Wykończenie sufitów w mieszkaniach na osiedlu Murapol Bieńczycka

Forum osiedla Murapolu przy ul. Bieńczyckiej dla osób, które zamierzają kupić lub kupiły nowe mieszkanie w Czyżynach od tego dewelopera.
Felipe
Posty: 60
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:58

Wykończenie sufitów w mieszkaniach na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: Felipe » 14 cze 2016, 19:14

Trochę odświeżę temat, bo niektórzy dopiero myślą o wykańczaniu własnego M :)

Jakie rozwiązanie polecacie do ogarnięcia sufitu? Płyty? styropian? a może tylko wypełnić luki, wyrównać stosowną szpachlą i wystarczy? a może jeszcze coś innego?

Iris
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 2016, 21:18

Re: Wykończenie sufitów w mieszkaniach na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: Iris » 15 cze 2016, 9:03

można w ogóle styropianem ? Ja polecam szpachle gipsową plus siateczkę na złonczeniach płyt, wychodzi najtaniej

MMo
Posty: 42
Rejestracja: 19 lut 2016, 18:04

Re: Wykończenie sufitów w mieszkaniach na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: MMo » 26 lip 2016, 11:51

No właśnie, co to za akcja z sufitami? :D Oglądaliśmy z dziesięć inwestycji w Krakowie i tylko tutaj takie piękności. Dużo kosztowało Was wykończenie takiego sufitu?


Marta
Posty: 106
Rejestracja: 11 lip 2016, 22:52

Re: Wykończenie sufitów w mieszkaniach na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: Marta » 26 lip 2016, 15:22

Ja robiłam podwieszana sufity na całości. Troche to kosztowali, bo mam płytę .. Póki co nie pęka.
Odpływ liniowy też mam, a nie dogadywałam się z deweloperem żeby mi jakoś łazienkę przygotowali do tego.

MMo
Posty: 42
Rejestracja: 19 lut 2016, 18:04

Re: Wykończenie sufitów w mieszkaniach na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: MMo » 09 sie 2016, 9:52

Dzięki za odpowiedzi, podwieszane sufity chcemy dać tylko w kilku miejscach, na całość chyba faktycznie siatka na spoiny i szpachla.

Czy przy odbiorze mieszkań wychodziły Wam duże nierówności przy sufitach? I jeśli tak - zgłaszaliście to do protokołu czy raczej machnęliście ręką, bo szkoda kolejnego miesiąca czekania na M?

Marta
Posty: 106
Rejestracja: 11 lip 2016, 22:52

Re: Wykończenie sufitów w mieszkaniach na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: Marta » 09 sie 2016, 10:02

Na sufitach nie, bo mam na całości podwieszane. Do protokołu kwestionowałam porysowana kwaterę okna, nierówną wylewkę w dwóch miejscach, brak dylatacji między łazienką, a przedpokojem i trzy pęknięcia na ścianach. Zrobili wszystko poza pęknięciami. Naprawa pęknięć wg Murapolu, to walniecie gładzią. Argument mieli tylko jeden, że budynek pracuje. Odpuściłam temat pęknięć, bo nie chciałam czekać kolejnego miesiąca na odbiór mieszkania. Ściana pękła w jednym miejscu. Dwóch pozostałych pęknięć nie widać, bo są pod podwieszanym sufitem.

MMo
Posty: 42
Rejestracja: 19 lut 2016, 18:04

Re: Wykończenie sufitów w mieszkaniach na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: MMo » 09 sie 2016, 10:10

Fakt, z pęknięciami bywa różnie, my obecnie mieszkamy w bloku, który ma niecałe dwa lata, i dopiero zaczynają się pojawiać pęknięcia. Przy okazji oglądania różnych mieszkań, praktycznie każdy deweloper olewał nasze uwagi o pęknięciach. Tylko jeden zasugerował, że "jak za 5 lat będzie się kończyć gwarancja, to wtedy zgłoście pęknięcia - budynek już trochę popracuje i co będzie miało wyjść to do tego czasu wyjdzie - to zaszpachlujemy". W sumie jakaś logika to jest.


szopens
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2016, 8:22

Re: Wykończenie sufitów w mieszkaniach na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: szopens » 08 wrz 2016, 10:04

Czy ktoś dopłacał za tynkowanie maszynowe sufitu przez firmę, która tynkuje ściany?

MMo
Posty: 42
Rejestracja: 19 lut 2016, 18:04

Re: Wykończenie sufitów w mieszkaniach na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: MMo » 27 wrz 2016, 22:51

Słabo coś z tymi podpowiedziami sąsiedzkimi ;)

szopens
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2016, 8:22

Re: Wykończenie sufitów w mieszkaniach na osiedlu Murapol Bieńczycka

Postautor: szopens » 02 sty 2017, 15:12

szopens pisze:Czy ktoś dopłacał za tynkowanie maszynowe sufitu przez firmę, która tynkuje ściany?

Napiszę co udało mi się ustalić jakby ktoś potrzebował :) podobno w bloku 1 można było sobie dodatkowo zapłacić za sufity, dostałam numer do tynkarzy i zadzwoniłam. Usłyszałam, że miał wiele reklamacji z 1 etapu i teraz już tynkować nie będzie.



Wróć do „Osiedle Bieńczycka Murapol - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości