Zapach burgerów i dym w garażu podziemnym bloku - Avia 1

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Zapach burgerów i dym w garażu podziemnym bloku - Avia 1

Postautor: michalxg » 02 gru 2019, 20:47

mik pisze:Najuczciwsze na pewno nie skoro nielegalnie wpięli się do szybu wentylacyjnego. Żaden lokaln w A1 nie jest przystosowany do gastronomii niestety a oni odwalili samowolę budowlana


Najprościej się wypowiadać o rzeczach o których się nie ma pojęcia. Lokal funkcjonuje od ponad roku, gdyby było tak jak piszesz - przy pierwszej kontroli wentylacji zostaliby zmuszeni do odpięcia się od wentylacji i doprowadzenia jej do pierwotnego stanu.

mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Zapach burgerów i dym w garażu podziemnym bloku - Avia 1

Postautor: mik » 02 gru 2019, 23:32

Ja myślałem że opary wyprowadza się na zewnątrz a nie tłoczy do garażu. Widać nie znam się tak jak Ty. Bdx tez się nie zna bo żadnego lokalu nie przystosował pod gastro. No ale Ty masz widać lepsze pojęcie.

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Zapach burgerów i dym w garażu podziemnym bloku - Avia 1

Postautor: michalxg » 03 gru 2019, 9:41

mik pisze:Ja myślałem że opary wyprowadza się na zewnątrz a nie tłoczy do garażu. Widać nie znam się tak jak Ty. Bdx tez się nie zna bo żadnego lokalu nie przystosował pod gastro. No ale Ty masz widać lepsze pojęcie.


Czytamy ze zrozumieniem - odnosiłem się jedynie do "nielegalnego wpięcia się w wentylację", nie poruszałem w ogóle kwestii dostosowania lokalu do gastronomii.

Niemniej jednak - skoro to funkcjonuje to jednak ktoś wydał na to zgodę, lokal gastronomiczny co do zasady nie może otworzyć się samowolnie, a co za tym idzie - jakieś normy musiały zostać spełnione ;)


mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Zapach burgerów i dym w garażu podziemnym bloku - Avia 1

Postautor: mik » 25 gru 2019, 20:53

avionetka.png
avionetka.png (36.64 KiB) Przejrzano 6405 razy


Co za pitolenie. "Instalacja wywiewna". Szkoda tylko, że wywiewa do innego lokalu. Pragnę przypomnieć, że garaż ma swoją KW a zatem jeden lokal smrodzi w drugim. To jest skandal i trzeba będzie to załatwić w sądzie!

Fiołek polny
Posty: 38
Rejestracja: 22 maja 2018, 15:38

Re: Zapach burgerów i dym w garażu podziemnym bloku - Avia 1

Postautor: Fiołek polny » 07 sty 2020, 12:43

Czyli burgery zostaja :) ja tam sie ciesze bo jestem ich czestym klientem

mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Zapach burgerów i dym w garażu podziemnym bloku - Avia 1

Postautor: mik » 07 sty 2020, 13:16

Na finał trzeba poczekać. Prawnik wspólnoty już się odwołał od tych bzdur.
Jak to nie pomoże to trzeba będzie przegłosować zakaz gastro w bloku.

Nokian
Posty: 95
Rejestracja: 19 cze 2019, 16:39

Re: Zapach burgerów i dym w garażu podziemnym bloku - Avia 1

Postautor: Nokian » 07 sty 2020, 14:51

Z Avionetka jest jeszcze taki problem, że ich auto stoi jak popadnie. Często blokuje wjazd i wyjazd samochodów z miejsc parkingowych. Poza tym jak się przechodzi koło lokalu to śmierdzi. W zimie mniej, ale latem czuć.


mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Zapach burgerów i dym w garażu podziemnym bloku - Avia 1

Postautor: mik » 09 sty 2020, 14:32

Tego już za wiele. Ślady w garażu zatarte-podłoga wytarta i kratka wyczyszczona ale teraz tak wali rozpuszczalnikiem przy wylocie, że ci idioci nie zdają sobie sprawy z zagrożenia ppoż, które powodują. Nie można wprowadzać łatwopalnych oparów do garażu!
Czy ktoś może zejść i to też sprawdzić, żeby nie było to tylko moje słowo przeciwko a jeszcze kogoś?

ryzykfizyk
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2020, 11:04

Re: Zapach burgerów i dym w garażu podziemnym bloku - Avia 1

Postautor: ryzykfizyk » 19 maja 2020, 11:05

Po zapachu na klatce schodowej, pracują pełną parą, ale ja się nie odważę.

mck
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:54

Re: Zapach burgerów i dym w garażu podziemnym bloku - Avia 1

Postautor: mck » 25 maja 2020, 17:01

Witam, nie mam miejsca w garażu ale zapach papierosów palonych przed Avionetką oraz jedzenia wyczuwalny jest na niższych pietrach budynku przez okna od strony knajpy. Z niepokojem patrzę na głosowanie i pomysł ogródka w ramach wynajmu powierzchni od wspólnoty Avia 1.

To pewnie dobry pomysł dla osób wpadających do Avionetki w słoneczne dni, ale dla mieszkańców, którym uciążliwy smród dymu z papierosów i jedzenia wpada do mieszkań słaba perspektywa. Mam nadzieję, że ustawa o wynajmie działki od mieszkańców zostanie przegłosowana 'na nie'.

(PS. tak wiem, można zamknąć okno ale nie o to chodzi w ciepłe dni:) )



Wróć do „Avia 1 (etap VI) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość