Rozbudowa osiedla Centralna Park na działkach za Expo

Forum osiedla Centralna Park w Krakowie przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
Kamil37
Posty: 8
Rejestracja: 27 maja 2020, 21:27

Rozbudowa osiedla Centralna Park na działkach za Expo

Postautor: Kamil37 » 28 maja 2020, 20:43

Witam, wygląda na to, że Develia wystąpiła o pozwolenie na budowę na działkach za Expo. Czy ktoś ma może więcej informacji na ten temat? Bo wygląda na to, że nasze osiedle będzie dużo większe niż zakładałem i nie jestem pewien czy obecny układ drogowy jak i komunikacja publiczna są gotowe na obsługę tylu nowych mieszkańców w najbliższych latach. Załączam link do obwieszczenia o wszczęciu postępowania
bip.krakow.pl/?news_id=125828

merlot
Posty: 42
Rejestracja: 22 lis 2016, 17:59

Re: Rozbudowa osiedla Centralna Park na działkach za Expo

Postautor: merlot » 29 maja 2020, 11:53

Kamil37 pisze:Witam, wygląda na to, że Develia wystąpiła o pozwolenie na budowę na działkach za Expo

No tak, w drugim etapie budowy tego osiedla, to jeszcze chyba z 1200 mieszkań mają zbudować, więc pewnie sporo bloków postawią. Dzięki za informację :)

lofinden
Posty: 166
Rejestracja: 06 sie 2014, 8:53

Re: Rozbudowa osiedla Centralna Park na działkach za Expo

Postautor: lofinden » 01 cze 2020, 20:06

merlot pisze:
Kamil37 pisze:Witam, wygląda na to, że Develia wystąpiła o pozwolenie na budowę na działkach za Expo

No tak, w drugim etapie budowy tego osiedla, to jeszcze chyba z 1200 mieszkań mają zbudować, więc pewnie sporo bloków postawią. Dzięki za informację :)


II etap składa się z 1200 mieszkań, ale z wymienionych we wniosku działek tylko 564 wchodzi w jego skład. Wygląda na to, że będzie jeszcze kolejny etap.
Obsza etapu II zaznaczyłem na górze. Na dole zaznaczyłem obszar, którego dotyczy wniosek.
Załączniki
CP2.jpg
CP2.jpg (207.65 KiB) Przejrzano 5734 razy


Kamil37
Posty: 8
Rejestracja: 27 maja 2020, 21:27

Re: Rozbudowa osiedla Centralna Park na działkach za Expo

Postautor: Kamil37 » 21 lip 2020, 0:10

Wygląda na to, że plan rozbudowy osiedla na terenie zaznaczonym przez lofinden na czerwono jest kontynuowany. Złożono m. in. wniosek o budowę drogi łączącej ul. centralną z ul. na załęczu, czy wyburzenie hali znajdującej się na tym terenie(na co już zostało wydanie pozwolenie). Poniżej wklejam linki do powyższych obwieszczeń:

https://www.bip.krakow.pl/?news_id=126474
http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wniosek ... acd2b322e/



Wróć do „Osiedle Centralna Park Kraków - dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość