Parking podziemny / zajmowanie nieswoich miejsc postojowych w garażu - Avia 8

Forum dla osób, które zamierzają kupić mieszkanie lub zamieszkają w budynku Avia 8 Budimex'u w krakowskich Czyżynach.
pawel4991
Posty: 22
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:51

Parking podziemny / zajmowanie nieswoich miejsc postojowych w garażu - Avia 8

Postautor: pawel4991 » 17 sty 2019, 21:02

Ja rozumiem, że każdy ma niejednokrotnie potrzebe pozostawienia w garażu wiecej niz jednego pojazdu np. Ekipy remontowej. Wszystko rozumiem, lecz w tej sytuacji wypada się przejść do ochrony, dowiedzieć się o ewentualnym wolnym miejscu badz miejscu gdzie mozna zostawic takowy pojazd. Rozumiem nawet zajecie czyjegoś miejsca (niecelowo z nadzieja ze nie zostalo sprzedane) ale nie ciezko wpasc na pomysl pozostawienia za szyba chociazby numeru telefonu. W dniu dzisiejszym zastalem taka sytuacje wracajac ok 19 z pracy. Wlasciciel pojazdu przelozyl kartke z prosba o przeparkowanie na inne auto prawdopodobnie ochroniarza.. To już jest chamstwo. Poprosilem o "interwencje" grupe szybkiego reagowania czyt. Ochrone - nie sa w stanie nic zrobić. Kwestia prawna jest dość . w takiej sytuacji ( dopóki przed wjazdem do garażu nie ma odpowieniego oznakowania np. informacji wjazd tylko dla wlascicieli miejsc postojowych) a chyba nie chcemy sie szarpać Policją czy tez Strażą Miejską.

Dlatego prosze o myslenie a przynajmniej nie stwarzania problemów innym oraz myśle wypracowanie jakiegoś rozwiazania na przyszlosc chociazby oznakowania co daje podstawe prawna do innych dalszych działań.

mnw
Posty: 10
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:35

Re: Parking podziemny / zajmowanie nieswoich miejsc postojowych w garażu - Avia 8

Postautor: mnw » 20 sty 2019, 19:27

Jaja jak berety. Dziś na moim miejscu stoi firma produkująca... drukarki 3D.

Na dodatek jakiś artysta zaparkował na drodze manewrowej tuż przed zakrętem. Nie dość, że na parkingu i tak mamy ciasno, to jeszcze trzeba lawirować wokół takich okazów. Nie wiem czy bardziej docenić kreatywność, czy fakt, że wspaniałomyślnie nie zajął nikomu miejsca...

Skoro "ochrona" nie jest w stanie pomóc, oznakowania nie ma, to znaczy, że jest wolna amerykanka i miejsca, za które zapłaciliśmy nam się nie należą?

karolsky
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2019, 16:16

Re: Parking podziemny / zajmowanie nieswoich miejsc postojowych w garażu - Avia 8

Postautor: karolsky » 22 maja 2019, 16:54

WItajcie,

Powiedzcie mi czy znak mieszczący się przed naszym blokiem (miejsce dla osoby niepełnosprawnej) ma jakąś "moc prawną" ?

Czy standardowo samowolka? :)


jasiek
Posty: 470
Rejestracja: 21 wrz 2014, 14:09

Re: Parking podziemny / zajmowanie nieswoich miejsc postojowych w garażu - Avia 8

Postautor: jasiek » 22 maja 2019, 21:21

Jeśli nie jest oznaczone na niebiesko to nie ma.

karolsky
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2019, 16:16

Re: Parking podziemny / zajmowanie nieswoich miejsc postojowych w garażu - Avia 8

Postautor: karolsky » 29 maja 2019, 16:32

Pytam o takie miejsce, bo jestem osobą niepełnosprawną a znak pionowy z tego co się orientuję jest ważniejszy niż oznaczenie na "niebiesko".. chyba że się mylę to mnie poprawcie.

Dzięki, pozdrawiam wszystkich mieszkańców :)

Neigbour
Posty: 176
Rejestracja: 11 lip 2017, 22:42

Re: Parking podziemny / zajmowanie nieswoich miejsc postojowych w garażu - Avia 8

Postautor: Neigbour » 29 maja 2019, 20:07

karolsky pisze:Pytam o takie miejsce, bo jestem osobą niepełnosprawną a znak pionowy z tego co się orientuję jest ważniejszy niż oznaczenie na "niebiesko".. chyba że się mylę to mnie poprawcie.

Dzięki, pozdrawiam wszystkich mieszkańców :)

Niestety do momentu jak nie będzie poprawnie oznaczony to jest to miejsce na którym może parkować każdy.



Wróć do „Avia 8 (etap VIII) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość