VI etap osiedla Centralna Park od LC Corp

Forum osiedla Centralna Park w Krakowie przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
Raffle
Posty: 60
Rejestracja: 20 lut 2016, 17:11

VI etap osiedla Centralna Park od LC Corp

Postautor: Raffle » 10 sty 2019, 11:11

Czesc,

Zauwazylem dzis na stronie LCC informacje o nowym etapie osiedla w przygotowaniu:

VI etap w przygotowaniu – planowany termin rozpoczęcia sprzedaży I/II kw. 2019.

Wie ktos, w ktorym miejscu powstanie szosty blok?
Załączniki
Capture1.PNG
Capture1.PNG (160.68 KiB) Przejrzano 7238 razy

pagor7no
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2019, 13:31

Re: VI etap osiedla Centralna Park od LC Corp

Postautor: pagor7no » 10 sty 2019, 15:38

Ciekawe...
Podobno miało być 5 bloków a tu proszę.
Zdjęciem chyba się nie ma co sugerować. Tak na dobrą sprawę mają tylko 2 lokalizacje - albo między CP a EXPO albo dalej w kierunku Sołtysowskiej.

merlot
Posty: 42
Rejestracja: 22 lis 2016, 17:59

Re: VI etap osiedla Centralna Park od LC Corp

Postautor: merlot » 11 sty 2019, 11:09

pagor7no pisze:Ciekawe...
Podobno miało być 5 bloków a tu proszę.
Zdjęciem chyba się nie ma co sugerować. Tak na dobrą sprawę mają tylko 2 lokalizacje - albo między CP a EXPO albo dalej w kierunku Sołtysowskiej.

Zdaje się, ze LC Corp kupił tam kolejne działki, które umożliwiają budowę nawet ponad tysiąca mieszkań, widziałem gdzieś ostatnio taką informację, tak że etapów może być jeszcze całkiem sporo ;)


tomekm
Posty: 29
Rejestracja: 07 wrz 2017, 15:00

Re: VI etap osiedla Centralna Park od LC Corp

Postautor: tomekm » 11 sty 2019, 14:00

Razem z budową kolejnego etapu powinni sieknąć jakieś metro albo linię tramwajową przez Centralną. Komunikacyjny armagedon.

EWA T
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2019, 1:09

Re: VI etap osiedla Centralna Park od LC Corp

Postautor: EWA T » 12 sty 2019, 1:20

Podobno nowy blok etap VI ma stanąć pomiędzy biurowcem a blokiem A.Myślę że Ci którzy kupili mieszkania w bloku A nie będą tym zachwyceni :(

Wrona
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2016, 16:09

Re: VI etap osiedla Centralna Park od LC Corp

Postautor: Wrona » 12 sty 2019, 19:31

Chyba kogoś bardzo poniosło z tą plotką. Nie może tam powstać żaden blok z uwagi że to działka Gminy Kraków w dodatku ze zbiornikiem retencyjnym.
Obrazek

Nowe etapy to całe osiedle na ok 1150 mieszkań i najprawdopodobniej to tereny miedzy blokiem A a osiedlem Sołtysowska park.
ze strony bankier.pl/wiadomosc/LC-Corp-kupil-dzialki-w-Krakowie-za-48-mln-zl-netto-pod-ok-1150-mieszkan-7620219.html

"LC Corp kupił prawo własności oraz prawo użytkowania wieczystego zabudowanych nieruchomości położonych w Krakowie przy ul. Centralnej, o łącznej powierzchni ok. 5,2 ha za 48 mln zł plus VAT - podała spółka w komunikacie.
Spółka zamierza zrealizować na tych gruntach projekt inwestycyjny z szacowaną ilością ok. 1150 lokali mieszkalnych. Planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w ramach tego projektu inwestycyjnego to II kwartał 2019 r. (PAP Biznes)"

Kigi
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2018, 18:27

Re: VI etap osiedla Centralna Park od LC Corp

Postautor: Kigi » 12 sty 2019, 21:08

Potwierdzam, wczoraj pytałam pracownika LCC i lokalizację nowego etapu i wskazał na tereny za blokami E oraz C


EWA T
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2019, 1:09

Re: VI etap osiedla Centralna Park od LC Corp

Postautor: EWA T » 12 sty 2019, 22:56

Oby tak było jak piszecie,bo kupiłam mieszkanie w tym bloku z oknami w stronę biurowca i bardzo podoba mi się to, że jest tam zielono :P mam więc nadzieję ,że tak zostanie :P

markrak
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2018, 13:51

Re: VI etap osiedla Centralna Park od LC Corp

Postautor: markrak » 08 lut 2019, 8:25

EWA T pisze:Oby tak było jak piszecie,bo kupiłam mieszkanie w tym bloku z oknami w stronę biurowca i bardzo podoba mi się to, że jest tam zielono :P mam więc nadzieję ,że tak zostanie :P

Cześć
Jak kupowałem mieszkanie w bud C patrzyłem na PZT - właśnie w kierunku Sołtysowskiej PZT przewidywał bloki mieszkalne i jak dobrze pamiętam budynki biurowe i hotelowe do wysokości 18m. Już wtedy było jasne że powstaną tam bloki dlatego celowałem w najwyższe piętra - tak by mieć szansę na odrobinę światła :-). W sumie przy zakupie sprzedawca nie wiedział tylko kto coś tam wybuduje - w zasadzie mówił że najprawdopodobniej nie LC bo nie są właścicielami gruntu... tj nie byli rok temu :-)



Wróć do „Osiedle Centralna Park Kraków - dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości