Opinie o deweloperze i generalnym wykonawcy - Osiedle Botanika Kraków

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu Botanika w Czyżynach w Krakowie.
yvonette
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2017, 22:51

Opinie o deweloperze i generalnym wykonawcy - Osiedle Botanika Kraków

Postautor: yvonette » 06 kwie 2017, 23:11

Witajcie :)

Interesuje mnie zakup mieszkania na tym osiedlu.
Niestety martwi mnie, że ciężko znaleźć jakiekolwiek opinie o deweloperze, a na stronie też nie ma żadnych innych inwestycji.
Dotarliście możne do opini, którymi warto się podzielić?
Wszystko wskazuje na nowego dewelopera na rynku, jednak na stronie inwestycji chwali się kapitałem zbieranym 25 lat. Może zmienił nazwę spółki?

Martwi też mnie generalny wykonawca Grimbud. Dotarłam do informacji, że lubi wchodzić w konflikty z deweloperami i źle traktuje swoich pracowników.
Znalazłam wątek o konflikcie sądowym Grimbud-Urba w trakcie realizacji inwestycji. Cięzko dociec, który podmiot jest czarną owcą w konflikcie, ale biorąc pod uwagę, jak przyzwoicie zachował się w tej sytuacji deweloper wobec nabywców, to Grimbud stoi niestety w ciemniejszym świetle.
krakowm.pl/forum/Watek-Dlug-dewelopera-a-wzmianka-w-hipotece-ksiegi-Wspolnoty

Jest się czego obawiać?

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Opinie o deweloperze i generalnym wykonawcy - Osiedle Botanika Kraków

Postautor: Nowy » 07 kwie 2017, 11:16

Jeśli chodzi o to, jakie ma opinie generalny wykonawca Grimbud, to widziałem, że oni stawiają też np. osiedle Bunscha Park w Krakowie na Ruczaju i idzie im to całkiem nieźle, nie słyszałem o tym, żeby były tam jakieś problemy, a trochę się o tym osiedlu nasłuchałem, bo znajomy kupił od nich mieszkanie :) Zdjęć też trochę widziałem, i wszystko wygląda nieźle. Myślę, że jeśli umowa dewelopera z generalnym wykonawcą jest dobrze zrobiona i nikt nie chce nikogo "wystawić", to nie powinno być problemów :) No a spółka Stylhut, jest pewnie spółką celową, powołaną właśnie do realizacji tego projektu, to akurat jest trochę słabe, bo jednak wolę, jak deweloper działa pod własną marką długo i potrafi postawić ją na szali, więc dwa razy się zastanowi, zanim zepsuje sobie opinię.

crc
Posty: 32
Rejestracja: 21 lis 2016, 10:10

Re: Opinie o deweloperze i generalnym wykonawcy - Osiedle Botanika Kraków

Postautor: crc » 11 cze 2017, 11:07

Grimbud buduje dużo w Krakowie i poza nim, na stronie firmy możesz rzucić okiem na
zakończone inwestycje grimbud.pl/pl/prta
oraz te w trakcie realizacji grimbud.pl/pl/prt


aniaimaciek
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2018, 18:47

Re: Opinie o deweloperze i generalnym wykonawcy - Osiedle Botanika Kraków

Postautor: aniaimaciek » 16 lip 2018, 18:52

Cześć,
Rozpatrujemy zakup mieszkania w budynku "B", jednak nasza współpraca z przedstawicielem dewelopera idzie dość . - pani niestety jest mocno niekompetentna - nie jest w stanie odpowiedzieć na żadne pytania i generalnie zachowuje się jakby sprzedawała te mieszkania za karę. Chcielibyśmy podpytać czy ktoś z Was może nam dać namiar na osobę z biura godną polecenia, z którą da się sensownie porozmawiać? :D

Z góry stokrotnie dziękujemy :roll:

Target
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2018, 19:51

Re: Opinie o deweloperze i generalnym wykonawcy - Osiedle Botanika Kraków

Postautor: Target » 20 lip 2018, 19:54

My kontaktowaliśmy się od początku z Panem Rafałem, bardzo dobry kontakt i konkretne propozycje

Rafał

Specjalista ds. sprzedaży

tel. 885 04 07 07
rafal@osiedlebotanika.pl

Agata123
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2019, 0:00

Re: Opinie o deweloperze i generalnym wykonawcy - Osiedle Botanika Kraków

Postautor: Agata123 » 06 lut 2019, 0:05

Dzień dobry! Rozważam kupno mieszkania w części C( z tego co słyszałam niebawem ma ruszyć sprzedaż). Byłabym bardzo wdzięczna za opinie ludzi, którzy już są na etapie wprowadzania - czy wszystko przebiegło zgodnie z planem, jak oceniają ukończone już etapy inwestycji.

pozdrawiam, Agata

Lilkalon
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2019, 10:03

Re: Opinie o deweloperze i generalnym wykonawcy - Osiedle Botanika Kraków

Postautor: Lilkalon » 22 lut 2019, 10:42

MikeU pisze:Budynek A: było kilkumiesieczne opoznienie, w umowach ludzie mieli przeniesienie własności 31-10-2018. Budyenk został oddany do użytkowania 31-01-2019 i w lutym ruszyły odbiory. Poza tym bez większych problemow w zasadzie.

Budynk B też idzie do przodu caly czas, niewielkie opoznienia co do harmonogramu sa, jednak wszystko idzie w dobrym kierunku...

Gereralnie musisz zakladac 3 miesieczny bufor na opoznienia w stosunku co bedziez miec w akcie notarialnym...
Hej. A skad wiesz ze sa opoznienia w budynku B?


Lilkalon
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2019, 10:03

Re: Opinie o deweloperze i generalnym wykonawcy - Osiedle Botanika Kraków

Postautor: Lilkalon » 28 lut 2019, 14:39

MikeU pisze:Bo mam w umowie harmonogram i widzę czy jest dotrzymywany?

Pytam bo nie ma mnie na miejscu a od dewelopera nie dowiesz sie o opóźnieniach. To jak to wyglada?

elka
Posty: 18
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:45

Re: Opinie o deweloperze i generalnym wykonawcy - Osiedle Botanika Kraków

Postautor: elka » 03 mar 2019, 18:05

Zdaje się, że wszystko idzie całkiem nieźle. A jeżeli chodzi o to, co w prospekcie, to grunt, żeby wszystko było gotowe na czas, ja na to liczę :)

Maja_K
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2021, 12:02

Re: Opinie o deweloperze i generalnym wykonawcy - Osiedle Botanika Kraków

Postautor: Maja_K » 18 mar 2021, 12:08

Może trochę nie do końca w temacie, ale chcę zapytać. Zamierzam się przeprowadzić w okolice Rzeszowa i zainteresowało mnie Osielde LOFT budowane przez http://nowyhoryzont.info.pl/. Czy ktoś może coś powiedzieć o tym deweloperze?



Wróć do „Osiedle Botanika – forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość