Parkowanie przed budynkiem / gdzie parkować a gdzie nie - Orlińskiego 12

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 12 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
reks
Posty: 7
Rejestracja: 11 sie 2018, 12:49

Re: Parkowanie przed budynkiem / gdzie parkować a gdzie nie - Orlińskiego 12

Postautor: reks » 08 mar 2019, 15:23

TomTom pisze:A tak całkiem poważnie to serio przeszkadza wam te kilka samochodów? OK, sytuacja wcześniej była momentami kiepska, było bardzo wąsko i z tym się zgadzam. Ale teraz jest ok, 2 auta spokojnie mogą się minąć przed blokiem. Są sytuacje kiedy ktoś potrzebuje na chwilę zostawić auto pod blokiem w celu wniesienia zakupów/mebli/czegoś ciężkiego i należy to zrozumieć a nie od razu dzwonić na Straż miejską... Trochę empatii jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Czym innym jest zatrzymanie się po to, żeby wnieść zakupy, dziecko z samochodu itp., a czym innym parkowanie. O zatrzymanie się na krótko, nikt raczej nie będzie robił problemów. Jeżeli tam będzie regularny parking, tak jak było wcześniej, to wtedy możliwości zatrzymania się i tak nie ma.

PioPio
Posty: 12
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:12

Re: Parkowanie przed budynkiem / gdzie parkować a gdzie nie - Orlińskiego 12

Postautor: PioPio » 09 mar 2019, 1:03

reks pisze:
TomTom pisze:A tak całkiem poważnie to serio przeszkadza wam te kilka samochodów? OK, sytuacja wcześniej była momentami kiepska, było bardzo wąsko i z tym się zgadzam. Ale teraz jest ok, 2 auta spokojnie mogą się minąć przed blokiem. Są sytuacje kiedy ktoś potrzebuje na chwilę zostawić auto pod blokiem w celu wniesienia zakupów/mebli/czegoś ciężkiego i należy to zrozumieć a nie od razu dzwonić na Straż miejską... Trochę empatii jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Czym innym jest zatrzymanie się po to, żeby wnieść zakupy, dziecko z samochodu itp., a czym innym parkowanie. O zatrzymanie się na krótko, nikt raczej nie będzie robił problemów. Jeżeli tam będzie regularny parking, tak jak było wcześniej, to wtedy możliwości zatrzymania się i tak nie ma.

Tak tylko teraz nawet nie można postawić samochodu na 5 minut bo jeśli ktoś pójdzie z zakupami do mieszkania a w tym czasie podjedzie SM to dostanie mandat. Tak naprawdę z tej strefy skorzystało 40% mieszkańców albo i mniej bo tyle jest miejsc parkingowych, a reszta została z problemem że muszą nosić ciężkie siatki z zakupami lub z dziećmi biegać do samochodu.Co do szlabanu to osoby które wymyśliły ten pomysł, niech same pokryją koszty wraz z osobami które mają miejsce wykupione bo ja nie mając miejsca i teoretycznie nie mogąc zostawić samochód na 5 minut pod blokiem nie mam zamiaru nawet grosza dołożyć do tego pomysłu.

reks
Posty: 7
Rejestracja: 11 sie 2018, 12:49

Re: Parkowanie przed budynkiem / gdzie parkować a gdzie nie - Orlińskiego 12

Postautor: reks » 10 mar 2019, 13:17

PioPio pisze:Tak tylko teraz nawet nie można postawić samochodu na 5 minut bo jeśli ktoś pójdzie z zakupami do mieszkania a w tym czasie podjedzie SM to dostanie mandat. Tak naprawdę z tej strefy skorzystało 40% mieszkańców albo i mniej bo tyle jest miejsc parkingowych, a reszta została z problemem że muszą nosić ciężkie siatki z zakupami lub z dziećmi biegać do samochodu.Co do szlabanu to osoby które wymyśliły ten pomysł, niech same pokryją koszty wraz z osobami które mają miejsce wykupione bo ja nie mając miejsca i teoretycznie nie mogąc zostawić samochód na 5 minut pod blokiem nie mam zamiaru nawet grosza dołożyć do tego pomysłu.

Moim zdaniem mijasz się tu z faktami. Jeżeli ktoś zostawi samochód na 5 min i wniesie zakupy, a następnie zejdzie samochód odstawić w inne miejsce, to naprawdę szansa dostania mandatu jest znikoma. Strefa ukróca cwaniactwo, które polega na tym, że ktoś niby chce zostawić samochód na 5 min, a faktycznie regularnie parkuje na chodniku. Więc bez takich żalów i żalenia się na krzywdę. Za strefą zagłosowało ponad 50% mieszkańców, więc pewnie uznali, że im to będzie służyło.


Orlinskiego122018
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2018, 16:58

Re: Parkowanie przed budynkiem / gdzie parkować a gdzie nie - Orlińskiego 12

Postautor: Orlinskiego122018 » 10 mar 2019, 20:37

PioPio pisze:
reks pisze:
TomTom pisze:A tak całkiem poważnie to serio przeszkadza wam te kilka samochodów? OK, sytuacja wcześniej była momentami kiepska, było bardzo wąsko i z tym się zgadzam. Ale teraz jest ok, 2 auta spokojnie mogą się minąć przed blokiem. Są sytuacje kiedy ktoś potrzebuje na chwilę zostawić auto pod blokiem w celu wniesienia zakupów/mebli/czegoś ciężkiego i należy to zrozumieć a nie od razu dzwonić na Straż miejską... Trochę empatii jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Czym innym jest zatrzymanie się po to, żeby wnieść zakupy, dziecko z samochodu itp., a czym innym parkowanie. O zatrzymanie się na krótko, nikt raczej nie będzie robił problemów. Jeżeli tam będzie regularny parking, tak jak było wcześniej, to wtedy możliwości zatrzymania się i tak nie ma.

Tak tylko teraz nawet nie można postawić samochodu na 5 minut bo jeśli ktoś pójdzie z zakupami do mieszkania a w tym czasie podjedzie SM to dostanie mandat. Tak naprawdę z tej strefy skorzystało 40% mieszkańców albo i mniej bo tyle jest miejsc parkingowych, a reszta została z problemem że muszą nosić ciężkie siatki z zakupami lub z dziećmi biegać do samochodu.Co do szlabanu to osoby które wymyśliły ten pomysł, niech same pokryją koszty wraz z osobami które mają miejsce wykupione bo ja nie mając miejsca i teoretycznie nie mogąc zostawić samochód na 5 minut pod blokiem nie mam zamiaru nawet grosza dołożyć do tego pomysłu.

To kup sobie miejsce parkingowe. Jeszcze istnieje możliwość kupienia. Kupując mieszkanie w tym bloku było od razu powiedziane, że nie ma miejsc zewnętrznych. Większość ludzi co kupiła miejsca nie jest bogaczami tylko nie chciala zachowywać się jak totalny cwaniak i utrudniać życia innym. Chcesz mieć samochód to sobie go utrzymaj a nie żal się na TWOJ NIESZCZĘSNY LOS. Oj ja biedny bo miasto dało wiele miejsc parkingowych za darmo na Medweckiego i wzdłuż Orlińskiego tylko trzeba przejść kilka metrów.

PioPio
Posty: 12
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:12

Re: Parkowanie przed budynkiem / gdzie parkować a gdzie nie - Orlińskiego 12

Postautor: PioPio » 11 mar 2019, 2:09

Orlinskiego122018 pisze:
PioPio pisze:
reks pisze:Czym innym jest zatrzymanie się po to, żeby wnieść zakupy, dziecko z samochodu itp., a czym innym parkowanie. O zatrzymanie się na krótko, nikt raczej nie będzie robił problemów. Jeżeli tam będzie regularny parking, tak jak było wcześniej, to wtedy możliwości zatrzymania się i tak nie ma.

Tak tylko teraz nawet nie można postawić samochodu na 5 minut bo jeśli ktoś pójdzie z zakupami do mieszkania a w tym czasie podjedzie SM to dostanie mandat. Tak naprawdę z tej strefy skorzystało 40% mieszkańców albo i mniej bo tyle jest miejsc parkingowych, a reszta została z problemem że muszą nosić ciężkie siatki z zakupami lub z dziećmi biegać do samochodu.Co do szlabanu to osoby które wymyśliły ten pomysł, niech same pokryją koszty wraz z osobami które mają miejsce wykupione bo ja nie mając miejsca i teoretycznie nie mogąc zostawić samochód na 5 minut pod blokiem nie mam zamiaru nawet grosza dołożyć do tego pomysłu.

To kup sobie miejsce parkingowe. Jeszcze istnieje możliwość kupienia. Kupując mieszkanie w tym bloku było od razu powiedziane, że nie ma miejsc zewnętrznych. Większość ludzi co kupiła miejsca nie jest bogaczami tylko nie chciala zachowywać się jak totalny cwaniak i utrudniać życia innym. Chcesz mieć samochód to sobie go utrzymaj a nie żal się na TWOJ NIESZCZĘSNY LOS. Oj ja biedny bo miasto dało wiele miejsc parkingowych za darmo na Medweckiego i wzdłuż Orlińskiego tylko trzeba przejść kilka metrów.

Szkoda mi Ciebie i chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, chodziło mi tylko o pomysł ze szlabanem i postój w celu wypakowania zakupów bez ryzyka otrzymania mandatu,a co do tego ile osób skorzystało ze strefy dalej twierdzę że to jest max 40% mieszkańców. A czytając twoje posty już wiadomo kto dzwoni po SM i gówno to daje, więc wole zrobić zakupy za 100 zł więcej niż dawać kasę tym darmozjadom i po prostu się przejść.

nikolaus
Posty: 41
Rejestracja: 27 mar 2017, 10:56

Re: Parkowanie przed budynkiem / gdzie parkować a gdzie nie - Orlińskiego 12

Postautor: nikolaus » 12 mar 2019, 1:42

Arav pisze:Dlatego nie widze sensu wydawania kilkunastu tysiecy zlotych na zamontowanie szlabanu. Taki wniosek pojawil sie na zebraniu. Na szlaban mieliby sie zrzucic wszyscy mieszkancy niezaleznie od tego czy maja miejsce postojowe czy nie...

Szlaban jest pewnym rozwiązaniem problemów z brakiem poszanowania przepisów, wariackim parkowaniem i chamstwem. Daje możliwość zmniejszenia dostępu, zwłaszcza dla kierowców z zewnątrz (pamiętacie czarnago Fiata?) i raczej jest dość skuteczny w swojej roli. Ale są też wady tego rozwiązania (przede wszystkim koszty).

Z tego co kojarzę to wniosek nie pojawił się na zebraniu, tylko z takim pomysłem wyszedł na przeciw nasz Zarządca.. a na zebraniu wręcz przeciwnie, konkluzja była zupełnie inna, czyli że:
- jest za wcześnie aby takie rozwiązanie wprowadzać,
- wycena z przedstawionej oferty wydaje sie lekko mówiąc "zawyżona"
- gdyby nadal był problem pomimo wpr. strefy, są też inne dużo tańsze alternatywy (donice, slupki itd.).

Nikt się specjalnie nie upierał, żeby ten pomysł / uchwałę z szlabanem forsować - idąc za konkluzją z zebrania proponuję - również tu, na forum :) - odstawić ten temat na jakiś czas, nie zakładajmy z góry najgorszego scenariusza.

Jak na złość strefa funkcjonuje całkiem OK. Nikt nigdy nie mówił, że nie można podjechać aby wypakować zakupy itd. - każdy ma do tego prawo, dlatego w przypadku ew. szlabanu wszyscy muszą się na niego "zrzucić" (nie można im zabrać tego prawa np. żeby zrzucili się Ci co mają miejsca i oni mieli tylko dostęp ). Nie słyszałem też o żadnym przypadku, aby ktoś podjecha na 5 minut i dostał upomnienie / mandat czy blokadę od Straży miejskiej.. (choć do postoju już defacto nie ma prawa) i teraz ma problem, jak ogarnąć następne zakupy?? Więc poważne i konkretne pytanie: czy ktoś "czarne scenariusze" snuje, czy może tak się już dzieje? ;)

Ale ale - te prawa są przecież wielokrotnie nadużywane - dalej mamy zaparkowane (znane wszystkim) samochody, kierowców których wprowadzenie strefy niewiele wzruszyło. Na to się raczej nie można godzić - a jak będzie za miesiąc, dwa, pół roku? Pożyjemy, zobaczymy ;)

pabistp
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2018, 12:48

Re: Parkowanie przed budynkiem / gdzie parkować a gdzie nie - Orlińskiego 12

Postautor: pabistp » 12 mar 2019, 11:54

uważam, że strefa działa ok, szlaban jest zbędną inwestycją, ponaddto miesięcznie trzeba go bedzie utrzymywać. Nie po to rezygnowaliśmy z ochrony, obniżając koszty czynszu, zeby je teraz podnosić nic nie wnoszącym szlabanem.
Można ewentualnie dorzucić tabliczkę o czasowym postoju do 15 min, na czas za i wyładunku.


Orlinskiego122018
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2018, 16:58

Re: Parkowanie przed budynkiem / gdzie parkować a gdzie nie - Orlińskiego 12

Postautor: Orlinskiego122018 » 13 mar 2019, 22:37

Czy te dwa auta, zawsze te same stojące cały czas pod blokiem mamy traktować jako 15 minutowy postój ? Porażka.

mop
Posty: 114
Rejestracja: 05 mar 2016, 11:34

Re: Parkowanie przed budynkiem / gdzie parkować a gdzie nie - Orlińskiego 12

Postautor: mop » 14 mar 2019, 9:10

Ale wzywałeś straż/policję, prawda?

Arav
Posty: 424
Rejestracja: 15 paź 2016, 22:01

Re: Parkowanie przed budynkiem / gdzie parkować a gdzie nie - Orlińskiego 12

Postautor: Arav » 14 mar 2019, 9:53

Ja tylko mam nadzieje ze Pan ktory na zebraniu chwalil sie ze sam ma miejsce parkingowe na zewnatrz oraz ze on sam bardzo czesto dzwonil na Straz Miejska i zglaszal zle zaparkowane samochody - mam nadzieje ze nie zapominal doniesc na samego siebie ze kupil 1 miejsce parkingowe do parkowania rownoleglego a sam staje na nim 2 samochodami w sposob prostopadly przez co tyly samochodow wystaja na droge dojazdowa do parkingu podziemnego i blokuja do niego dostep ( o ktory to tak gorliwie ow wlasciciel walczyl). W innym przypadku bylby to szczyt hipokryzji. No ale jak powszechnie wiadomo... cudze bledy widzi sie latwiej niz swoje....



Wróć do „Orlińskiego 12 (etap VIII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość