Odbiory nowych mieszkań od dewelopera - Kraków i okolice (firma)

ZASADY: 1) Oferty w tym dziale zamieszczane są tylko przez użytkownika "Rekomendacja" lub administratora, inne będą usuwane. 2) Przedstawiciele firm, które w tym dziale chciałyby się znaleźć, proszeni są o kontakt z administracją forum przez e-mail: forum(małpa)noweczyzyny.com. 3) W opiniach nie podajemy informacji niepotwierdzonych oraz takich, których nie da się potwierdzić i udowodnić. || Nowy dział ma ograniczyć spam na forum oraz wprowadzić jasne zasady polecania firm i usług.
rekomendacja
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2017, 18:34

Odbiory nowych mieszkań od dewelopera - Kraków i okolice (firma)

Postautor: rekomendacja » 01 mar 2017, 23:00

Odbiór nowego mieszkania od dewelopera wiąże się z jednej strony z nadzieją na to, że wreszcie dostanie się klucze do własnego lokum. Z drugiej strony jednak jest on także mocno stresującym doświadczeniem, bowiem kupującym zależy na tym, aby dostać lokal wolny od wad i usterek - słono w końcu za niego zapłacili, deweloper natomiast chce szybko przedmiot transakcji przekazać klientowi, niekoniecznie uświadamiając go co do ewentualnych problemów. W związku z tym wiele osób woli, aby mieszkanie było sprawdzone w asyście osób, które w wyszukiwaniu potencjalnych niedoróbek są wyspecjalizowane. Stąd dzisiaj kolejne polecenie na forum:

Firma - Profesjonalne Odbiory Mieszkań i Domów od dewelopera Kraków

Działają zarówno w Krakowie, jak i w sąsiednich miejscowościach, więc można z nimi odebrać nie tylko mieszkanie, ale również dom. Poniżej dane, dzięki którym można się z nimi skontaktować i zapytać o świadczone usługi:

tel.: 698 406 255
strona: odbioryarchitekt.wix.com/odbiormieszkankrakow
Facebook: web.facebook.com/odbiormieszkania

Podczas odbioru mieszkania od dewelopera wykonywane są między innymi:

Obrazek

Pomiar płaszczyzn oraz kątów w nowym mieszkaniu

W ramach tej operacji mierzone są między innymi:
krzywizny sufitów;
krzywizny ścian;
sprawdzanie czy pomiędzy ścianami są zachowane kąty proste;
sprawdzanie spadku na balkonach.
Jak widać, na powyższym zdjęciu, firma posiada specjalistyczny sprzęt, umożliwiający ocenę ewentualnych niedociągnięć dewelopera oraz określenie, czy odstępstwa wykraczają poza przyjętą normę, czy się w niej mieszczą - a to jest podstawą zgłoszenia ewentualnej usterki w protokole odbioru.

Obrazek

Ocena efektywności działania wentylacji

Teoretycznie taki pomiar można wykonać amatorsko samemu, jednak bez specjalnych urządzeń, trudno jest zbadać wielkość przepływu powietrza w instalacji. A tu, aby mieć podstawy do zgłoszenia usterki, również należy mieć tak zwane “twarde dane”, bowiem zazwyczaj nie da się w protokole wpisać czegoś “na oko” - a deweloper ma podstawę, aby taką reklamację odrzucić.

Obrazek

Sprawdzenie termiki nowego mieszkania

Skontrolowanie, czy w mieszkaniu nie ma tzw. mostków termicznych, nie jest już możliwe bez posiadania odpowiednich urządzeń. A jest o tyle istotne, że w przypadku, jeśli mieszkanie nie jest właściwie zaizolowane, na ścianach może pojawić się wilgoć, a w jej konsekwencji np. pleśń. Takie miejsca powodują także straty ciepła w lokalu i w następstwie tego, wyższe rachunki za ogrzewanie. Tymczasem usterki tego rodzaju deweloper jest zobowiązany usunąć i niekoniecznie musi się to wiązać z ingerencją w elewację budynku, ale raczej z odpowiednim ociepleniem newralgicznych miejsc w mieszkaniu - np. przy oknach.

Obrazek

Pomiar wilgotności ścian w mieszkaniu

Wartym uwagi badaniem, jest również pomiar wilgotności ścian w mieszkaniu, z czym ewentualne problemy nie zawsze da się dostrzec gołym okiem. Nie mając specjalistycznego sprzętu, nie da się określić, czy stopień zawilgocenia przekracza normy ustalone dla poszczególnych materiałów budowlanych. Bez takich danych, trudno ewentualną usterkę wpisać do protokołu odbioru.

Obrazek

Pomiar prawidłowości działania instalacji elektrycznej

To jeszcze jedno badanie, które warto zrobić odbierając nowe mieszkanie od dewelopera, bowiem, nieprawidłowe podłączenie instalacji elektrycznej, może później nastręczać wielu problemów. Dobrze zadbać o to od razu, podczas przekazywania mieszkania przez dewelopera, aby uniknąć późniejszych problemów z wykonywaniem ewentualnych poprawek.

Obrazek

Pomiar powierzchni użytkowej nowego mieszkania od dewelopera

W zakres usługi odbioru nowego mieszkania od dewelopera wchodzi również pomiar powierzchni wydawanego lokalu. Co prawda zwykle firma odpowiedzialna za budowę, dostarcza klientom informacje o tym, jaki jest dokładny metraż, z czym wiąże się ewentualna dopłata lub zwrot pieniędzy, ale warto także to zweryfikować, bowiem pomyłki się zdarzają.

Obrazek

Odbiór nowego mieszkania od dewelopera przeprowadzany jest przez ekipę złożoną z dwóch osób, a biorąc pod uwagę to, że jest na to 1,5-2 godziny, samemu trudno sprawdzić te wszystkie elementy (a do tego jeszcze ocena, czy nie ma rys na szybach, drzwiach i ościeżnicach, pęknięć na ścianach itd.). Jeśli nie ma się w tym doświadczenia, a dla większości osób, odbieranie mieszkania nie jest codziennym zadaniem, ciężko to wszystko zrobić w czasie, który daje nam deweloper.

Jeżeli chodzi o to, jaka jest cena odbioru nowego mieszkania od dewelopera w Krakowie w takiej asyście, to przykładowy koszt dla lokalu o powierzchni 50 m2 wynosi 400 zł brutto, jednak ostateczne kwoty są tu ustalanie każdorazowo indywidualnie, w zależności od powierzchni i elementów dodatkowych, jak miejsce postojowe, czy komórka lokatorska.

W Krakowie Czyżynach (np. na osiedlach Avia i Orlińskiego) sporo osób korzystało z usług tej firmy i chyba trudno znaleźć takie, które nie byłyby zadowolone :)

Dobry Duch
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2016, 14:05

Re: Szukam - profesjonalne odbiory mieszkań

Postautor: Dobry Duch » 14 mar 2017, 14:51

Szczerze polecam:

facebook.com/odbiormieszkania

Na nowych Czyzynach juz tez byli
Ostatnio zmieniony 14 mar 2017, 15:46 przez slwk, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: To ta sama firma, więc przenoszę :)

blakeg1
Posty: 196
Rejestracja: 01 mar 2017, 13:17

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera - Kraków i okolice (firma)

Postautor: blakeg1 » 28 cze 2017, 13:42

czy ta firma pomaga zarowno w przedobiorach mieszkan, jak i w glownych finalnych odbiorach mieszkania w bloku?


Magda
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2015, 13:19

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera - Kraków i okolice (firma)

Postautor: Magda » 23 lis 2017, 13:50

Witam,
Z ciekawością czytałam "mądre" informację na temat odbioru. Widać firma nie do końca siedzi w branży budowlanej. Każdy kto był na budowie wie, że krzywizny sufitu nie można badać, gdyż każdy stop zaprojektowany jest i ma strzałkę ugięcia :) Przepływ powietrza też nie jest niemiarodajny, wystarczy, że ktoś w pionie poniżej wykańcza mieszkanie i zaślepił wentylację lub jest ona wyłączone ze względu na prace wykończeniowe w bloku. Badanie kamerą termowizyjną super, ale jeżeli nie ma pełnego opisu termogramu z zadanymi warunkami brzegowymi to jest to bez sensu, oczywiście musi być różnica temperatur, czy tak naprawdę dopiero od teraz takie badanie ma sens. Serdecznie pozdrawiam czytających :)

antek
Posty: 132
Rejestracja: 30 paź 2016, 12:08

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera - Kraków i okolice (firma)

Postautor: antek » 26 lis 2017, 12:08

Magda pisze:Każdy kto był na budowie wie, że krzywizny sufitu nie można badać, gdyż każdy stop zaprojektowany jest i ma strzałkę ugięcia

Nie chce mi się polemizować z takimi tezami, na pewno stropy projektuje się tak, żeby na dwóch metrach długości sufitu, były 3 cm różnicy ;) Ale widać Budimex nie znał tych zasad projektowych, bo te krzywizny uwzględniał jednak jako wady odbieranego mieszkania :) Tak czy inaczej życzę powodzenia podczas odbioru mieszkania od dewelopera, mam nadzieję, że pójdzie dobrze. Być może normą są także na przykład rysy na szybach, albo ościeża okien wykonane z pianki montażowej pokrytej farbą. Moim zdaniem główny problem podczas odbiory lokalu, to to, że nie każdy wie co i jak sprawdzić podczas odbioru mieszkania od dewelopera, a to ważne, bo czas jest mocno ograniczony.

maniekmal
Posty: 337
Rejestracja: 18 wrz 2015, 11:04
Lokalizacja: Avia3

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera - Kraków i okolice (firma)

Postautor: maniekmal » 26 lis 2017, 14:47

za to przy odbiorze z "Firmą specjalizującą się w odbiorach mieszkań od dewelopera" będzie w protokole 150 punktów od zakurzonych gniazdek po plamy po farbie na podłodze. Bardzo wartościowe punkty! Moim zdaniem do odbioru trzeba podejść z głową a nie z firmą. Wiadomo, że firma będzie chciała narąbać niedoróbek ile wlezie, żeby potem nie było pytań w stylu: "zapłaciłem 450zł a oni nic się nie dopatrzyli?" Przecież im więcej punktów w protokole to cena za punkt robi się mniejsza i wydaje się, że tanio wyszło :D. Warto mieć kogoś kto jakieś prace budowlane robił i coś nie coś wie wykańczaniu mieszkań. Trzeba też zadać sobie pytanie co będziemy w takim mieszkaniu modyfikować. Jeśli ktoś ma w planie kłaść gładzie to wszystkie rysy czy ubite narożniki odpadają bo i tak to będzie robione. Podobnie z innymi przeróbkami. Co do sufitów to faktycznie jest problem przy zabudowanie kuchennej. Można to zgłaszać do protokołu ale wtedy po 2 miesiącach Budimex powie, że nic z tym nie zrobią. Można odstąpić od umowy wtedy, ale kto tak zrobi? chyba nikt :)

rozwiewamywatpliwosc
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2017, 21:53

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera - Kraków i okolice (firma)

Postautor: rozwiewamywatpliwosc » 19 gru 2017, 22:26

maniekmal pisze: Trzeba też zadać sobie pytanie co będziemy w takim mieszkaniu modyfikować. Jeśli ktoś ma w planie kłaść gładzie to wszystkie rysy czy ubite narożniki odpadają bo i tak to będzie robione. Podobnie z innymi przeróbkami. Co do sufitów to faktycznie jest problem przy zabudowanie kuchennej. Można to zgłaszać do protokołu ale wtedy po 2 miesiącach Budimex powie, że nic z tym nie zrobią. Można odstąpić od umowy wtedy, ale kto tak zrobi? chyba nikt :)


Trzeba zadać sobie jeszcze jedno pytanie, a zwłaszcza specom od odbioru. Naprawa niektórych usterek wiąże się z pogłębieniem usterek, bądź ich uaktywnieniem po czasie, o tym czasem zapominają powiedzieć bo wiedza i umiejętności organoleptyczne związane z budownictwem i wykończeniem niektórych fachmanów sprowadzają się li tylko do tzw. odbioru mieszkania. Nie można odstąpić od umowy z powodu usterki typu krzywy sufit, jedyne co można to wykazać w sądzie z własnym rzeczoznawcą iż będzie to powodowało stratę aby ugrać kilka pln, co nie przekłada się na odbiór mieszkania w sensie formalno prawnym. Taka sztuka jest niemożliwa biorąc pod uwagę dewelopera i jego prawników oraz rzeczoznawców. Kolejna sprawa to to, ze de facto każdy tu odbioru mieszkania dokonał, dokona za pierwszym razem, nie zależnie od liczby i wagi tzw. usterek. Deweloper uzyskał pozwolenie na użytkowanie, zaproponował termin kupującemu i właśnie to postrzegane jest przez polskie prawo jako "odbiór mieszkania". Kolejna sprawa to poruszona przez manikmal liczba usterek. Jeśli ktoś dostaje takie mieszkanie, a mam dziesięć innych gdzie trzeba kilka drobnostek załatwić a tu widzi rzeczy wyssane z palca oraz dobite do protokołu na siłę, to takie mieszkanie oleje z góry na dół, bo już wie że będzie przepychanka z nastawionym negatywnie lokatorem. Siłą bezwładności zwykłej ludzkiej słabości ląduje on na samym końcu jego listy zainteresowań. Oczywiśkocie odbiór mieszkania z kimś kto na ten temat ma jakieś pojęcie polecałabym jak najbardziej, bo nie każdy musi się na wszystkim znać, natomiast ważne aby wzrosła świadomość jakości i sensu odbioru niektórych ekip, ciężko nie zauważyć mieszkań które wykańczane są dwa, trzy miesiące po reszcie. Warto spytać takich sąsiadów jaką mają opinie po czasie o całej procedurze odbiorowej, co mówiły ich ekipy od remontu. Co do sufitów, to proszę zwrócić uwagę że mamy, odchylenie od pionu oraz od płaszczyzny. Płaszczyzna może być zachowana a przykładając poziomicę w miejscu przełamania wyjdą nam te niby 3 cm jak opisane powyżej. Ten post nie ma za zadanie bronić firmy deweloperskie jaką jest budimex, bo generalnie to wszystkie takie są i wszystko by kupującym wepchały, natomiast wyjaśnić trochę tematów które z racji liczby mieszkań i forum na tej inwestycji się uaktywniły. Już końcówka bo na przynudzanie mnie wzięło, dziesięć lat temu normą w budownictwie było ugrywanie rabatu robiąc aferę przy odbiorze, ew. wykonanie czegoś za darmo. Widać deweloperzy wypowiedzieli wojnę takim zachowaniom, chyba na podstawie krytycznych wypadków i prób wyłudzeń doszło do spisania ustawy deweloperskiej która bardziej broni dewelopera niż lokatora. Fakt do przemyślenia.

Edit, mieszkanie jako takie, czyli ściany działowe, tynki, wylewki, osprzęt, stolarka, płytki to około 15% wartości kontraktu deweloperskiego, wiem że to średnio przemówi do kogoś uwikłanego w kredyt na trzydzieści lat pod własne M ale to oddaje też % zaangażowanie w temacie.


skyman
Posty: 106
Rejestracja: 12 sie 2017, 13:58

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera - Kraków i okolice (firma)

Postautor: skyman » 28 gru 2017, 1:21

W teorii pewnie tak to wszystko wygląda, ale idąc na odbiór bez wsparcia fachowców, którzy nie wiedzą gdzie zajrzeć i co sprawdzić, a życiu nie zauważyłbym, że mam od dołu ubity kaloryfer, który zaczyna mocno rdzewieć już - wymienili bez marudzenia. Gdybym tego nie zauważył, to pewnie do dzisiaj zacząłby już lać, a myślisz, że co odpowiedziałby mi deweloper by mi powiedział, gdybym to teraz zgłosił? "Ubiłeś se pan, to teraz napraw na własny koszt". Drzwi balkonowe, choć niechętnie, to jednak też wymienili. To niestety nie jest tak, że deweloper i jego podwykonawcy należycie przykładają się do swojego "produktu", ja tam jednak myślę, że warto ich sprawdzić, choć oczywiście rozumiem przekazaną powyżej opinię podwykonawcy dewelopera ;)Wróć do „Rekomendowane usługi wykończeniowe, remontowe w Krakowie - prezentracje firm i wykonawców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość