Brak aktualizacji e-kartoteki wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 5 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
hej
Posty: 15
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:38

Brak aktualizacji e-kartoteki wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: hej » 22 maja 2020, 8:59

Cześć,

czy inni też mają z tym problem? Od 20 kwietnia nie wprowadzono żadnych zmian. Nie można sprawdzić nawet aktualnego saldo.

Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Brak aktualizacji e-kartoteki wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: Tommy » 22 maja 2020, 18:40

Prawdopodobnie chodzi o zmianę firmy administrującej, stąd brak aktualizacji.
Pytanie, czy w ogóle ten nowy administrator będzie korzystać z e-kartoteki albo innych usprawnień elektronicznych.
Co to w ogóle za firma Greń? Czy była wybrana w jakims konkursie ofert, czy z polecenia czy po znajomości? Jaka będzie stawka za administrowanie w porównaniu z Gremaxem? Jest mnóstwo pytań, na które nie ma odpowiedzi.

Aga123
Posty: 74
Rejestracja: 15 cze 2018, 15:19

Re: Brak aktualizacji e-kartoteki wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: Aga123 » 27 maja 2020, 16:35

Tommy jak zwykle siejesz zamęt a wszystko wynika z tego,że nie byłeś na ostatnim zebraniu gdzie była mowa o nowej firmie,uchwała o zmianie administratora i mowa o stawkach. Maila do Zarządu pewnie znasz wiec tam zapytaj o wszystko a nie siej paniki na forum. Aktualizacja E kartoteki i naliczeń będzie jak Gremax wyda wszystkie dokumenty a przede wszystkim księgowe ,które na dzień dzisiejszy przetrzymuje bezprawnie utrudniając prace nowemu Administratorowi i wprowadzając chaos,w którym był najlepszy od dwóch i pół roku na tej Wspólnocie bo do niczego innego się nie nadawał . Tyle w temacie


hej
Posty: 15
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:38

Re: Brak aktualizacji e-kartoteki wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: hej » 24 cze 2020, 12:40

Mija kolejny miesiąc i sytuacja nadal aktualna. Trochę kpina. Miało być lepiej, ale jakoś trudno to dostrzec.

Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Brak aktualizacji e-kartoteki wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: Tommy » 25 cze 2020, 22:48

Brak aktualizacji e-kartoteki to jest jeden z mniej istotnych problemów dotyczących tej wspólnoty.
Przez wadliwy system przeciwpożarowy straż pożarna jest u nas prawie codziennie. A każdy przyjazd kosztuje bodajże 700 zł. Wystarczy sobie to przemnożyć przez liczbę dni w roku.... Nie rozumiem dlaczego taki skopany system ppoż generujący ciągle fałszywe bezzasadne alarmy, jest podłączony do PSP i nikt nie podejmie decyzji żeby go odłączyć, dopóki nie zostanie naprawiony tak, aby alarmować w razie prawdziwego zagrożenia a nie kiedy w restauracji za bardzo podpieką kotleta.

Aga123
Posty: 74
Rejestracja: 15 cze 2018, 15:19

Re: Brak aktualizacji e-kartoteki wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: Aga123 » 01 lip 2020, 18:25

Tommy jak Cię proszę- nie rozpoczynaj wątku ppoż na innym temacie.
Co Ty gadasz za głupoty ? Czy system ppoż jest wadliwy skoro wykrywa dym i czujka wysyła alarm? Skąd czyjka ma wiedzieć jako urządzenie elektryczne,że to dym od kotleta w garażu a nie dym z pożaru ? Kto ma zadecydować o odpięciu systemu ppoż od Straży Pożarnej ? Jak takie są przepisy ,że budynki z tyloma kondygnacjami muszą być wpięte do PSP. System działa poprawnie bo wykrywa zagrożenie i reaguje-pisz do Budimexu z pretensjami ,że tak zrobili wentylacje,że dymy z kuchni lokali gastro idą do garażu . Wylej tam swoją złość za te alarmy bo ja tez mam tego dość / ps alarmy 700 zł każdy -skąd masz taki cennik ? / A E kartoteka nie wiem chyba dzisiaj dostałam jakiś nowy login,a Ty dostałeś ?

Aga123
Posty: 74
Rejestracja: 15 cze 2018, 15:19

Re: Brak aktualizacji e-kartoteki wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: Aga123 » 01 lip 2020, 18:29

Aaaaa i przypomnę Ci ,że byłeś pierwszy,który chciał odwołania ochrony ,która w zakresie obowiązków także miała kasowanie alarmów i Ich weryfikacje i zapobieganie temu by przyjeżdżała Straż Pożarna . Nie ma ochrony to zaczęła przyjeżdżać Straż za każdym razem. I znów problem bo trzeba płacić za alarmy. To trzeba było ochronę zostawić -placilbys ochronie a alarmów byś nie miał fałszywych od kotleta jak to nazywasz.


krzysztofp
Posty: 37
Rejestracja: 14 lis 2017, 17:56

Re: Brak aktualizacji e-kartoteki wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: krzysztofp » 01 lip 2020, 19:56

Tommy pisze:nikt nie podejmie decyzji żeby go odłączyć

Bo nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności za taką decyzję - https://www.straz.gov.pl/panstwowa_stra ... aru_do_psp
wadliwy czy nie, ma być podpięty - koniec kropka.

I z tego co kojarzę, wątek dot. działania ppoż już istnieje, więc skupmy się na temacie - e-kartotece.
Z tego co mi wiadomo, to dopóki poprzednia firma administrująca (Gremax) nie przekaże pełnej dokumentacji nowej (Greń), to nie będą w stanie zapewnić nam poprawnych i aktualnych danych. Pomijam fakt, że wg mnie e-kartoteka to system z ery IT łupanego i moglibyśmy skorzystać z czegoś innego.

Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Brak aktualizacji e-kartoteki wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: Tommy » 03 lip 2020, 12:30

Aga123 pisze:A E kartoteka nie wiem chyba dzisiaj dostałam jakiś nowy login,a Ty dostałeś ?

do tej pory nic nie dostałem



Wróć do „Orlińskiego 5 (etap VII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości