strefa zamieszkania Orlińskiego 5

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 5 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Wilu84
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2016, 13:53

strefa zamieszkania Orlińskiego 5

Postautor: Wilu84 » 01 kwie 2020, 14:37

Podobno już jest wszystko dograne i szukają firmy, która ma się zająć stawianiem oznaczeń, zobaczymy czy w tym tygodniu ruszą z tematem ..w końcu. Mam nadzieje, że skończy się temat dziko parkujących i SM będzie już interweniować

Neigbour
Posty: 176
Rejestracja: 11 lip 2017, 22:42

Re: strefa zamieszkania Orlińskiego 5

Postautor: Neigbour » 01 kwie 2020, 20:17

nawet jeśli postawią to straż miejsca zacznie pewnie interweniować po zakończeniu epidemii bo teraz mają ważniejsze rzeczy do roboty. Przez ostatni tydzień wpgole się nie interesowali parkowaniem i widać jak bezprawie wróciło pod bloki O8 i O6...no ale czasy są wyjątkowe więc pozostaje czekać na koniec epidemii i życzę wam aby szybko uregulowali parkowanie w waszej nowopowstałej strefy jak już będzie ofocjalna

Wilu84
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2016, 13:53

Re: strefa zamieszkania Orlińskiego 5

Postautor: Wilu84 » 02 kwie 2020, 11:20

Neigbour pisze:nawet jeśli postawią to straż miejsca zacznie pewnie interweniować po zakończeniu epidemii bo teraz mają ważniejsze rzeczy do roboty. Przez ostatni tydzień wpgole się nie interesowali parkowaniem i widać jak bezprawie wróciło pod bloki O8 i O6...no ale czasy są wyjątkowe więc pozostaje czekać na koniec epidemii i życzę wam aby szybko uregulowali parkowanie w waszej nowopowstałej strefy jak już będzie ofocjalna


Zgadza się, mam tylko nadzieję, że wzrośnie świadomość parkujących na "krzywy ryj", chociaż i tak po epidemii nie obejdzie się zapewne bez interwencji ze strony SM....ale patrząc na O6 i O8 to chyba mandaty za złe parkowanie nie są duże...


Nokian
Posty: 95
Rejestracja: 19 cze 2019, 16:39

Re: strefa zamieszkania Orlińskiego 5

Postautor: Nokian » 02 kwie 2020, 22:34

Wilu84 pisze:
Neigbour pisze:nawet jeśli postawią to straż miejsca zacznie pewnie interweniować po zakończeniu epidemii bo teraz mają ważniejsze rzeczy do roboty. Przez ostatni tydzień wpgole się nie interesowali parkowaniem i widać jak bezprawie wróciło pod bloki O8 i O6...no ale czasy są wyjątkowe więc pozostaje czekać na koniec epidemii i życzę wam aby szybko uregulowali parkowanie w waszej nowopowstałej strefy jak już będzie ofocjalna


Zgadza się, mam tylko nadzieję, że wzrośnie świadomość parkujących na "krzywy ryj", chociaż i tak po epidemii nie obejdzie się zapewne bez interwencji ze strony SM....ale patrząc na O6 i O8 to chyba mandaty za złe parkowanie nie są duże...


Na Avii strefa bardzo dobrze funkcjonuje. Ale to zaczęło się od zmasowanych interwencji SM. Zaczęło się od jednego dnia. Przyjechali kilka razy dziennie, bo niektórzy myśleliśmy, że jak już rano byli to potem ich nie będzie. Potem nawet pojedyncze auta zaparkowane miały blokady.

Wilu84
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2016, 13:53

Re: strefa zamieszkania Orlińskiego 5

Postautor: Wilu84 » 03 kwie 2020, 8:03

dzisiaj ma sie odbyc montaz oznakowania, zobaczymy jak to w praktyce bedzie

Nokian
Posty: 95
Rejestracja: 19 cze 2019, 16:39

Re: strefa zamieszkania Orlińskiego 5

Postautor: Nokian » 03 kwie 2020, 12:53

Wilu84 pisze:dzisiaj ma sie odbyc montaz oznakowania, zobaczymy jak to w praktyce bedzie


Już jest oznakowanie. Ale powinien być ściągnięty znak droga wewnętrzna. Znak droga wewnętrzna i strefa zamieszkania wykluczają się.

Wilu84
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2016, 13:53

Re: strefa zamieszkania Orlińskiego 5

Postautor: Wilu84 » 03 kwie 2020, 14:10

tak, wlasnie widzialem, pracuje z domu i akurat mam na ten znak widok. Tez mnie to zdziwilo,ale mam nadziej ze to poprawia szybko. Ja nie wiem kto im kazal zostawic ten znak tam. Dziwne, zwlaszcza ze przy bloku nr 6 centralnie na rogu po drugiej strony ulicy od ich montazu na Orlinskiego 5, stoi jak "byk" znak strefy zamieszkania bez znaku 'droga wewnętrzna'....


Wilu84
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2016, 13:53

Re: strefa zamieszkania Orlińskiego 5

Postautor: Wilu84 » 03 kwie 2020, 20:47

Nokian pisze:
Wilu84 pisze:dzisiaj ma sie odbyc montaz oznakowania, zobaczymy jak to w praktyce bedzie


Już jest oznakowanie. Ale powinien być ściągnięty znak droga wewnętrzna. Znak droga wewnętrzna i strefa zamieszkania wykluczają się.



Trochę podrążyłem w sieci i okazuje się, że taka akcja z dwoma znakami nie jest nieprawidłowa i w tym przypadku jak jest znak strefy zam. i droga wewnętrzna to stosuje się przepisy tylko dot. Strefy zamieszkania:


https://autokult.pl/29416,strefa-ruchu- ... z-przepisy

Wilu84
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2016, 13:53

Re: strefa zamieszkania Orlińskiego 5

Postautor: Wilu84 » 09 maja 2020, 6:43

W końcu doczekaliśmy się interwencji SM, wczoraj gęsto sypała mandatami pod blokami 3 i 5. Aut pod blokami było full zaparkowanych, pewnie trochę czasu minie, nim nie będzie tam wcale aut, ale coś w końcu ruszyło z tym tematem, może w końcu da radę swobodnie wjechać i wyjechać z wykupionego miejsca zewnętrznego lub z garażu podziemnego



Wróć do „Orlińskiego 5 (etap VII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości