Elektrociepłownia w Łęgu i jej oddziaływanie na osiedle CP i Kraków - opinie

Forum osiedla Centralna Park w Krakowie przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
misstrout
Posty: 189
Rejestracja: 16 lut 2016, 15:48

Re: Elektrociepłownia w Łęgu i jej oddziaływanie na osiedle CP i Kraków - opinie

Postautor: misstrout » 10 kwie 2017, 12:43

Pegaso pisze:Ta kruszarka tez musi ważyć kilka ton - czyżby była dostarczona drogą helikopterem?

A to nie jest tak, że platformę montują na samym dole, tam umieszczają kruszarkę i jadą do góry? :) Chyba było by łatwiej.

Pegaso
Posty: 172
Rejestracja: 12 maja 2016, 15:07

Re: Elektrociepłownia w Łęgu i jej oddziaływanie na osiedle CP i Kraków - opinie

Postautor: Pegaso » 11 kwie 2017, 11:22

misstrout pisze:
Pegaso pisze:Ta kruszarka tez musi ważyć kilka ton - czyżby była dostarczona drogą helikopterem?

A to nie jest tak, że platformę montują na samym dole, tam umieszczają kruszarkę i jadą do góry? :) Chyba było by łatwiej.

Bardzo możliwe - zastanawiam się tylko jak.

ja879
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2017, 0:03

Re: Elektrociepłownia w Łęgu i jej oddziaływanie na osiedle CP i Kraków - opinie

Postautor: ja879 » 05 maja 2017, 0:13

Hej. Jestem tu nowy, mam rezerwacje na mieszkanie w Centralna Park budynek B, napiszcie co mysliscie o stosunkowo blisjkiej odloglosci elektrocieplowni. Temat troche "przycichl". Mam na mysli ewentualne skutki kopcenia pobliskich kominów itp. Osiedle mi sie podoba, okolica fajna tylko zastanawiaja mnie te kominy i mam dylemat.


sojus
Posty: 223
Rejestracja: 24 lis 2016, 13:24

Re: Elektrociepłownia w Łęgu i jej oddziaływanie na osiedle CP i Kraków - opinie

Postautor: sojus » 05 maja 2017, 8:08

ja879 pisze:Hej. Jestem tu nowy, mam rezerwacje na mieszkanie w Centralna Park budynek B, napiszcie co mysliscie o stosunkowo blisjkiej odloglosci elektrocieplowni. Temat troche "przycichl". Mam na mysli ewentualne skutki kopcenia pobliskich kominów itp. Osiedle mi sie podoba, okolica fajna tylko zastanawiaja mnie te kominy i mam dylemat.


Nie wydaje mi się żeby mialy negatywne skutki - kominy te najwyższe a w zasadzie już jeden maja zostać wyburzone. To powinna być tylko para wodna która nie powinna mieć żadnego wpływu aczkolwiek dopóki budynek D nie zostanie w pełni oddany i nie zaczną tam ludzie mieszkać to się nie dowiemy - oni tak na prawdę dadzą informacje jak to jest w rzeczywistości

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Elektrociepłownia w Łęgu i jej oddziaływanie na osiedle CP i Kraków - opinie

Postautor: gucio » 05 maja 2017, 17:33

Ludziska kochane jest to olbrzymia fabryka toksycznych odpadów zasilająca cały Kraków wiec chyba nie trzeba być specjalistą żeby wiedzieć jakie są tego konsekwencje. Filtry filtrami i inne cuda techniki ale te niestety zawsze zawodzą a kominy to lepiej że były wyższe bo wszystkie te śmieci leciały dalej od nich teraz kominy są ładniejsze bo mniejsze no ale. . .
Dosyć straszenia . . . miłego mieszkania :-)
Na osłodę mogę dodać że jeśli doszłoby do powodzi nie daj Bog to będzie to pierwsza ratowana inwestycja kolo Was i może wtedy wam się też uda :)

ja879
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2017, 0:03

Re: Elektrociepłownia w Łęgu i jej oddziaływanie na osiedle CP i Kraków - opinie

Postautor: ja879 » 05 maja 2017, 19:43

gucio pisze:Ludziska kochane jest to olbrzymia fabryka toksycznych odpadów zasilająca cały Kraków wiec chyba nie trzeba być specjalistą żeby wiedzieć jakie są tego konsekwencje. Filtry filtrami i inne cuda techniki ale te niestety zawsze zawodzą a kominy to lepiej że były wyższe bo wszystkie te śmieci leciały dalej od nich teraz kominy są ładniejsze bo mniejsze no ale. . .
Dosyć straszenia . . . miłego mieszkania :-)
Na osłodę mogę dodać że jeśli doszłoby do powodzi nie daj Bog to będzie to pierwsza ratowana inwestycja kolo Was i może wtedy wam się też uda :)

Przegladajac to forum zauwazylem ze jestes bardzo anty co do Centralna Park. Raczej chodzi mi o info od kogos kto ma wiedze na ten temat a nie zlosliwosci kogos kto kupil mieszkanie na konkurencyjnym osiedlu.

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Elektrociepłownia w Łęgu i jej oddziaływanie na osiedle CP i Kraków - opinie

Postautor: gucio » 05 maja 2017, 20:03

Ale ja nie jestem złośliwy i nie życzę nikomu źle.
Stwierdzam fakt i tyle nie ma się co obrażać. Gdybym chciał tam mieszkać to na pewno bym tam kupił ale nie chce za każdym razem patrząc przez okno oglądać i widzieć wielka fabrykę i kominy za oknem :-(


horseman
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2017, 22:38

Re: Elektrociepłownia w Łęgu i jej oddziaływanie na osiedle CP i Kraków - opinie

Postautor: horseman » 06 maja 2017, 23:00

Otóż co do twardych danych to są zbierane od jesieni zeszłego roku:
https://map.airly.eu/pl/#latitude=50.05 ... 988&id=259
Z tego co widać czujnik jest gdzieś na Targach.
Przymierzałem się do kupna mieszkania w Krakowie od poprzedniego roku i obserwowałem które dzielnice są najczystsze jeśli chodzi o powietrze. Moje wnioski są takie, że najczystsze powietrze jest na Starówce i Czyżynach (włącznie z punktem pomiaru na Targach). Największy "syf" jest na Dębnikach i Prądniku. Dodam, że to moje prywatne spostrzeżenia nie wynikające z rzetelnej naukowej analizy codziennych danych.
Wygląda na to, że kominy wypuszczają dym i leci on do góry a nie w dół :)

Pozdrawiam

jas78
Posty: 149
Rejestracja: 29 kwie 2016, 21:39

Re: Elektrociepłownia w Łęgu i jej oddziaływanie na osiedle CP i Kraków - opinie

Postautor: jas78 » 07 maja 2017, 11:54

gucio pisze:Ludziska kochane jest to olbrzymia fabryka toksycznych odpadów zasilająca cały Kraków wiec chyba nie trzeba być specjalistą żeby wiedzieć jakie są tego konsekwencje. Filtry filtrami i inne cuda techniki ale te niestety zawsze zawodzą a kominy to lepiej że były wyższe bo wszystkie te śmieci leciały dalej od nich teraz kominy są ładniejsze bo mniejsze no ale. . .
Dosyć straszenia . . . miłego mieszkania :-)
Na osłodę mogę dodać że jeśli doszłoby do powodzi nie daj Bog to będzie to pierwsza ratowana inwestycja kolo Was i może wtedy wam się też uda :)


Spalarnia śmieci jest w innym miejscu. W Łęgu palą węglem i to dobrej jakości (można to empirycznie sprawdzić w zimie, gdy codziennie sunie pociąg z dostawami). Mają tam najnowocześniejszą technologię spalania tego węgla i filtry spełniające wszystkie unijne normy. W naszych dziadowskich warunkach to najczystsza energia dla Krakowa. Jasne, fajnie byłoby mieć geotermię ale nie ma warunków i koniec.

Słusznie wspomniano, że paradoksalnie w Czyżynach powietrze jest najczystsze, bo większość domów i bloków korzysta z MPEC, a nie przydomowych pieców. Radzę pojechać do Bronowic do osiedli domków jednorodzinnych gdzie palą ekogroszkiem albo "eko" butelkami plastikowymi, różnicę czuć gołym nosem.

Jedynym, ale za to olbrzymim problemem jest oczywiście sam widok na dymiące kominy. Stąd jednak takie ceny mieszkań - to obniżka za panoramę za oknem.

madziks
Posty: 168
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:06

Re: Elektrociepłownia w Łęgu i jej oddziaływanie na osiedle CP i Kraków - opinie

Postautor: madziks » 07 maja 2017, 18:11

Wystarczy kupić mieszkanie równolegle do elektrociepłowni i problem z głowy :)



Wróć do „Osiedle Centralna Park Kraków - dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość