Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 12 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
TomTom
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2018, 12:09

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: TomTom » 09 sty 2019, 13:20

U nas też od wczoraj wentylacja zwłaszcza w łazience ciągnie o wiele mocniej i działa głośniej. Kilka miesięcy temu też tak było przez jakiś czas, ale później wróciło do poprzedniego poziomu.

Pytanie tylko, jaka siła ciągu jest właściwa?

Jeżeli śmierdzi to raczej nie z wentylacji (to niemożliwe), a z kanalizacji - w przypadku pozaklejanych nawiewników. Powietrze musi się skądś dostać do wentylacji, więc idzie z kanalizacji. Proponuję choć trochę odsłonić nawiewniki i obserwować co się dzieje.

Ja dzisiaj zamontowałem kratkę wentylacyjną z regulacją - żaluzja sterowana 2 sznurkami. W znanym sklepie budowlanym na C. za jedyne 16,48 zł :D
Jak na razie jest ok, można zminimalizować ciąg i otwierać jedynie w razie potrzeby - kąpiel, lub po prostu jako przewietrzenie mieszkania.

Wg mnie lepiej jak ciąg jest mocniejszy bo zawsze w razie potrzeby można go ograniczyć, odwrotnie już nie bardzo.

kasiak
Posty: 34
Rejestracja: 11 paź 2017, 22:42

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: kasiak » 09 sty 2019, 13:26

kasiak pisze:Rozmawiałam z zarządcą mamy zapłacić teraz czynsz w dotychczasowej wysokości, a odliczą to w lutym.

Przepraszam post dotyczy oczywiście rozliczenia czynszu w związku z likwidacją ochrony.

Arav
Posty: 424
Rejestracja: 15 paź 2016, 22:01

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: Arav » 09 sty 2019, 14:10

bartes pisze:Od wczoraj od okolic południa wentylacja działa zdecydowanie mocniej. Śmierdzieć nie powinno, wręcz przeciwnie skoro wyciąg jest o wiele większy niż normalnie. Wszystko byłoby spoko bo przy takim wyciągu w łazience zupełnie para nie osiada ale jednak głośny dźwięk jest trochę irytujący.


Tylko ze u mnie tak ciagnie ze w odplywie od prysznica slysze jak woda bulgota i wydobywaja sie rozne zapaszki.... to chyba nie jest normalne


pabistp
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2018, 12:48

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: pabistp » 09 sty 2019, 15:11

Arav pisze:
bartes pisze:Od wczoraj od okolic południa wentylacja działa zdecydowanie mocniej. Śmierdzieć nie powinno, wręcz przeciwnie skoro wyciąg jest o wiele większy niż normalnie. Wszystko byłoby spoko bo przy takim wyciągu w łazience zupełnie para nie osiada ale jednak głośny dźwięk jest trochę irytujący.

Tylko ze u mnie tak ciagnie ze w odplywie od prysznica slysze jak woda bulgota i wydobywaja sie rozne zapaszki.... to chyba nie jest normalne

Arav a masz pozaklejane nawiewniki? przy normalnym dopłynie powietrza nie powinno ci podsysać syfonów.
Ja poczułem też mocniejszy ciąg, okna mi w koncu nie parują ale w mieszkaniu zimno się zrobiło... grzejniki prawie na 4 musiałem odkręcić. Chyba też te nawiewniki regulowane kupie.

Arav
Posty: 424
Rejestracja: 15 paź 2016, 22:01

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: Arav » 09 sty 2019, 15:34

Jedynie w sypialni mam zaklejone bo tam bym w nocy nie wytrzymal :D ale pozostale wszystkie okna sa normalnie z dziurami...

sam.slater
Posty: 314
Rejestracja: 09 lip 2015, 21:27
Lokalizacja: O6

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: sam.slater » 09 sty 2019, 15:41

U mnie w O6 było podobnie po zgłoszeniu problemu - też ciągnęło jak odkurzacz dlatego, że spalił się moduł sterujący, a jak go nie ma to są dwie opcje: albo wentylator jest wyłączony, albo włączony na maksa. Tak było przez kilka dni, potem jak nowy moduł zamontowali to wentylator wrócił do normy i ucichł.

Arav
Posty: 424
Rejestracja: 15 paź 2016, 22:01

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: Arav » 09 sty 2019, 16:27

Info od zarzadcy:

Uprzejmie informuję, że w dniu wczorajszym zostały wymionie filtry
w wentylatorach na dachu stąd słychać działanie wentylacji. Do tygodnia
czasu hałas powinien ustać.


bartes
Posty: 60
Rejestracja: 03 paź 2016, 15:28

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: bartes » 10 sty 2019, 10:03

Hmm, nieco to głupie tłumaczenie. Czyli za każdym razem jak będą wymieniane filtry to mieszkańcy będą przez tydzień (lub więcej) musieli się zmagać z uciążliwościami związanymi z hałasem i smrodem wynikającym ze zbyt mocno działającej wentylacji?
Ja wczoraj na regulacji wyciągów zmieniłem przełożenie na najmniejsze, wydaje mi się, że nieco pomogło ale i tak nadal mocno ciągnie.

Arav
Posty: 424
Rejestracja: 15 paź 2016, 22:01

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: Arav » 10 sty 2019, 10:08

bartes pisze:Hmm, nieco to głupie tłumaczenie. Czyli za każdym razem jak będą wymieniane filtry to mieszkańcy będą przez tydzień (lub więcej) musieli się zmagać z uciążliwościami związanymi z hałasem i smrodem wynikającym ze zbyt mocno działającej wentylacji?
Ja wczoraj na regulacji wyciągów zmieniłem przełożenie na najmniejsze, wydaje mi się, że nieco pomogło ale i tak nadal mocno ciągnie.

Gdzie sie takie cos zmienia :D?

bartes
Posty: 60
Rejestracja: 03 paź 2016, 15:28

Re: Problem z działaniem wentylacji / niedziałająca / niewydolna wentylacja - Orlińskiego 12

Postautor: bartes » 10 sty 2019, 10:21

Jak wyciągniesz całe to plastikowe urządzenie, przez które wyciągane jest powietrze to od środka masz taką łopatkę, którą możesz ustawić w pozycjach A,B i C (domyślnie jest B). "A" to największe otwarcie, "C" najmniejsze.

EDIT: Tu jeszcze znalazłem temat gdzie ktoś to na zdjęciach pokazuje: Regulacja wywietrzników w mieszkaniu



Wróć do „Orlińskiego 12 (etap VIII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość