Nawiewniki - chłód w mieszkaniu / nawiewniki okienne wychładzające mieszkanie - Avia 8

Forum dla osób, które zamierzają kupić mieszkanie lub zamieszkają w budynku Avia 8 Budimex'u w krakowskich Czyżynach.
Foster
Posty: 25
Rejestracja: 14 wrz 2018, 21:31

Nawiewniki - chłód w mieszkaniu / nawiewniki okienne wychładzające mieszkanie - Avia 8

Postautor: Foster » 21 gru 2018, 0:50

Cześć wszystkim,

Czy u siebie w mieszkaniach też zauważacie problem chłodu spowodowany przez nawiewniki okienne? U mnie kaloryfery chodzą non stop na najwyższym ustawieniu ale w mieszkaniu jest po prostu zimno, bo powietrze z zewnątrz cały czas wlatuje przez nawiewniki :( również ostatnio włączono chyba wentylację - w łazience szumi, a z okapu nie dość, że szumi, to leci zimne powietrze.

Jak mam ogrzać mieszkanie gdy ponoć tych nawiewników nie można zatykać, bo „musi być przepływ powietrza w mieszkaniu”? Tu nasuwa się druga myśl - jakoś w moim domu rodzinnym czy np. Starszych blokach nie ma nawiewników, a grzyba ani nieświeżego powietrza nie ma i gdy chcemy przewietrzyć, po prostu otwieramy okno.

Pozdrawiam

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Nawiewniki - chłód w mieszkaniu / nawiewniki okienne wychładzające mieszkanie - Avia 8

Postautor: Nowy » 21 gru 2018, 13:39

Prześledź na forum tematy nawiewników w sąsiednich inwestycjach, w każdym bloku jest ten sam problem, czyli jak poradzić sobie z nawiewnikami okiennymi wychładzającymi mieszkanie. Jedni wkładają filcowe filtry, inni zaklejają częściowo taśmą klejącą, jeszcze inni zmniejszają przepływ powietrza w anemostacie i tak dalej :) Sposobów jest wiele i na pewno znajdziesz jakiś, który będzie Ci odpowiadał. Warto tyko pamiętać o tym, żeby jednak jakiś przepływ powietrza pozostawić, żeby nie zawilgocić mieszkania / wyhodować grzyba, ewentualnie nie narażać się na zapachy z kanalizacji w mieszkaniu zasysane przez wentylację mechaniczną.

Powodzenia!

Ekspresjah
Posty: 332
Rejestracja: 04 lis 2016, 1:07

Re: Nawiewniki - chłód w mieszkaniu / nawiewniki okienne wychładzające mieszkanie - Avia 8

Postautor: Ekspresjah » 22 gru 2018, 4:12

Niestety chłód od nawiewników to tylko jeden problem. Drugim jest bród od smogu na ścianie nad nawiewnikiem i na firanie :/ Ja zdjęłam obudowy, powkładałam do nawiewników kawałki materiału (pociętej ścierki) i założyłam obudowy. W sypialni nadal wiało, więc zakleiłam taśmą. W dużym pokoju z kuchnią zostawiłam jeden nawiewnik nietknięty, w pozostałych są szmatki, tak by nie blokować całkowicie przepływu powietrza. Niestety na firanie i ścianie obok otwartego nawiewnika ciągle tworzą się czarne plamy :/ No ale to problem chyba całego Krakowa.


Gorby
Posty: 13
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30

Re: Nawiewniki - chłód w mieszkaniu / nawiewniki okienne wychładzające mieszkanie - Avia 8

Postautor: Gorby » 11 sty 2019, 16:29

Te czarne plamy to mnie przeraziły. U mnie nie ma czegoś takiego, ale z nawiewników też wiało dość podobnie. Ja nie lubię jakoś szczególnie wysokiej temperatury w mieszkaniu, ale jednak to uczucie przeciągu to gruba przesada. Jak wyżej - wsadziłem do nawiewników filcowy materiał i jest lepiej. Powietrze nadal cyrkuluje, ale nie mam wrażenia, że mi wiatr hula po włościach ;)

APR
Posty: 26
Rejestracja: 14 gru 2016, 14:12

Re: Nawiewniki - chłód w mieszkaniu / nawiewniki okienne wychładzające mieszkanie - Avia 8

Postautor: APR » 18 sty 2019, 12:56

Ja zamontowałem coś takiego na każdym oknie: brevis.com.pl/produkty/urbino (czerpnia posiada filtr G3- jako wstępny się sprawdza)
Dodatkowo włożyłem warstwę filtra F7 ciętego z metra za bodajże 10zł za m2 i co jakiś czas wymieniam filtry. Smogu w mieszkaniu nie ma, nie wieje z nich jakoś strasznie bo filtr wytłumia wiatr i w zasadzie wieje z taką mocą jak ciągnie wentylacja w mieszkaniu niezależnie od pogody.
Czujniki pokazują w bardzo smogowe dni nie wiecej niż 20qm/m3. Sciany są czyste. Używam tego już od sierpnia i się sprawdza.

Obrazek



Wróć do „Avia 8 (etap VIII) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość