Nowe uchwały i naliczenia od kwietnia

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 5 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Nowe uchwały i naliczenia od kwietnia

Postautor: Tommy » 29 mar 2020, 23:39

Otrzymałem maila ze sprawozdaniem finansowym za ubiegły rok i propozycjami uchwał. Oto moje spostrzeżenia:

1. Uchwała o utworzeniu funduszu remontowego znowu będzie obowiązywała wstecz, jeśli zostanie uchwalona po roku czy dwóch. Wtedy każdy będzie mieć zaległość liczoną w setkach albo tysiącach zł. Czy nie można było w treści uchwały zapisać, że bedzie obowiązywać z dniem podjęcia? Czy to wymaga jakiegos nadludzkiego intelektu, żeby wpaść na ten pomysł? Poza tym teraz, kiedy sytuacja finansowa dużej części społeczeństwa może ulec drastycznemu pogorszeniu, kiedy rząd zapowiada ulgi i pomoc, to nasz zarząd wprowadza dodatkowe opłaty, dodatkowe obciązenie dla naszych kieszeni - opłaty ktorych wprowadzenie spokojnie można odłożyć o pół roku czy rok bez żadnej szkody dla wspólnoty. Ale takich mamy bezmyślnych decydentów.

2. Nowy plan gospdarczy i jego budżet.
Koszty funkcjonowania wspólnoty za rok ubiegły to 865 tys. zł. Po odjęciu kosztów odwołanej ochrony zostaje 675 tys. zł. Zakładając, że koszty w roku bieżącym wzrosną nawet o 7%, co i tak jest wskażnikiem dwukrotnie przewyższającym inflację, to budżet kosztów na rok 2020 nie powinien przekroczyć 730 tys z dużym zapasem. A u nas zaplanowano 824 tys, czyli o prawie 100 tys. więcej. Kto wyliczał ten budżet i na co ma się rozejść te dodatkowe 100 tys PLN z naszych kieszeni?? Na wyłączanie fałszywych alarmów? Jeśli te pieniądze nie zostaną szczegółowo rozliczone co do złotówki to chyba ktoś powinien ponieść surowe konsekwencje za niegospodarność.

3. Absolutorium dla zarządu - oczywiście jestem głęboko przeciw z wyżej opisanych powodów, a także dlatego, że ani słowem nie wyjaśniono jaki jest los zaskarzonej poprzedniej uchwały o funduszu remontowym.

Jeśli ktos z czytających to ma dostęp do grup facebookowych to proszę o podanie tam linka do tego forum, żeby mieszkańcy mogli przeczytać, że są też osoby które mają inne zdanie niż p. Badylek, która zablokowała w grupach facebookowych wszystkich mających inne zdanie niż ona. A może znajdzie się ktoś chętny żeby założyć nową grupę niezależną od tej pani.

knd
Posty: 310
Rejestracja: 08 maja 2017, 13:52

Re: Nowe uchwały i naliczenia od kwietnia

Postautor: knd » 30 mar 2020, 15:10

Z tego co widzę, to na FB ludzie wychodzą z założenia, że nie chcą o sprawach wspólnoty dyskutować na forum publicznym z ludźmi ukrywającymi się za nickami, a ci z forum mają za to problem z FB.

Może założenie czegoś kompletnie neutralnego? Platformy na której ludzie nie będą anonimowi, ale nie będzie też powiązana z FB?

Aga123
Posty: 74
Rejestracja: 15 cze 2018, 15:19

Re: Nowe uchwały i naliczenia od kwietnia

Postautor: Aga123 » 30 mar 2020, 20:08

Tommy pytasz się na co zaplanowano dodatkowe 100 tysięcy w budżecie nawet po odwołaniu ochrony ? Już Ci pisze na co- na konserwacje systemu ppoż za ,który będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni bo nie mamy gwarancji ,na konserwacje innych elementów w bloku ,na które tez utraciliśmy gwarancje np na wentylacje mechaniczną. A dlaczego nie mamy gwarancji ? Bo Gremax nie robił przeglądów i skutecznie nas tej gwarancji pozbawił u Budimexu. Kolejna rzecz to przeglądy, które trzeba wykonywać i za które trzeba płacić by zachować rękojmie ,która jeszcze się ostała . Jak wiesz funduszu remontowego nie będzie na te chwile wiec jak wiele razy pisano te pieniądze będziemy musieli płacić teraz nabieżąco. A co do uchwały o fundusz remontowy naliczany wstecz to napisałam do Zarządu dlaczego popełniono znów ten sam błąd ogłaszając ją? I otrzymałam odpowiedź,że firma Gremax sama bez wiedzy Zarządu te uchwale do mieszkańców wysłała . Mam nadzieje,że na dniach dostaniemy sprostowanie od Administratora tych uchwał i ta uchwała o funduszu naliczanym od kwietnia 2020 zostanie wycofana. Ufam,że była to pomyłka Administratora tak jak mi odpisano.
Pozdrawiam



Wróć do „Orlińskiego 5 (etap VII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości