Miejscowy Plan Zagospodarowania: Czyżyny - Rejon ulicy Galicyjskiej

Forum osiedla Centralna Park w Krakowie przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
Wrona
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2016, 16:09

Re: Miejscowy Plan Zagospodarowania: Czyżyny - Rejon ulicy Galicyjskiej

Postautor: Wrona » 25 maja 2018, 12:34

W dniu 23 maja 2018 r. Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę Nr CII/2644/18 w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "CZYŻYNY - REJON ULICY GALICYJSKIEJ" - uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego

Dla naszego osiedla otworzy się droga do wystąpienia do Urzędu Miasta o wykup działek miedzy Expo a blokiem D od Arge Nieruchomości i urządzenia w nim publicznie dostępnego parku lub skweru :) zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego.

kustosz
Posty: 283
Rejestracja: 08 lis 2015, 15:50

Re: Miejscowy Plan Zagospodarowania: Czyżyny - Rejon ulicy Galicyjskiej

Postautor: kustosz » 25 maja 2018, 16:40

Świetn wieści, obyśmy tylko nie przespali tematu!

Czy jest na sali osoba, która zna się na rzeczy i od stronny formalnej mogłaby się tym zająć? W razie czego - jeżeli będzie coś potrzebne - dawajcie znać, chętnie się zaangażuję.

tomekc
Posty: 54
Rejestracja: 09 maja 2017, 10:13

Re: Miejscowy Plan Zagospodarowania: Czyżyny - Rejon ulicy Galicyjskiej

Postautor: tomekc » 25 maja 2018, 22:47

Ktoś z was orientuje się może czy park będzie większy niż kawałek pomiędzy D i Expo? E się załapie? :)


kustosz
Posty: 283
Rejestracja: 08 lis 2015, 15:50

Re: Miejscowy Plan Zagospodarowania: Czyżyny - Rejon ulicy Galicyjskiej

Postautor: kustosz » 28 maja 2018, 7:53

tomekc pisze:Ktoś z was orientuje się może czy park będzie większy niż kawałek pomiędzy D i Expo? E się załapie? :)

Dokładnie nie pamiętam, ale wydaje mi się że kiedyś natrafiłem na dokładny plan naniesiony orientacyjnie na mapę.
Jednak nie dzielmy skóry na niedźwiedziu - najpierw musimy się zaangażować aby było cokolwiek... ;)

emka
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2017, 17:29

Re: Miejscowy Plan Zagospodarowania: Czyżyny - Rejon ulicy Galicyjskiej

Postautor: emka » 28 maja 2018, 9:26

kustosz pisze:
tomekc pisze:Ktoś z was orientuje się może czy park będzie większy niż kawałek pomiędzy D i Expo? E się załapie? :)

Dokładnie nie pamiętam, ale wydaje mi się że kiedyś natrafiłem na dokładny plan naniesiony orientacyjnie na mapę.
Jednak nie dzielmy skóry na niedźwiedziu - najpierw musimy się zaangażować aby było cokolwiek... ;)

Ostatnio też szukałam tej informacji i z tego co znalazłam wynika, że cały ten kawałek (czyli część działki obejmująca blok E) jest przeznaczony na przestrzeń publiczną: skwery, parki, boiska.

Dajcie znać, jeśli będziecie coś organizować w tym temacie, chętnie się zaangażuję, bardzo nie chcę, żeby mi okna blok zasłonił :(

tomekc
Posty: 54
Rejestracja: 09 maja 2017, 10:13

Re: Miejscowy Plan Zagospodarowania: Czyżyny - Rejon ulicy Galicyjskiej

Postautor: tomekc » 28 maja 2018, 10:56

troche podrążyłem i znalazłem mpzgp dla rejony Czyżyny-Łęg (http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=58221) i jestw mapce jest takie coś: Obrazek
po lewej plan dla Czyżyny- rejon ulicy Galicyjskiej (http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=81887), po prawej plan ogólny dla Czyżyny-Łęg (fragment mapki).

Co troche mnie martwi, to dla terenu ZP.2 zapis w planie brzmi następująco:
Wyznacza się Teren zieleni urządzonej, oznaczony symbolem ZP.2
o podstawowym przeznaczeniu pod publicznie dostępny park lub skwer.
2.W zakresie kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu, ustala się:
1) minimalny wskaźnik terenu biologicznie czynnego: 90%;
2) zakazuje się lokalizacji:
a) budynków i ogrodzeń,
b) wszelkich obiektów i urządzeń reklamowych,
c) nawierzchni bitumicznych i betonowych.


a w planie "ogólnym" zapis dla terenu PP1 (którego częścią jest ZP.2) brzmi tak:

Ustala się następujące zasady zabudowy i zagospodarowania terenów PP1, PP2:
1) wskaźnik powierzchni terenu biologicznie czynnej nie może być mniejszy niż 20%,
2) wskaźnik powierzchni zainwestowanej nie może być większy niż 80%,
3) zakazuje się wykonywania nawierzchni bitumicznych i betonowych,
4) zakazuje się budowy ogrodzeń,
5) obowiązuje kompleksowe komponowanie zieleni urządzonej, zgodnie ze sztuką jej urządzania,
6) obowiązuje kompleksowa realizacja obiektów małej architektury o jednolitej formie i stylu.


mam nadzieję na współczynnik 90% :) trzeba tego pilnować.

michaljg
Posty: 65
Rejestracja: 07 lis 2016, 19:28

Re: Miejscowy Plan Zagospodarowania: Czyżyny - Rejon ulicy Galicyjskiej

Postautor: michaljg » 28 maja 2018, 11:07

Zapisy te nie sa ze soba sprzeczne, wiec nie widze to problemu


tomekc
Posty: 54
Rejestracja: 09 maja 2017, 10:13

Re: Miejscowy Plan Zagospodarowania: Czyżyny - Rejon ulicy Galicyjskiej

Postautor: tomekc » 28 maja 2018, 11:08

michaljg pisze:Zapisy te nie sa ze soba sprzeczne, wiec nie widze to problemu

jasne. tylko wolałbym mieć 90% zieleni niż 20.

Wrona
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2016, 16:09

Re: Miejscowy Plan Zagospodarowania: Czyżyny - Rejon ulicy Galicyjskiej

Postautor: Wrona » 05 cze 2018, 10:06

Z urzędu miasta na pytanie odnośnie wykupu tych działek dostałem takie oto info.
Obrazek
Tak wiec jak Argie Nieruchomości(właściciel) nie wystąpi do miasta o z prośbą o odkupienie terenu na którym nie może być nic oprócz zieleni, to możemy mieć tam co co mamy przez wiele wiele lat. Chyba że ktoś ma wtyki w Zarządzie Zieleni Miejskiej...

madziks
Posty: 168
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:06

Re: Miejscowy Plan Zagospodarowania: Czyżyny - Rejon ulicy Galicyjskiej

Postautor: madziks » 05 cze 2018, 10:59

Dzięki za info. A coś wiadomo w sprawie placu zabaw przed zikitem?



Wróć do „Osiedle Centralna Park Kraków - dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości