Osiedle Botanika Kraków - opinie wady i zalety inwestycij w Czyżynach

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu Botanika w Czyżynach w Krakowie.
Paola
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2017, 23:53

Osiedle Botanika Kraków - opinie wady i zalety inwestycij w Czyżynach

Postautor: Paola » 11 sty 2017, 0:09

Hej. Właśnie przymierzam się do zakupu mieszkania na osiedlu Botanika, uważam że lokalizacja jest b.dobra. Zastanawia mnie tylko Philip Moris... czy faktycznie zapachy aż tak czuć i przeszkadzają aktualnym mieszkańcom ul. Tomickiego w codziennym funkcjonowaniu... wydaje mi się, że nie. Nowe osiedla na ul. Sołtysowskiej są bardzo blisko elektrociepłowni, wieczorem kiedy tam się przejedzie widać jak dym leci w stronę Łęgu także są plusy i minusy chyba każdej lokalizacji nowych osiedli. Czy mogłabym prosić o informację osoby które kupiły mieszkanie jak wygląda sytuacja z miejscami parkingowymi? Czy oprócz tego co ma być ( miejsca naziemne i podziemne) będą przeznaczone wolne miejsca parkingowe dla gości którzy zapewne będą nas odwiedzać:)
Pozdrawiam!

Paola
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2017, 23:53

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie wady i zalety inwestycij w Czyżynach

Postautor: Paola » 14 sty 2017, 17:06

Dzięki MarkusW za odpowiedź!

Mam dylemat co do zakupu mieszkania właśnie ze względu na Philipa Morisa...:)
Przeczytałam, że kupujesz tam mieszkanie czy orientujesz się kiedy mieszkania będą do oddania, widziałam na tabliczce jak byłam zobaczyć lokalizację, że budowa ma być zakończona w maju 2018 a do oddania IV kwartał,może uda się wcześniej:)

Wizualizacja jest b.ładna, lokalizacja też bardzo fajna. Teraz pytanie czy wybrać Sołtysowską czy Botanikę.

Pozdrawiam!

Paola
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2017, 23:53

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie wady i zalety inwestycij w Czyżynach

Postautor: Paola » 15 sty 2017, 18:40

MarkusW - Ludzie też wymyślają, wszędzie są jakieś plusy i minusy. Widziałeś mieszkania na Piasta Kołodzieja? Tam znowu słyszałam opinie, że słychać ciągle jak pociąg jeździ i że korki bo każdy skraca sobie drogę do pobliskich wsi.... także wszędzie coś:).

Też mnie bardzo zastanawia gdzie będą parkować goście którzy przyjadą na Botanikę.... ale to chyba jest problem na każdym nowym osiedlu...muszę podpytać o to w biurze sprzedaży czy o tym pomyśleli:). Które piętro wybrałeś jeżeli mogę zapytać?:)


MarkusW
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, 8:20

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie wady i zalety inwestycij w Czyżynach

Postautor: MarkusW » 16 sty 2017, 11:18

Paola no dokładnie nie ma idealnego osiedla jak bedzie się chciało znaleźć minusy to zawsze się znajdzie. Nie nie widziałem mieszkań na Piasta, nie interesują mnie tamte rejony, kiedyś mieszkałem na piastów i żeby w szczycie stamtąd wyjechać to jakaś mordęga jest, zwłaszcza jak widzi się plany zagospodarowania tamtych rejonów.
Ja wybrałem drugie piętro. I jedyne o co się jeszcze martwię to czy jak zrobią przejazd na sołtysowską to czy ludzie nie będą sobie skracać przez osiedle.

HKM
Posty: 36
Rejestracja: 04 maja 2015, 21:35

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie wady i zalety inwestycij w Czyżynach

Postautor: HKM » 04 mar 2017, 11:28

mieszkając tak blisko Philipa Morrisa mogę jedynie potwierdzić że nie raz śmierdzi tak że trzeba okno zamykać. nie orientuje się jakie jest usytuowanie tego bloku względem fabryki i czy okna któregoś z mieszkań wychodzą właśnie na nią ale zdecydowanie z doświadczenia wiem że lepiej mieszka się z oknami na wschód.

domdom
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2017, 16:36

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie wady i zalety inwestycij w Czyżynach

Postautor: domdom » 24 sie 2017, 18:42

A mnie Pani od dewelopera poinformowała, że na tym osiedlu nie będzie śmierdzieć tytoniem, bo akurat w tym miejscu są mega korzystne wiatry które przesuwają ten smród w stronę czyzyn i awf. no ciekawe jak to wyjdzie w praktyce ;)

jolliness
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2017, 14:41

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie wady i zalety inwestycij w Czyżynach

Postautor: jolliness » 25 sie 2017, 15:11

;) Ja również taką informację dostałam.Wydaje mi się ze nie będzie z tym problemu i nie ma co się martwić na zapas.


gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie wady i zalety inwestycij w Czyżynach

Postautor: gucio » 25 sie 2017, 17:27

Wiatry w Krakowie w zdecydowanej większości wieją od zachodu na Wschód wiec sprawdzić sobie na mapie czy będzie śmierdzialo. . .
Dla mnie ten zapach jest akurat przyjemny i nie przeszkadza w życiu . . .

markr
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2017, 11:12

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie wady i zalety inwestycij w Czyżynach

Postautor: markr » 17 wrz 2017, 11:30

Hej
Przymierzam się do zakupu mieszkania w tej lokalizacji,
Jak dla mnie jest dość atrakcyjna, szczególnie po przebudowie ul Tomickiego.

Z tego co oglądnąłem teren na którym trwa inwestycja nasuwa mi się kilka tematów które skutecznie na razie hamują mnie przed zamieszkaniem pod tym adresem.
Jeśli ktoś już zakupił mieszkanie zapewne wyjaśnił kilka z poniższych wątpliwości

1. Osiedle budowane jest poniżej terenów FM
2. Jak by nie patrzyć to na terenie trochę podmokłym - łąki i inne nieużytki
3. Temat wilgoci
4. Komary
5. Konstrukcja bloków - projekt oparty na literze U, może powodować nieprzyjemne rozchodzenie się dźwięku wewnątrz dziedzińca. Przykładowo jedna impreza w jednm z 227 mieszkań i każdy kto ma balkon od dziedzińca cieszy się folklorem jednego z mieszkańców
6. Miejsca do parkowania - o ile dobrze kojarzę to zewnętrzne miejsca są płatne?
7. Niby dużo miejsc postojowych, a jest możliwość zakupu miekszkania bez miejsca postojowego. Czyli nawet jak dla gości zostanie kilka miejsc to zajmą je Ci bardziej przedsiębiorczy mieszkańcy lub ich najemcy co w miejsca nie inwestowali
8. Zielony dach - i brak informacji o budowie dachu, gwarancji w prospekcie emisyjnym
9. Użytkowanie wieczyste - działka 1,5h - jak będą wyglądać opłaty bo gdyby je wrzucić tylko na mieszkańców to ... może być drożej niż w kamienicy przy rynku
10. Gdzieś na forum widziałem prognozę czynszu na poziomie 8zł /m2
Czynsz jak w spółdzielni mieszkaniowej z 20 letnim kredytem na termomodernizację... to po prostu jest niemożliwe lub ukryte są w nim jakieś dziwne koszty... w nowych mieszkaniach czynsze w Krakowie są na poziomie 5-6zł. Co z miejscami w garażu? Jakie opłaty od nich?

michalb
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2014, 23:34

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie wady i zalety inwestycij w Czyżynach

Postautor: michalb » 30 wrz 2017, 18:48

punkty 1,2,3,4, oraz 10 dyskwalifikują w mojej opinii atrakcyjność tej lokalizacji.
Oczywiście z 10 zgrana wspólnota może sobie poradzić i obliżyć opłaty, ale za tą cenę można lepiej kupić mieszkanie, a dokładając kilka stówek na m2 to już są mieszkania bliżej AWF.



Wróć do „Osiedle Botanika – forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości