Sygnał z anteny zbiorczej / brak sygnału FM (radia) z anteny zbiorczej - Avia 7

Forum dla osób, które zamierzają kupić mieszkanie lub zamieszkają w budynku Avia 7 Budimex'u w krakowskich Czyżynach.
Daniel.N
Posty: 45
Rejestracja: 29 maja 2016, 10:23

Sygnał z anteny zbiorczej / brak sygnału FM (radia) z anteny zbiorczej - Avia 7

Postautor: Daniel.N » 28 lip 2018, 14:18

Witam
Mam pytanie odnośnie sygnału anteny tv działa wszystko ok natomiast nie mam sygnału FM
Ktoś ma podłączone radio?

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Sygnał z anteny zbiorczej / brak sygnału FM (radia) z anteny zbiorczej - Avia 7

Postautor: gucio » 29 lip 2018, 14:16

A to jest podłączenie anteny fm?
Chyba takie coś nie istnieje w tych blokach

docent158
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2018, 12:05

Re: Sygnał z anteny zbiorczej / brak sygnału FM (radia) z anteny zbiorczej - Avia 7

Postautor: docent158 » 31 lip 2018, 12:09

sprawdź w skrzynce technicznej czy masz wkręcone (i w odpowiednie miejsca) kable


Daniel.N
Posty: 45
Rejestracja: 29 maja 2016, 10:23

Re: Sygnał z anteny zbiorczej / brak sygnału FM (radia) z anteny zbiorczej - Avia 7

Postautor: Daniel.N » 31 lip 2018, 21:56

Wychodzi Ze w gniazdku wychodzą w kable satelita do jednego a drogi jest połączony właśnie z tv i radio skoro tv działa to już nie wiem

zlc
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2018, 23:44

Re: Sygnał z anteny zbiorczej / brak sygnału FM (radia) z anteny zbiorczej - Avia 7

Postautor: zlc » 11 paź 2018, 22:08

Daniel.N pisze:Witam
Mam pytanie odnośnie sygnału anteny tv działa wszystko ok natomiast nie mam sygnału FM
Ktoś ma podłączone radio?


Odświeżam temat.
Jako że na antenie "fabrycznej" (drucik) amplituner nie łapie wszystkich stacji FM (tych których słucham), zakupiłem antenę pokojową ze wzmacniaczem. Niestety rezultat jest mierny, a kultura pracy zasilacza tejże anteny nie do przyjęcia. Pomyślałem czy nie można by podpiąć do amplitunera kabla antenowego, tego od telewizji naziemnej ? Nie wiem czy każdy blok ma swoją antenę na dachu ?
Widzę że temat był tu poruszany, może ktoś już sobie z tym poradził. Wolę wcześniej zapytać, zanim zacznę eksperymentować i coś zepsuję np. amplituner..

Daniel.N
Posty: 45
Rejestracja: 29 maja 2016, 10:23

Re: Sygnał z anteny zbiorczej / brak sygnału FM (radia) z anteny zbiorczej - Avia 7

Postautor: Daniel.N » 11 paź 2018, 22:58

zlc pisze:
Daniel.N pisze:Witam
Mam pytanie odnośnie sygnału anteny tv działa wszystko ok natomiast nie mam sygnału FM
Ktoś ma podłączone radio?

Odświeżam temat.
Jako że na antenie "fabrycznej" (drucik) amplituner nie łapie wszystkich stacji FM (tych których słucham), zakupiłem antenę pokojową ze wzmacniaczem. Niestety rezultat jest mierny, a kultura pracy zasilacza tejże anteny nie do przyjęcia. Pomyślałem czy nie można by podpiąć do amplitunera kabla antenowego, tego od telewizji naziemnej ? Nie wiem czy każdy blok ma swoją antenę na dachu ?
Widzę że temat był tu poruszany, może ktoś już sobie z tym poradził. Wolę wcześniej zapytać, zanim zacznę eksperymentować i coś zepsuję np. amplituner..

U mnie temat trochę upadł ale Jeszcze nie mam rozwiązania
Też używam ampli i do podłączenia do gniazdka anteny nie działa więc nie wiem
Trzeba by się dowiedzieć czy jak w moim przypadku Avia 7 ma antenę FM

docent158
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2018, 12:05

Re: Sygnał z anteny zbiorczej / brak sygnału FM (radia) z anteny zbiorczej - Avia 7

Postautor: docent158 » 28 lis 2018, 12:06

ja sie borykałem z problemem z gniazdkami parę miesięcy. Przy ostatniej wizycie technika dowiedziałem się, że sygnał cyfrowy możemy mieć tylko w jednym z dwóch gniazdek jakie mam w mieszkaniu. W którym chce to mogę sobie przestawić w skrzynce w przedpokoju. Problem następny polegał na tym, że w tym drugim "niecyfrowym" gniazdku też nie miałem sygnału nawet analogowego. Przyjechał technik i mi rozgałęził sygnał z pierwszego "cyfrowego" gniazdka i teraz działają oba.


raffi
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2017, 18:15

Re: Sygnał z anteny zbiorczej / brak sygnału FM (radia) z anteny zbiorczej - Avia 7

Postautor: raffi » 29 lis 2018, 14:03

Witam
W naszym bloku sytacja z instalacja tv wyglada tak
Jeden kabel idzie bezposrednio z serwerowni przez ktory mozemy puscic kablowke drugi kabel idzie ze skrzynki pietrowej z multiswitcha ktorym idzie sygnal naziemnej i satelitarnej.
Te kable ida do skrzynki mieszkaniowej TT a z TT do gniazdka w salonie dwa kable i do sypialni jeden.
Ale robi sie problem np. jezeli chcemy ogladac to i to bo sygnaly sie zaklucaja naziemna slabo odbiera a satelitka wogole nawet jak damy rozdzielacz z wyzsza czestotliwoscia 2400 mhz musialem dopiero dolozyc osobny kabel z multiswitcha i teraz jest super.

Daniel.N
Posty: 45
Rejestracja: 29 maja 2016, 10:23

Re: Sygnał z anteny zbiorczej / brak sygnału FM (radia) z anteny zbiorczej - Avia 7

Postautor: Daniel.N » 08 gru 2018, 22:43

A jak z radiem?
Podpinaliscie?

wrobelki
Posty: 37
Rejestracja: 06 paź 2016, 10:19

Re: Sygnał z anteny zbiorczej / brak sygnału FM (radia) z anteny zbiorczej - Avia 7

Postautor: wrobelki » 11 mar 2019, 23:09

Cześć
Czy po ostatnich wichurach dociera do was sygnał z anteny satelitarnej? Drugi dzień mam brak sygnału.
Pozdrawiam
Michał



Wróć do „Avia 7 (etap VII) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość