Spotkanie lokatorow 26/09/2018 - Avia 1

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
M4334
Posty: 120
Rejestracja: 09 mar 2016, 19:58

Re: Spotkanie lokatorow 26/09/2018 - Avia 1

Postautor: M4334 » 10 gru 2018, 16:58

rafal - Przepraszam, że nie odpisywałem ale miałem zajęty weekend i mam raczej obłożony tydzień jeśli chodzi o spotkanie. Nie mniej jednak wydaje mi się, że to raczej ty powinieneś mnie przekonać do powrotu ochrony bo oni się po prostu nie sprawdzili. Nie mieli tu co robić i nie są zupełnie potrzebni. Przypadki wandalizmu nie są przez nich ujawniane. Nie pilnują też porządku. Ochrona jak i każda usługa na zasadzie siedzenia w dyżurce, siedzenia na kasie lub przy szlabanie parkingowym itp, jest przeżytkiem i odchodzi do historii. Teraz takie funkcje są realizowane np przez skuteczny system monitoringu i to tu możesz się wykazać odpowiednio wpływając na Zarządcę. Pensje ochrony idą w górę, nie opłaca się zatrudniać byle kogo z ulicy bo koszt będzie wysoki a skuteczność żadna. Jak napisałeś - 50 zł za ochronę płacili chyba właściciele kawalerek po 25m bo jak masz mieszkanie 60m to płacisz ok. 66zł + ewentualne miejsce w garażu lub komórka lokatorska. Od nowego roku te kwoty na pewno były by wyższe a korzyść jak już dziś wiemy jest żadna. Można zatrudnić wykwalifikowanych ochroniarzy ale koszt będzie bardzo wysoki i wydaje się, że nie każdy w budynku jest na to gotowy. Osobiście jestem zwolennikiem instalacji monitoringu.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2019, 11:19 przez M4334, łącznie zmieniany 1 raz.

rafal
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2017, 6:58

Re: Spotkanie lokatorow 26/09/2018 - Avia 1

Postautor: rafal » 05 sty 2019, 14:01

M4334 zrezygnowano z ochrony kiedy będzie monitoring ???

oli8386
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:13

Re: Spotkanie lokatorow 26/09/2018 - Avia 1

Postautor: oli8386 » 05 sty 2019, 21:36

Koszt ochrony to 1,10 zł za m czyli za mieszkanie 60m wychodziło 66 zł, ktoś wcześniej zadał pytanie co z ochroną przy bramie wjazdowej - czy coś wiadomo w tej sprawie?


M4334
Posty: 120
Rejestracja: 09 mar 2016, 19:58

Re: Spotkanie lokatorow 26/09/2018 - Avia 1

Postautor: M4334 » 07 sty 2019, 11:33

rafal pisze:M4334 zrezygnowano z ochrony kiedy będzie monitoring ???

Jak zagłosujesz w sprawie uchwały dotyczącej montażu monitoringu i podobny ruch wykona 50proc mieszkańców. Na dzień dzisiejszy nie jest ona nawet głosowana więc jeśli sprawa jest dla ciebie pilna to polecam naciskać zarządcę.

rafal
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2017, 6:58

Re: Spotkanie lokatorow 26/09/2018 - Avia 1

Postautor: rafal » 08 sty 2019, 1:50

M4334 olaboga 50pln zostanie w kieszeni fajnie, czyli tak jak mówiłem ochrony nie bedzie monitoringu też NIE takie cenciki krakowskie będą się cieszyć A w bloku już są 3 burdele,,domowki" A może jesteś od nich i na tym ci zależy??? Teraz mówisz o uchwale wstydził byś się, a powinno być NAJPIERW uchwala w sprawie ochrony+koszty instalacji+serwisu itp... Ale tobie to już wszystko jedno GRATULACJE wstyd i jeszcze raz wstyd
Już wiem czemu do knajpy nie przyszedłeś, bo boisz pokazać twarz zza kompa każdy jest mądry

M4334
Posty: 120
Rejestracja: 09 mar 2016, 19:58

Re: Spotkanie lokatorow 26/09/2018 - Avia 1

Postautor: M4334 » 08 sty 2019, 9:59

rafal pisze:M4334 olaboga 50pln zostanie w kieszeni fajnie, czyli tak jak mówiłem ochrony nie bedzie monitoringu też NIE takie cenciki krakowskie będą się cieszyć A w bloku już są 3 burdele,,domowki" A może jesteś od nich i na tym ci zależy??? Teraz mówisz o uchwale wstydził byś się, a powinno być NAJPIERW uchwala w sprawie ochrony+koszty instalacji+serwisu itp... Ale tobie to już wszystko jedno GRATULACJE wstyd i jeszcze raz wstyd
Już wiem czemu do knajpy nie przyszedłeś, bo boisz pokazać twarz zza kompa każdy jest mądry

U mnie w kieszeni zostaje stówa bez kilku zł. Może u Ciebie jest to 50pln. Mówimy o kosztach w skali miesiąca bo w skali roku oszczędność wyniesie ponad tysiąc zł - wolę sobie tymi środkami nadpłacić kredyt niż opłacać pensję dla agentów ochrony którzy nie mają zadań i sensu istnienia. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na moje pytanie na forum, jakie funkcje powinna spełniać ochrona na naszym budynku bo zwyczajnie oni tu nic nie robili a 15 tysięcy miesięcznej pensji na ich tegoroczne honorarium można by równie dobrze wyrzucić do kosza. Oczywiście każdy może ze swoimi pieniędzmi robić co uważa za słuszne.

Na zebraniu wraz z rozpoczęciem głosowania o odwołaniu ochrony, apelowałem o montaż monitoringu ale zarządca wypowiadał się na ten temat negatywnie, na sali nie było poparcia i temat upadł. Sam się wstydź, że skutecznie tego nie przeforsowałeś. Jestem właścicielem/współwłaścicielem lokali w tej wspólnocie jak każdy inny, każdy z nas posiada głos i może nim głosować zgodnie ze swoim udziałem w całej nieruchomości.

Jeśli w bloku są 3 burdele (nie wiem bo ja nie chodzę) to powstały one pod nosem hojnie opłacanej ochrony i jej istnienie nic tu nie zmieniło. Nie życzę sobie żebyś insynuował, że reprezentuję takie instytucję. Nikogo na tym forum nie obrażam, podejmuje merytoryczną dyskusję i nie boje się konsekwencji z tym związanych. Sam lepiej przemyśl co publikujesz i kogo oskarżasz! Nie boje się spotkania z Tobą ale na co dzień jestem osobą zajętą zawodowo jak i mocno zaangażowaną rodzinnie - nie przyjmę każdej wyznaczonej przez Ciebie daty. Ponadto nie odpowiadała mi forma spotkania na którym miałem przekonać Cię do jakiegoś rozwiązania - po to są głosowane uchwały żeby każdy mógł się określić i nie mam zamiaru prowadzić tu żadnej agitacji.

rafal
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2017, 6:58

Re: Spotkanie lokatorow 26/09/2018 - Avia 1

Postautor: rafal » 11 sty 2019, 11:14

M4334 bardzo Cię proszę Ty mnie nie strasz kogo ja oskarzam A kogo nie, pieknie piszesz że jesteś osobą zajęta zawodowo i rodzinnie jak szczypiesz się marnymi 100pln to coś zawodowo chyba słabo wychodzi, dla rodziny wspolczucie przejdźmy do sedna sprawy naobiecywaliscie monitoringi sringi ludziom, kupili to jak pisowskie bajki o mannie płynącej z nieba WSTYDZIL BYS SIE !!!
WIESZ ZE ZYCIE BYWA przewrotne ochrony nie bedzie dostaniesz po lbie od złodziei na klatce nawet nie będziesz miał do kogo iść, co zrobisz zatesknisz za nimi, nie życzę żadnej kobiecie żeby coś się stało, ale w hucie różnie to bywa, niejednokrotnie widziałem jak babina dostała strzala i zęby się posypały, 100 zostanie będzie na dentyste. Nie mów że Cię straszą ja przestrzegam bądź czujny, A jak ochrony nie bedzie monitoringu też nie bedzie fajnie SAMOWOLKA pobawimy sie...


GrzegorzDragon
Posty: 89
Rejestracja: 17 lut 2016, 14:59
Lokalizacja: Kraków,Avia 1

Re: Spotkanie lokatorow 26/09/2018 - Avia 1

Postautor: GrzegorzDragon » 11 sty 2019, 12:25

rafal pisze:M4334 bardzo Cię proszę Ty mnie nie strasz kogo ja oskarzam A kogo nie, pieknie piszesz że jesteś osobą zajęta zawodowo i rodzinnie jak szczypiesz się marnymi 100pln to coś zawodowo chyba słabo wychodzi, dla rodziny wspolczucie przejdźmy do sedna sprawy naobiecywaliscie monitoringi sringi ludziom, kupili to jak pisowskie bajki o mannie płynącej z nieba WSTYDZIL BYS SIE !!!
WIESZ ZE ZYCIE BYWA przewrotne ochrony nie bedzie dostaniesz po lbie od złodziei na klatce nawet nie będziesz miał do kogo iść, co zrobisz zatesknisz za nimi, nie życzę żadnej kobiecie żeby coś się stało, ale w hucie różnie to bywa, niejednokrotnie widziałem jak babina dostała strzala i zęby się posypały, 100 zostanie będzie na dentyste. Nie mów że Cię straszą ja przestrzegam bądź czujny, A jak ochrony nie bedzie monitoringu też nie bedzie fajnie SAMOWOLKA pobawimy sie...

tylko udajesz czy taki jesteś?
podaj mi ze 2 przykłady kiedy ochrona wykonała jakąś interwencję na bloku...
sam ich kiedyś prosiłem o interwencję to usłyszałem że za 2tyś to oni nie będą się narażać...
ZAWSZE najbezpieczniejszą formą ochrony domostwa były dobre relacje między mieszkańcami...
ps. a co huta ma do tego? na innych dzielnicach jest inaczej? raczej nie bardzo....wszędzie zdarzały się napady/pobicia i niestety dalej tak będzie...
jeśli mielibyśmy mieć ochronę taką, która interweniuje i faktycznie ochrania to nie płaciłbyś miesięcznie 50zł tylko 500zł
takie są realia niestety

M4334
Posty: 120
Rejestracja: 09 mar 2016, 19:58

Re: Spotkanie lokatorow 26/09/2018 - Avia 1

Postautor: M4334 » 11 sty 2019, 13:07

rafal pisze:M4334 bardzo Cię proszę Ty mnie nie strasz kogo ja oskarzam A kogo nie, pieknie piszesz że jesteś osobą zajęta zawodowo i rodzinnie jak szczypiesz się marnymi 100pln to coś zawodowo chyba słabo wychodzi, dla rodziny wspolczucie przejdźmy do sedna sprawy naobiecywaliscie monitoringi sringi ludziom, kupili to jak pisowskie bajki o mannie płynącej z nieba WSTYDZIL BYS SIE !!!
WIESZ ZE ZYCIE BYWA przewrotne ochrony nie bedzie dostaniesz po lbie od złodziei na klatce nawet nie będziesz miał do kogo iść, co zrobisz zatesknisz za nimi, nie życzę żadnej kobiecie żeby coś się stało, ale w hucie różnie to bywa, niejednokrotnie widziałem jak babina dostała strzala i zęby się posypały, 100 zostanie będzie na dentyste. Nie mów że Cię straszą ja przestrzegam bądź czujny, A jak ochrony nie bedzie monitoringu też nie bedzie fajnie SAMOWOLKA pobawimy sie...

Nie straszę tylko namawiam do przemyślenia - obecnie Twoje wypowiedzi w generalnie nie posiadają większego sensu. Pytam Cię o sens zatrudniania ochrony a Ty mi nie podajesz żadnego powodu ale za to masz pretensję, że nie chcę płacić moich pieniędzy na miesięczną pensję ochrony... Jeśli nie ma sensu ich zatrudniać to nawet 1zł wydawany co miesiąc jest stratą. Nie widziałem też żadnej interwencji ochrony a imprezy z maczetami na których ochrona zamknęła się w dyżurce już były tutaj opisywane. Niczego nie obiecywałem a zarządca na zebraniu przed głosowaniem uchwały głośno przestrzegał, że jego zdaniem montaż monitoringu póki jest gwarancja nie jest możliwy. Każdy powinien oddać świadomy głos. Mam nadzieję, że nie jesteś naszym sąsiadem tylko jakimś podstawionym przedstawicielem firmy ochroniarskiej, który wylewa żale bo stracił 15 tysięcy miesięcznego przychodu.

rafal
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2017, 6:58

Re: Spotkanie lokatorow 26/09/2018 - Avia 1

Postautor: rafal » 11 sty 2019, 18:28

Co do interwencji ochrony przy mnie facet wyrzucił z bloku nachlanych małolatow 1/01 O godz 5.45 rano tylko zarzygali posadzkę przed drzwiami chyba zauważyliście, a może poprostu wam to nie przeszkadza to życzę powodzenia co do mojego zamieszkania znów jesteś w błędzie m4334 nawet chciałem się z Tobą spotkać ale Ty mądry jesteś zza kompa, pożyjemy zobaczymy.
Nie rozumiem dlaczego nie pomylec o usprawnieniu ochrony wdrozyc procedury ktore nas beda satysfakcjonowac, nie po co zniszczyć zdemontować za 100pln dla mnie żenada...



Wróć do „Avia 1 (etap VI) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość