Centralna Park Etap 6 / rezerwacja i zakup mieszkania a pozwolenie na budowę

Forum osiedle Centralna Park od dewelopera LC Corp w Czyżynach dla osób, które kupiły tam nowe mieszkanie.
MonSkop
Posty: 12
Rejestracja: 04 sie 2020, 11:41

Centralna Park Etap 6 / rezerwacja i zakup mieszkania a pozwolenie na budowę

Postautor: MonSkop » 04 sie 2020, 11:45

Witam, czy jest ktoś tutaj kto ma zarezerowane mieszkanie Na centranej Park etap 6?
Deweloper od listopada stara sie uzyskac pozwolenie na budowe, trwa to bardzo długo
Zastanawiam się czy naprawde jest to spowodowane obecna sytuacja czy deweloper zaslania sie tylko covidem a tak naprawde czeka co stanie sie z gospodarka i czy budowa sie oplaci

Bardzo prosze o informacje

wezyr
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2020, 15:53

Re: Centralna Park Etap 6 / rezerwacja i zakup mieszkania a pozwolenie na budowę

Postautor: wezyr » 06 sie 2020, 8:18

Jestem w tej samej sytuacji ale już powoli myślę nad wycofaniem się. Nie było nigdzie informacji na temat zawiadomieniu stron postępowania a z tego co widziałem na BIP zawsze takie się pojawia, być może oni sami to aktualnie przeciągają i coś kłamią? Umowa rezerwacyjna którą mamy nie ma w rzeczywistości żadnej mocy prawnej, tak naprawdę mogą po otrzymaniu pozwoleń zaoferować nam te mieszkania w cenach dużo wyższych. Biorąc pod uwagę brak pozwoleń trzeba się też liczyć z dużym opóźnieniem obecnie budowy w KRK które mają termin oddania na 2 kwartał mają już wylane fundamenty a tu dalej nic czyli pewnie nie wcześniej niż 3,4 kwartał 2022 byłoby przekazanie kluczy. Boję się również że od momentu kiedy dostaną pozwolenia wezmą nas na przeczekanie i umowy deweloperskie dostaniemy np za rok. Niestety nasza sytuacja jako rezerwujących jest kiepska :( Gdybyśmy mieli jakiekolwiek zapewnienie że to powstanie i dostaniemy to w cenie rezerwacyjnej to byłoby super ale niestety nie możemy na to liczyć.

MonSkop
Posty: 12
Rejestracja: 04 sie 2020, 11:41

Re: Centralna Park Etap 6 / rezerwacja i zakup mieszkania a pozwolenie na budowę

Postautor: MonSkop » 08 sie 2020, 16:20

My też myślimy o wycofaniu chociaż jedynie co nas powstrzymuje to to że i tak oprócz tego nic nie ma mamy A Znaleźć inwestycje w Krakowie w tej cenie i okolicy jest ciężko, rybek wtórny też jeśli jest coś ciekawego cenowo to Stara kamienica :(


kejpi
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2020, 15:22

Re: Centralna Park Etap 6 / rezerwacja i zakup mieszkania a pozwolenie na budowę

Postautor: kejpi » 22 sie 2020, 15:31

Mam pytanie do osób, które podpisały umowę rezerwacyjną na mieszkania w inwestycji F. Czy mieliście w tej umowie jakikolwiek zapis dotyczący ceny? Na stronie internetowej była informacja w stylu, że cena jest poglądowa i nie stanowi oferty w myśl jakiejś tam ustawy; w mailach wymienionych z panem sprzedającym tak samo. Mam obawy czy cena będzie utrzymana... Umowę rezerwacyjną mam podpisywać po weekendzie, a na wcześniejszym spotkaniu dostałam wzór, w którym nie ma info o cenie i będę prosić o dopisanie tego. Ciekawa jestem czy ktoś z was już to przerabiał i czy się na to godzą.
A może na poprzednich etapach mieliście podobne sytuacje i możecie coś doradzić? Będę wdzięczna za wszelką pomoc :)

Prawdę mówiąc im więcej myślę, tym bardziej mam przeczucie, że chcą okantować ludzi na tych cenach... A może to tylko stres przeze mnie przemawia, bo w końcu nie kupuję mieszkania co tydzień czy co rok, ale praktycznie na całe życie (albo znaczną jego część).

MonSkop
Posty: 12
Rejestracja: 04 sie 2020, 11:41

Re: Centralna Park Etap 6 / rezerwacja i zakup mieszkania a pozwolenie na budowę

Postautor: MonSkop » 26 sie 2020, 14:45

Ja dostałam taka informacje " Gwarancją ceny za m2 lokalu jest zawarcie umowy rezerwacyjnej" także z meila wynika , że cena nie powinna ulec zmianie, jednak mnie wciaz martwi dlaczego otrzymanie tego pozwolenia tak dlugo trwa... ja umowe rezerwacyjna podpisalam w listopadzie tamtego roku. Boje sie ze wkoncu nie dostana tego pozwolenia i nic z tego nie bedzie. Termin oddania mysle bedzie 2023 a nie 2022...



Wróć do „Osiedle Centralna Park LC Corp - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość