Wywoz Smieci - Wyspisko smieci / częstotliwość wywozu śmieci z bloku Orlińskiego 12

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 12 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
JacekSky
Posty: 33
Rejestracja: 15 lut 2018, 19:04

Wywoz Smieci - Wyspisko smieci / częstotliwość wywozu śmieci z bloku Orlińskiego 12

Postautor: JacekSky » 14 gru 2020, 14:15

Heyo Sąsiady,

Chcialbym sie zapytac co sądzicie o kwestii naszego śmietnika, a w zasadzie częstości wywożenia śmieci z naszego bloku.

Nie wiem czy tylko mi to zaczyna przeszkadza, ale wydaje mi się że powinniśmy zastanowić się nad zwiększenie ilości wywozu śmieci. Zdecydowalem sie napisac bo to co dzieje się w tym pomieszczeniu to nie jest nawet problem segregacji czy samego utrzymywania czystości. Według mnie generujemy więcej śmieci niż deklarujemy ilość potrzebna do ich wywozu, co powoduje że pomieszczenie przez kilka dni do wywozu wygląda jak Wysypisko śmieci a nie śmietnik...

Nawet jeżeli nasz blok będzie się starał utrzymywać segregację to i tak segregacja nie ma sensu bo wszystko się wysypuje i jest postawione na każdym centymetrze podłogi. Nie wspominając o tym co dzieje się najprawdopodobniej przez to przed drzwiami do śmietnika. (ale to trochę inna historia)  

Zastanawiam się co dla nas mieszkańców w takiej sytuacji jest ważniejsze płacić cały czas tyle samo i zyc z takim syfem. Czy jednak zwiększyć ilość wywozów tychże śmieci  i zyc w zadbanym otoczeniu.....

Dajcie prosze znac bo jeżeli faktycznie spora część mieszkańców podziela moje zdanie to może czas skontaktować się z zarządcą i spróbować to na E-kartotece przeglosowac.

Pozdr,
Jacek

tywin
Posty: 39
Rejestracja: 28 cze 2017, 20:18

Re: Wywoz Smieci - Wyspisko smieci / częstotliwość wywozu śmieci z bloku Orlińskiego 12

Postautor: tywin » 14 gru 2020, 20:21

Z tego co sie orientuje, to chyba wywoz smieci jest w poniedzialki i czwartki. Ale spokojnie mogloby to byc 3 dni w tygodniu, poniedzialek, sroda i piatek. Juz sie przyzwyczialem do tego, ze w weekend nawet nie ma sensu wynosic smieci, bo nie ma gdzie ich wrzucic :/ Na 102 mieszkania, 2 kontenery na mieszane, 1 na plastik, 1 na papier i 2 wywozy w tygodniu, to zdecydowanie za malo :/ Jestem za!

P.S. W pon rano jest taki chlew, ze smieci sie wylewaja doslownie na podloge!

tywin
Posty: 39
Rejestracja: 28 cze 2017, 20:18

Re: Wywoz Smieci - Wyspisko smieci / częstotliwość wywozu śmieci z bloku Orlińskiego 12

Postautor: tywin » 04 sty 2021, 18:57

Dzisiaj zauwazylem, ze podstawiono 2 dodatkowe kontenery, jeden zolty na plastik i drugi niebieski na papier. Mam nadzieje, ze to ucywilizuje troche nasz smietnik. Niestety okazuje sie, ze niektorzy maja dalej problem z rozroznianiem kolorow, albo z wejsciem dalej niz 1 metr do pomieszczenia.


renataszatkowska
Posty: 115
Rejestracja: 29 gru 2017, 19:34

Re: Wywoz Smieci - Wyspisko smieci / częstotliwość wywozu śmieci z bloku Orlińskiego 12

Postautor: renataszatkowska » 06 sty 2021, 20:09

To prawda, że mają wprowadzić imienne worki na śmieci z kodem paskowym? Teraz na avi, już wiem skąd takie pomysły.

Edik
Posty: 75
Rejestracja: 05 sie 2016, 1:08
Lokalizacja: Avia 8

Re: Wywoz Smieci - Wyspisko smieci / częstotliwość wywozu śmieci z bloku Orlińskiego 12

Postautor: Edik » 15 sty 2021, 0:09

renataszatkowska pisze:To prawda, że mają wprowadzić imienne worki na śmieci z kodem paskowym? Teraz na avi, już wiem skąd takie pomysły.

Pomysł jest, ale na razie bez realizacji w budynkach wielorodzinnych.



Wróć do „Orlińskiego 12 (etap VIII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości