Zebranie WM i uchwały - Orlińskiego 12

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 12 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
tywin
Posty: 39
Rejestracja: 28 cze 2017, 20:18

Re: Zebranie WM i uchwały

Postautor: tywin » 12 mar 2020, 19:47

Czesc,
Tak, byłem. W sumie bylo 11 osob, z czego 3 ze strony zarzadcy. Na poczatku byly uwagi dotyczace spraw ogolnych, typu czemu ciagle brudno, czemu tak drogo, kiedy podwyzka smieci itd. Pozniej omowienie uchwal:
1. Przyjecie sprawozdania za 2019
2. Absolutorium za 2019
3. Plan na 2020 - firma sprzatajaca prosi o podwyzke 500 zl. Obecnie placimy 3000 zl miesiecznie. Wiec wychodzi srednio 5 zl na mieszkanie ekstra, lub jak kto woli 10 gr na metrze miesiecznie wiecej.
4. Zbieranie za wymiane wodomierzy (obowiazkowe co 5 lat), ktora czeka nas za 3 lata - koszt okolo 400 zl od mieszkania. Zarzadca radzi, zeby zaczac zbierac juz teraz po 10 zl miesiecznie.
5. Podwyzka na fundusz remontowy o 10 gr za metr. Bo narazie uzbieralismy 16k i w tym tempie nigdy nie uzbieramy na jakis wiekszy remont.
6. Podniesiesie wynagrodzenia zarzadcy z 42 gr na 47 gr za metr.
7. Przedluzenie chodnika miedzy O12 a O10, tak zeby stykal sie z chodnikiem z parku. Moze ZZM zrobi za free.

Moje prywatne odczucia:
Ad. 1 Jestesmy 15k na plus, wiec ok.
Ad. 2 Nie narzekam na zarzadce, sa inni gorsi - ok.
Ad. 3 Rozumiem firme sprzatajaca, bo faktycznie wszystko idzie do gory, lacznie z minimalna. 5 zl wiecej mnie nie zbawi, wiec dla mnie moze byc to 500 zl wiecej - ok.
Ad. 4 Sensowne, lepiej zbierac po 10 zl miesiecznie teraz, niz pozniej placic 400 zl za jednym razem - ok.
Ad. 5 Jak wyzej, lepiej miec wiecej w funduszu remontowym, niz mniej - ok.
Ad. 6 Jestem zadowolony z zarzadcy, wiec tak samo jak wczesniej 2,50 zl miesiecznie przezyje - ok.
Ad. 7 Ok.

W kwietniu bedzie podwyzka za smieci. Propozycja to 49 zl od mieszkania (propozycja miasta) lub jakiejs rozliczenie wedlug zuzycia wody. Wypadly uchwaly o:
- Radzie wspolnoty x2
- waloryzacji wynagrodzenia zarzadcy, zostaje tylko 5 gr
- wiata rowerowa

PaulinaAnna
Posty: 38
Rejestracja: 30 mar 2017, 13:08

Re: Zebranie WM i uchwały

Postautor: PaulinaAnna » 13 mar 2020, 15:39

tywin pisze:Czesc,
Tak, byłem. W sumie bylo 11 osob, z czego 3 ze strony zarzadcy. Na poczatku byly uwagi dotyczace spraw ogolnych, typu czemu ciagle brudno, czemu tak drogo, kiedy podwyzka smieci itd. Pozniej omowienie uchwal:
1. Przyjecie sprawozdania za 2019
2. Absolutorium za 2019
3. Plan na 2020 - firma sprzatajaca prosi o podwyzke 500 zl. Obecnie placimy 3000 zl miesiecznie. Wiec wychodzi srednio 5 zl na mieszkanie ekstra, lub jak kto woli 10 gr na metrze miesiecznie wiecej.
4. Zbieranie za wymiane wodomierzy (obowiazkowe co 5 lat), ktora czeka nas za 3 lata - koszt okolo 400 zl od mieszkania. Zarzadca radzi, zeby zaczac zbierac juz teraz po 10 zl miesiecznie.
5. Podwyzka na fundusz remontowy o 10 gr za metr. Bo narazie uzbieralismy 16k i w tym tempie nigdy nie uzbieramy na jakis wiekszy remont.
6. Podniesiesie wynagrodzenia zarzadcy z 42 gr na 47 gr za metr.
7. Przedluzenie chodnika miedzy O12 a O10, tak zeby stykal sie z chodnikiem z parku. Moze ZZM zrobi za free.

Moje prywatne odczucia:
Ad. 1 Jestesmy 15k na plus, wiec ok.
Ad. 2 Nie narzekam na zarzadce, sa inni gorsi - ok.
Ad. 3 Rozumiem firme sprzatajaca, bo faktycznie wszystko idzie do gory, lacznie z minimalna. 5 zl wiecej mnie nie zbawi, wiec dla mnie moze byc to 500 zl wiecej - ok.
Ad. 4 Sensowne, lepiej zbierac po 10 zl miesiecznie teraz, niz pozniej placic 400 zl za jednym razem - ok.
Ad. 5 Jak wyzej, lepiej miec wiecej w funduszu remontowym, niz mniej - ok.
Ad. 6 Jestem zadowolony z zarzadcy, wiec tak samo jak wczesniej 2,50 zl miesiecznie przezyje - ok.
Ad. 7 Ok.

W kwietniu bedzie podwyzka za smieci. Propozycja to 49 zl od mieszkania (propozycja miasta) lub jakiejs rozliczenie wedlug zuzycia wody. Wypadly uchwaly o:
- Radzie wspolnoty x2
- waloryzacji wynagrodzenia zarzadcy, zostaje tylko 5 gr
- wiata rowerowa

Dzięki za relacje :)

toolpusher
Posty: 86
Rejestracja: 26 paź 2016, 12:18

Re: Zebranie WM i uchwały - Orlińskiego 12

Postautor: toolpusher » 19 mar 2020, 1:29

Ja również dziękuje wszystkim za sprawozdanie i oceny.


PaulinaAnna
Posty: 38
Rejestracja: 30 mar 2017, 13:08

Re: Zebranie WM i uchwały - Orlińskiego 12

Postautor: PaulinaAnna » 22 lip 2020, 13:22

Cześć,
Otrzymaliśmy maila od Zarządcy o podjętych uchwałach i chciałam zwrócić uwagę na akceptację planu gospodarczego na 2020 rok. Wnioskuję, że w planie Zarządca uwzględnij swoje podwyższone wynagrodzenie, a uchwale niewiele brakuje do akceptacji, ponieważ za jest 45,97%. Natomiast w przypadku uchwały o podwyższenie wynagrodzenia więcej jest przeciw - 33,45%.
Zaczynam obawiać się, że przy zaakceptowaniu planu na 2020 rok z automatu zaakceptujemy podwyższone wydatki na zarządzanie nieruchomością.

toolpusher
Posty: 86
Rejestracja: 26 paź 2016, 12:18

Re: Zebranie WM i uchwały - Orlińskiego 12

Postautor: toolpusher » 13 sie 2020, 4:42

Jeszcze nie zagłosowałem. Co radzisz aby zagłosować przeciw uchwale?



Wróć do „Orlińskiego 12 (etap VIII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość