Kilka pytań do osób zamieszkujących osiedle Botanika w Krakowie

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu Botanika w Czyżynach w Krakowie.
molkowsky
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2019, 12:47

Kilka pytań do osób zamieszkujących osiedle Botanika w Krakowie

Postautor: molkowsky » 29 paź 2019, 12:52

Witam,
Obecnie jestem na etapie rozważania kupna mieszkania w budynku C. Jeszcze nie byłe w biurze botaniki, natomiast chciałbym zasięgnąć informacji z pierwszej ręki:

1. Co ujęte jest w stanie deweloperskim? Czy stan developerski zakłada wygładzone ściany? Jak jakościowo?
2. Czy to prawda że pojawiają się pęknięcia na suficie z racji modułowej konstrukcji stropów?
3. Czy jest możliwość negocjacji ceny z deweloperem? Jeżeli tak to w jakim zakresie?

Z góry dziękuje za odpowiedź!

Pozdrawiam
M.

nieusluchaniec
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2020, 1:41

Re: Kilka pytań do osób zamieszkujących osiedle Botanika w Krakowie

Postautor: nieusluchaniec » 09 lis 2020, 2:02

Jestem aktualnie na kupnie mieszkania w budynku C, moje spostrzeżenia odnośnie Twoich pytań:
1. raczej to co wszędzie - ściany, tynki, gniazdka i przełączniki itp. nie ma wykończenia balkonu, jest goły beton. wygładzenie ścian jest na oko mojej żony takie sobie, my będziemy kłaść gładzie.
2. z tego co się dowiedziałem nie dotyczy to budynku C bo jest inna technologia, nie chcę skłamać bo nie jestem osobą techniczną w tym aspekcie, ale chyba chodzi o to że sufity to lany beton a nie jakieś płyty. w każdym razie wg zapewnień developera ta technologia wyklucza pęknięcia, jak będzie zobaczymy po czasie.
3. zależy na co liczysz, jak mieszkanie jest na promocji to słabo, bez promocji tak do 100-200zł/m2 raczej na spokojnie można urywać, plus parę tys pln na miejscach postojowych lub komórkach lokatorskich. na pewno zostało im dużo miejsc postojowych i komórek lokatorskich (na moje oko 2x więcej miejsc niż mieszkań i przynajmniej tyle komórek co mieszkań) więc może tutaj można coś więcej cisnąć, niektóre mieszkania mają dość słaby układ - np. te z długimi i wąskimi przedpokojami gdzie płaci się za metry których nie da się wykorzystać (ale one też są najtańsze w całej inwestycji). ale generalnie dość ciężko się negocjuje, albo po prostu bardzo możliwe że to ja jestem bardzo słaby w negocjacjach. ale wydaje mi się że nie są w sytuacji gdzie mają nóż na gardle, chyba ponad 80% mieszkań sprzedali więc już teraz powinni być na plusie jeśli chodzi o zysk.

jeśli miałbym coś doradzić odnośnie negocjacji - jeśli jesteśmy zdecydowani może warto spróbować targować się po bandzie, proponować kwoty rzędu -500zł/m2, 2 miejsca za 40tys i komórka lokatorska gratis - nawet jak się nie zgodzą to może zaproponują coś bliżej środka, a jak nie to przynajmniej próbowaliście. my startowaliśmy od uczciwej propozycji bliskiej cenie ofertowej i nie utargowaliśmy zbyt wiele, może wyczuli że nam zależy więc nie chcieli za bardzo schodzić z ceny.

molkowsky
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2019, 12:47

Re: Kilka pytań do osób zamieszkujących osiedle Botanika w Krakowie

Postautor: molkowsky » 18 lis 2020, 9:17

Miło, że ktoś odpowiedział po roku :lol: :lol:
Mieszkanie już kupione, czekam na odbiór.
Ale i tak dzięki ;)


AKA
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2021, 19:48

Re: Kilka pytań do osób zamieszkujących osiedle Botanika w Krakowie

Postautor: AKA » 15 sty 2021, 19:55

Witam
Jak wygląda obecnie sprawa budowy dodatkowego bloku, który stał się przedmiotem sporu z deweloperem, deklarującym tylko 3 bloki w swoim prospekcie?
Chcę kupić dwupokojowe mieszkanie na 5 piętrze w bloku C ale martwi mnie powyższa sprawa. Zamiast widoku na zieleń będę patrzył w okno sąsiada.
Czy poprawiła się obsługa osiedla, wywóz śmieci, sprzątanie, odśnieżanie, dojazd, itp.
Jak z usterkami w bloku C? Okna, drzwi, wylewki, ściany, jakieś pęknięcia, zacieki, itp.
Dziękuję z góry za odpowiedż.

kzyho
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2021, 17:33

Re: Kilka pytań do osób zamieszkujących osiedle Botanika w Krakowie

Postautor: kzyho » 19 sty 2021, 17:41

Ostatnio jak rozmawialismy z deweloperem tydzien temu to powiedzial ze nie maja jeszcze pozwolenia na budowe, wiec budynek moze powstac za rok albo nawet za 5 lat. My zdecydowalismy sie tak czy owak. Chociaz ceny w porownaniu z tym co bylo w 2019 np 6500 zl/m a teraz to troche roznica wiec to troche nam dawalo do myslenia ze podniesli tak sporo.

Elena
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2021, 10:54

Re: Kilka pytań do osób zamieszkujących osiedle Botanika w Krakowie

Postautor: Elena » 27 lut 2021, 11:01

Mieszkanie w bloku C, wykonczenie OK. Ładne klatki. Spokojne miejsce. Nie ma wiele poprawek.



Wróć do „Osiedle Botanika – forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości