Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 12 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Maciek93
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2018, 10:31

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: Maciek93 » 12 sty 2019, 16:18

TomTom pisze:U nas też od wczoraj wentylacja zwłaszcza w łazience ciągnie o wiele mocniej i działa głośniej. Kilka miesięcy temu też tak było przez jakiś czas, ale później wróciło do poprzedniego poziomu.

Pytanie tylko, jaka siła ciągu jest właściwa?

Jeżeli śmierdzi to raczej nie z wentylacji (to niemożliwe), a z kanalizacji - w przypadku pozaklejanych nawiewników. Powietrze musi się skądś dostać do wentylacji, więc idzie z kanalizacji. Proponuję choć trochę odsłonić nawiewniki i obserwować co się dzieje.

Ja dzisiaj zamontowałem kratkę wentylacyjną z regulacją - żaluzja sterowana 2 sznurkami. W znanym sklepie budowlanym na C. za jedyne 16,48 zł :D
Jak na razie jest ok, można zminimalizować ciąg i otwierać jedynie w razie potrzeby - kąpiel, lub po prostu jako przewietrzenie mieszkania.

Wg mnie lepiej jak ciąg jest mocniejszy bo zawsze w razie potrzeby można go ograniczyć, odwrotnie już nie bardzo.

A nie mówili przypadkiem przy odbiorach ze tych wywietrznikow w lazienkach nie mozna wymieniac bo u innych wentylacja nie bedzie poprawnie dzialac?

U mas tez slychac bardziej od paru dni. Co wiecej, czasem czujemy zapach obiadu, moze ktos okap podlaczyl do nie tego komina.

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: michalxg » 13 sty 2019, 11:25

Maciek93 pisze:
TomTom pisze:U nas też od wczoraj wentylacja zwłaszcza w łazience ciągnie o wiele mocniej i działa głośniej. Kilka miesięcy temu też tak było przez jakiś czas, ale później wróciło do poprzedniego poziomu.

Pytanie tylko, jaka siła ciągu jest właściwa?

Jeżeli śmierdzi to raczej nie z wentylacji (to niemożliwe), a z kanalizacji - w przypadku pozaklejanych nawiewników. Powietrze musi się skądś dostać do wentylacji, więc idzie z kanalizacji. Proponuję choć trochę odsłonić nawiewniki i obserwować co się dzieje.

Ja dzisiaj zamontowałem kratkę wentylacyjną z regulacją - żaluzja sterowana 2 sznurkami. W znanym sklepie budowlanym na C. za jedyne 16,48 zł :D
Jak na razie jest ok, można zminimalizować ciąg i otwierać jedynie w razie potrzeby - kąpiel, lub po prostu jako przewietrzenie mieszkania.

Wg mnie lepiej jak ciąg jest mocniejszy bo zawsze w razie potrzeby można go ograniczyć, odwrotnie już nie bardzo.

A nie mówili przypadkiem przy odbiorach ze tych wywietrznikow w lazienkach nie mozna wymieniac bo u innych wentylacja nie bedzie poprawnie dzialac?

U mas tez slychac bardziej od paru dni. Co wiecej, czasem czujemy zapach obiadu, moze ktos okap podlaczyl do nie tego komina.

Nie da się okapu podłączyć do złego komina, zapachy dostają się przez Twój okap z innych mieszkań. Sprawdź czy masz dobrze zamontowaną klapkę w wejściu z okapu do komina, może być zamontowana na odwrót i dlatego zapachy z innych mieszkań wpadają do Twojego.

Maciek93
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2018, 10:31

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: Maciek93 » 13 sty 2019, 17:47

Uwierz mi że można, już slyszalem takie historie :) ale sprawdzenie klapki to dobry pomysł, dzięki


bartes
Posty: 60
Rejestracja: 03 paź 2016, 15:28

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: bartes » 16 sty 2019, 9:38

Jak u Was wygląda obecnie sytuacja z wentylacją? Czy mocniejsze jej działanie ustało?

Maciek93
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2018, 10:31

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: Maciek93 » 16 sty 2019, 22:17

U mnie chyba troche lepiej ale bez szalu. Ale wczoraj byl mocny wiatr to moze nie ma co tego porownywac.

A co do zapachow obiadu z wentylacji to raczej nie jest kwestia mojego okapu bo najbardziej czuc w lazience :)

bialy
Posty: 29
Rejestracja: 29 sty 2018, 15:10

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: bialy » 16 sty 2019, 22:55

U mnie wieje ciągle tak samo :/

Piernik
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2019, 0:06

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: Piernik » 17 sty 2019, 0:11

U mnie też bez zmian, słychać non stop świst i lekkie stukanie.


Arav
Posty: 424
Rejestracja: 15 paź 2016, 22:01

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: Arav » 17 sty 2019, 0:21

U mnie też piździ nieludzko.... fajnie że wymienili filtry ale takie ich działanie to lekka przesada...

bartes
Posty: 60
Rejestracja: 03 paź 2016, 15:28

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: bartes » 17 sty 2019, 9:33

Myślę, że z tymi filtrami to była ściema. Dlatego trzeba mocno pocisnąć zarządcę żeby pilnie problem rozwiązał. (BTW. Rzućcie okiem na opinie Szczurek Wójciak na google i czego dotyczą ;) )

Arav
Posty: 424
Rejestracja: 15 paź 2016, 22:01

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: Arav » 17 sty 2019, 9:59

Fakt - widac ze nie radza sobie z problemem wentylacji....



Wróć do „Orlińskiego 12 (etap VIII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość