opinii ZIKiT (ZDMK) w całym mieści powinien sprawdzić każdy podobny kontener, czy na pewno są wnoszone za niego opłaty za zajęcie pasa.


domatorka
Posty: 19
Rejestracja: 11 sty 2016, 2:09

Re: Kontenery na ubrania / rozmieszczenie kontenerów na ubrania na osiedlu - Orlińskiego 5

Postautor: domatorka » 31 sty 2019, 8:40

Kontenery zniknely spod trafo.
Jeszcze wczoraj odpisala mi fundacja-wlasciciel ze bardzo przeprasza za zaistniala sytuacje, jest im bardzo przykro i ze kontenerami zajmuje sie firma O...... I nie wiedziala o ich dzialaniach. Zapewnila ze znikna.
Nastepnie odpisal za 3 godz Gremax ze skontaktowali sie z wlascicielem ze zapewnil ich ze kontenery znikna lub zostana przeniesione i zabronil mi udostepniac ich korenspondencji do mnie ( wyslalam fundacji mail od Gremaxu ktory potwierdzal ze nic o tym nie wwiedzai zadna umowa ich nie wiaze).
Czuje przez skore ze tu KTOS jednak pieniazki za to wzial za plecami...
W sumie moznaby pomyslec o jakiejs umowie na kontenery. Tylko postawic je w rozsadnym miejscu, za zgoda wszystkich i legalnie. Bylby jakis grosz dla nas dodatkowy i fundacje wesprzec jednoczesnie. Ale jest juz ich tyle wokolo..

Victorie
Posty: 71
Rejestracja: 03 sie 2017, 7:46

Re: Kontenery na ubrania / rozmieszczenie kontenerów na ubrania na osiedlu - Orlińskiego 5

Postautor: Victorie » 31 sty 2019, 9:30

Zniknął stamtąd ale pojawił się za to na terenie mojej wspólnoty - Avia 3. :evil:

mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Kontenery na ubrania / rozmieszczenie kontenerów na ubrania na osiedlu - Orlińskiego 5

Postautor: mik » 05 lut 2019, 12:33

Jeśli mówisz o tej sztuce na skrzyżowaniu, koło dzwona, to stoi ona w pasie drogi gminnej. Teraz sprawa w rękach ZIKiT.



Wróć do „Orlińskiego 5 (etap VII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości