Zmiana zarządcy nieruchomosci / obniżenie opłat za mieszkanie - Avia 8

Forum dla osób, które zamierzają kupić mieszkanie lub zamieszkają w budynku Avia 8 Budimex'u w krakowskich Czyżynach.
Abiakto
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2018, 0:00

Zmiana zarządcy nieruchomosci / obniżenie opłat za mieszkanie - Avia 8

Postautor: Abiakto » 12 gru 2018, 11:33

Witam mieszkancow Avii 8,

Mam propozycje w zwiazku z ogromnymi oplatami miesiecznymi za czynsz( wraz z jego skladowymi), czy nie warto bylo by sie zastanowic nad zmiana zarzadcy naszego bloku- oplaty jakie sa ustalone do budynku Avia 8 sa jednymi z wyzszych, ja za mieszkanie o powierzchni 59.91m2 mam wyliczona oplate 729,62 zł !!! Sasiadka za mieszkanie o powierzchni 51,27 m2 - 645,04 ZŁ !!!! W bloku 30 letnim, z duzym funduszem remontowym nie ma takich oplat jakie ponosimy MY wszyscy, w nowym budownictwie- jak dla mnie to skandal....
Inne Avie z tego co wiem maja nizsze koszty utrzymania czesci wspolnych- u nas to jest 3.36 za m2 a w innych Aviach 2.47... i to jest jeden z nielicznych przykladow ( o ochronie nawet nie wspominam, poniewaz sadze ze WSZYSCY sa za rezygnacja z uslugi....),

Chodzi w koncu o nasze pieniadze i to niemałe....

Pozdrawiam Serdecznie

adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Zmiana zarządcy nieruchomosci / obniżenie opłat za mieszkanie - Avia 8

Postautor: adi » 12 gru 2018, 12:22

Do obniżenia tych opłat zwykle nie jest konieczna zmiana zarządcy, np. żeby zrezygnować z ochrony, trzeba uchwały wspólnoty mieszkaniowej.

Foster
Posty: 25
Rejestracja: 14 wrz 2018, 21:31

Re: Zmiana zarządcy nieruchomosci / obniżenie opłat za mieszkanie - Avia 8

Postautor: Foster » 14 gru 2018, 0:22

Obawiam się, że jeśli chodzi o koszt utrzymania części wspólnych, nie będzie się go dało wiele obniżyć - z tego co mówili mi w Budimexie na początku, w tym budynku koszty są wysokie z racji bardzo dużego terenu przynależącego do budynku. Przed blokiem mamy wielki „ogródek” wraz z tymi wszystkimi nasadzeniami, do tego droga, która oddziela nasz teren od Avii 4 wlicza się w to wszystko. Mieszkań jest tylko 73 więc nie ma tego jak rozsądnie podzielić jak w przypadku np. Avii 3, gdzie w bloku mieszkań jest ponad 200 a teren przynależny do budynku nieco mniejszy.

Słyszałam plotkę, że opłaty te mają spaść w momencie zawiązania się wspólnoty - nie wiem nic więcej na ten temat, jak do tego ma dojść? Poza tym, cały czas płacimy zaliczki za wodę itp. W pewnym momencie powinnismy chyba przejść na opłaty wg zużycia...

Co do ochrony, to trzymam kciuki za przegłosowanie ustawy, ale w tym momencie czarno to widzę - gro mieszkań jest jeszcze niesprzedanych, pełno osób ma jeszcze niepodpisane akty notarialne lub ma takie sprawy po prostu gdzieś. :evil:


Abiakto
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2018, 0:00

Re: Zmiana zarządcy nieruchomosci / obniżenie opłat za mieszkanie - Avia 8

Postautor: Abiakto » 14 gru 2018, 0:49

Mi na poczatku tzn podczas rozmow na temat kupna mieszkania nikt nic nie powiedzial o wysokich kosztach, a wrecz na moje pytanie o czynsz uslyszalam ze sa to koszty rzedu 200-300 zl, poniewaz w nowym budownictwie czynsze nie sa wysokie... poniekad czuje sie oszukana...

Edik
Posty: 75
Rejestracja: 05 sie 2016, 1:08
Lokalizacja: Avia 8

Re: Zmiana zarządcy nieruchomosci / obniżenie opłat za mieszkanie - Avia 8

Postautor: Edik » 14 gru 2018, 22:40

Foster pisze:do tego droga, która oddziela nasz teren od Avii 4 wlicza się w to wszystko.

Muszę sprawdzić akt notarialny, ale wg mnie za ten teren nie płacimy tylko my.

Jeszcze jest kwestia ochrony całej Avii, która przeniosła się do nas z Avii 3 bodajże + pomieszczenie, które miało być wózkownią, a w całości jest wykorzystywane jako składzik dla Budimexu (jako zarządca działki infrastrukturalnej). Według mnie jest to dość ciekawy temat do poruszenia na pierwszym spotkaniu - ile $$$ mamy z tego my i na co idzie ta kasa.



Wróć do „Avia 8 (etap VIII) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość