Aneks dot. wcześniejszego przejęcie mieszkania - os. Botanika / Kraków

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu Botanika w Czyżynach w Krakowie.
mehow
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2018, 13:47

Aneks dot. wcześniejszego przejęcie mieszkania - os. Botanika / Kraków

Postautor: mehow » 05 paź 2018, 13:57

Witam

Chciałbym zapytać Państwa, czy podpisujecie państwo aneks dot. wcześniejszego przejęcia mieszkania?

Moje wątpliwości budzi kilka zapisów zawartych w tym dokumencie np podpunkty: II 2, II 3 oraz II 4

Pozdrawiam

elka
Posty: 18
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:45

Re: Aneks dot. wcześniejszego przejęcie mieszkania - os. Botanika / Kraków

Postautor: elka » 06 paź 2018, 13:41

mehow pisze:Moje wątpliwości budzi kilka zapisów zawartych w tym dokumencie

Hej, a jakie masz wątpliwości z nim związane z aneksem? Chyba nie wszyscy dostali takie pisma? Nie wiesz jak to wygląda?

Dagmara12345
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2018, 18:14

Re: Aneks dot. wcześniejszego przejęcie mieszkania - os. Botanika / Kraków

Postautor: Dagmara12345 » 06 paź 2018, 18:19

Witam.

Większość osób aneksów nie podpisuje,ponieważ jest on korzystny ale tylko dla dewelopera.W ten sposób chce on uniknąć wypłacenia kar umownych w związku z opóźnieniem odnośnie terminu oddania mieszkań do użytku.Najlepiej wyszukać na fb grupę OSIEDLE BOTANIKA MIESZKAŃCY i być na bieżąco odnośnie wszelkich informacji.

Pozdrawiam


mehow
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2018, 13:47

Re: Aneks dot. wcześniejszego przejęcie mieszkania - os. Botanika / Kraków

Postautor: mehow » 06 paź 2018, 21:32

Właśnie takie wątpliwości budziły we mnie te zapisy. Chciałem się upewnić, że nie jestem w tym osamotniony.

Elko jeżeli chodzi o pismo to otrzymałem je na e-maila, po tym jak wyraziłem chęć wcześniejszego przejęcia mieszkania.

Dagmaro, czy wiesz może jak wygląda proces ewentualnego egzekwowania wypłaty kar umownych od dewelopera? Czy to będzie się wiązało z wizytą w sądzie? Czy może nasze umowy stawiają nas jakoby na wygranej pozycji z automatu.

Ps. Bronie się przed fb rękami i nogami. ;-) Liczę na to że tu też jest ciekawie:-D

Pozdrawiam

Dagmara12345
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2018, 18:14

Re: Aneks dot. wcześniejszego przejęcie mieszkania - os. Botanika / Kraków

Postautor: Dagmara12345 » 07 paź 2018, 11:16

Pytaliśmy się dewelopera,jak będzie wyglądała sprawa związana z wypłaceniem kar umownych.Odpowiedział iż na chwilę obecną,przebieg tego procesu nie jest jeszcze ustalony.Spokojnie czekamy jak minie nam termin przeniesienia własności,który w umowie mamy na 31.10 W listopadzie będziemy się dowiadywać co dalej.Odnośnie aneksu,to bardzo duże ryzyko remontować mieszkanie kiedy budynek A nie jest jeszcze wogóle odebrany przez Inspektora Budowlanego.Deweloper myślał że większość osób zdecyduje się na podpisanie aneksów i tym bardziej zrezygnują z kar umownych.Stało się jednak odwrotnie.Nie jest uniknione że w kwestii wypłacenia kar będziemy większością kierować pozew zbiorowy do sądu.Wszystko zależy od podejścia dewelopera do owego tematu.Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie w listopadzie.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2018, 7:30 przez Dagmara12345, łącznie zmieniany 1 raz.

mehow
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2018, 13:47

Re: Aneks dot. wcześniejszego przejęcie mieszkania - os. Botanika / Kraków

Postautor: mehow » 08 paź 2018, 6:10

Ok dziękuję Ci bardzo. Jestem dokładnie tego samego zdania co Ty. Też mam dokładnie taki sam termin przeniesienia.
Ok. No to czekamy.

Pozdrawiam.


(Również dewelopera ;-)

josh
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2018, 11:41

Re: Aneks dot. wcześniejszego przejęcie mieszkania - os. Botanika / Kraków

Postautor: josh » 08 lis 2018, 12:56

Cześć,

Myślicie, że w kwestii kar kontaktować się już z deweloperem, czy czekać spokojnie na oddanie mieszkania i podczas procedury to ustalać?


Dagmara12345
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2018, 18:14

Re: Aneks dot. wcześniejszego przejęcie mieszkania - os. Botanika / Kraków

Postautor: Dagmara12345 » 09 lis 2018, 13:25

Pytałam w biurze i nie mają jeszcze ustalonej procedury odnośnie wypłaty kar umownych.My czekamy i będziemy tą kwestie poruszać w momencie odbioru mieszkania.

josh
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2018, 11:41

Re: Aneks dot. wcześniejszego przejęcie mieszkania - os. Botanika / Kraków

Postautor: josh » 16 lis 2018, 17:00

Rozumiem.

A pytanie z trochę innej beczki, czy znacie kogoś kto podpisał aneks i odebrał już mieszkanie? Ciekaw jest jak wyglądają kwestie związane z usterkami etc. Bardzo krzywe ściany mamy?



Wróć do „Osiedle Botanika – forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość