Wyodrębnienie księgi wieczystej i przeniesienie własności w Murapol Bieńczycka

Forum osiedla Murapolu przy ul. Bieńczyckiej dla osób, które zamierzają kupić lub kupiły nowe mieszkanie w Czyżynach od tego dewelopera.
kdft2
Posty: 33
Rejestracja: 25 mar 2016, 10:58

Wyodrębnienie księgi wieczystej i przeniesienie własności w Murapol Bieńczycka

Postautor: kdft2 » 08 kwie 2016, 1:01

We wcześniej poruszonej kwestii kontaktu i podpisywania umów, ja mam już umówiony termin na przeniesie własności, więc w tym temacie ruszyło.

Felipe
Posty: 60
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:58

Re: Wyodrębnienie księgi wieczystej i przeniesienie własności w Murapol Bieńczycka

Postautor: Felipe » 21 kwie 2016, 14:32

A jeszcze w temacie umów, bo nie padła wyżej odpowiedź na to pytanie - jak długo czeka się na wyodrębnienie KW przez sąd - wydział wieczysto-księgowy po umowie przenoszącej własność? Ma już ktoś w ogóle lokal wyodrębniony w sensie prawnym?

majkdevel
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2016, 14:51

Re: Wyodrębnienie księgi wieczystej i przeniesienie własności w Murapol Bieńczycka

Postautor: majkdevel » 08 cze 2016, 14:55

Czy Wy też podpisywaliście akt notarialny w kancelarii Gruszczyńscy na ul. Karmelickiej. Ja mam wrażenie, że kasują tam niesamowicie.
U mnie na akcie różnica między tym, co powiedział sprzedawca z Murapolu - 1200 zł (a dzień wcześniej ponoć podpisywał) a faktycznym to ponad 600zł.

Teraz na przeniesieniu własności miejsca postojowego wycena od Gruszczyńskich to 700zł ponad, a u Pani Notariusz przy Teatrze Ludowym to 250 zł mniej.

Też taki przypadek mieliście, że podpisuje się akt osobno?


Marta
Posty: 106
Rejestracja: 11 lip 2016, 22:52

Re: Wyodrębnienie księgi wieczystej i przeniesienie własności w Murapol Bieńczycka

Postautor: Marta » 13 lip 2016, 19:13

Czy ktoś z was wnosił uwagi do umowy i czy zostały one uwzględnione? Czytam ten bełkot prawniczy i mam dość. Druga sprawa, czy ktoś negocjował cenę aktu notarialnego?

Marta
Posty: 106
Rejestracja: 11 lip 2016, 22:52

Re: Wyodrębnienie księgi wieczystej i przeniesienie własności w Murapol Bieńczycka

Postautor: Marta » 14 lip 2016, 21:46

Nikt nie miał uwag i nie negocjował opłat? Podpisaliście w ciemno?

basiaz
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2016, 17:54

Re: Wyodrębnienie księgi wieczystej i przeniesienie własności w Murapol Bieńczycka

Postautor: basiaz » 15 lip 2016, 5:28

Poniekąd tak. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że po latach wizyt w sądzie, u prawników zdzierców:), u notariuszy oraz komorników w związku z uwolnieniem sie od długów byłego męża - pragnęłam tylko wejść, podpisać i wyjść:)
To tyle z cyklu Urzekła mnie twoje historia. Może inni byli/są rozsądniejsi.

Felipe
Posty: 60
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:58

Re: Wyodrębnienie księgi wieczystej i przeniesienie własności w Murapol Bieńczycka

Postautor: Felipe » 15 lip 2016, 18:47

Jest takie bardzo lubiane przeze mnie powiedzenie - pieniądze lubią ciszę ;) Temat na pewno nie na forum.


Marta
Posty: 106
Rejestracja: 11 lip 2016, 22:52

Re: Wyodrębnienie księgi wieczystej i przeniesienie własności w Murapol Bieńczycka

Postautor: Marta » 15 lip 2016, 18:55

Ok. Nie potrzebuje wiedzieć konkretnie co modyfikowaliście, tylko czy modyfikowaliście i zostało to uwzględnione. Konkretny faktycznie poza forum.

Greg16
Posty: 13
Rejestracja: 09 sie 2018, 10:05

Re: Wyodrębnienie księgi wieczystej i przeniesienie własności w Murapol Bieńczycka

Postautor: Greg16 » 27 sie 2019, 10:30

Witam,
temat dosyć stary, ale może ktoś się odezwie w tym temacie - czy udało się Państwu zmienić jakieś niekorzystne zapisy w umowach przeniesienia własności? Kupiliśmy mieszkanie w innej inwestycji i dzień przed podpisaniem umowy dostaliśmy ją do wglądu, jest tam sporo niekorzystnych zapisów tego pseudo dewelopera, zastanawiamy się czy jest możliwość dokonania zmian w tej umowie, skoro pierwsza umowa przeniesienia własności została już podpisana.
Pozdrawiam



Wróć do „Osiedle Bieńczycka Murapol - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości