Jak się mieszka na osiedlu City Towers Atalu

Forum osiedla City Towers budowanego przez Atal w Czyżynach dla osób, które kupiły tam nowe mieszkanie.
slwk
Administrator
Posty: 257
Rejestracja: 12 lip 2014, 12:55

Jak się mieszka na osiedlu City Towers Atalu

Postautor: slwk » 21 wrz 2015, 23:47

ragar pisze:Witam, czy jest tu może ktoś, kto mieszka już w zbudowanym etapie osiedla City Towers w Czyżynach zbudowanego przez Atal? Pytam, ponieważ zastanawiam się nad tym gdzie kupić mieszkanie i jedną z rozważanych przeze mnie opcji jest właśnie to miejsce. Czy Atal to dobry deweloper i wywiązał się ze wszystkiego, na co się z ludźmi umawiał w umowach. A w ogóle jak oceniacie jego lokalizację? To dobre miejsce do mieszkania? Będę wdzięczny za opinię.

slwk pisze:A tu kilka słów o postępach budowy City Towers Atalu w Czyżynach. Bloki rosną szybko i wygląda na to, że wszystkie terminy zostaną utrzymane. Choć faktycznie przydałaby się jakaś opinia mieszkańców o tym, jak się tam mieszka :)

Feelip pisze:Znajomej mieszka się dobrze. Z Atalem nie miała żadnych problemów, jedyny problem z jakim sie zetknela to dostepnosc miejsc parkingowych w zaleznosci od wielkosc mieszkania (Atal po metrazu decydowal czy i gdzie kupujacemu przysluguje miejsce parkingowe). Na odbior mieszkania wziela inspektora nadzoru z uprawnieniami, Atal usterki usunal i zwrocil tez czesc kasy za mniejszy metraz mieszkania w stosunku do ich pomiarów.

ragar pisze:Dzięki Feelip za info. No właśnie ja też o tym deweloperze słyszałem dosyć dużo dobrego, że generalnie zależy im na opinii. Choć z tym, co ludzie mówią i piszą, to jednak byłbym ostrożny, bo z reguły najbardziej narzekają Ci, którzy czują się pokrzywdzeni w jakiś sposób.

Ja akurat pytałem kumpla, który kupił mieszkanie od Budimexu, jak to wszystko poszło. Mówił, że było kilka niedoróbek, ale przyszli i wszystko zrobili jak należy, więc to chyba całkiem dobrze. A jeśli chodzi o wielkość mieszkań i ewentualny zwrot pieniędzy lub dopłatę, to ta sprawa jest akurat chyba uregulowana w umowie, więc tu problemy nie powinny być robione :)

Feelip pisze:Deweloperzy z górnej półki (a do nich zaliczyć należy i Budimex i Atal) nie mają najmniejszego interesu by wojować z klientem w kwestii, bo nie ponoszą kosztu ich usuwania. Prace związane z wykonaniem budynku zlecają podwykonawcom, Ci albo wystawiają im bankowe gwarancje należytego wykonania umowy (usuniecia usterek) albo mają czesc wynagrodzenia zatrzymana przez dewelopera na okres gwarancyjny, wiec usterki usuwają :) Generalnie nie mam złych doświadczeń z Atalem, znajomi też nie. Silny deweloper ktory planuje (planował) wejscie na GPW, a i ceny mozna spokojnie ponegocjowac ;)
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2015, 0:05 przez slwk, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Niestety w skutek awarii część postów z forum zniknęła i udało się je tylko tak przywrócić

Wróć do „Osiedle City Towers Atalu w Czyżynach - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości