Przesunięcie / wyburzenie ścianki działowej a rękojmia na mieszkanie

Zakup nowego lub używanego mieszkania w Krakowie Czyżynach i innych lokalizacjach: umowy deweloperskie i rezerwacyjne, kredyty hipoteczne, Mieszkanie dla Młodych, utrzymanie mieszkania, wady i zalety.
tynka
Posty: 22
Rejestracja: 04 paź 2016, 19:24

Przesunięcie / wyburzenie ścianki działowej a rękojmia na mieszkanie

Postautor: tynka » 16 gru 2016, 23:45

Hej wszystkim,

ostatnio usłyszałam, że podobno po wyburzeniu ścianki działowej w mieszkaniu można stracić gwarację na mieszkanie. Tzn np. przy osiadaniu bloku jeśli pojawią się pęknięcia będzie trzeba je usuwać na własny koszt. To prawda?

crc
Posty: 32
Rejestracja: 21 lis 2016, 10:10

Re: Przesunięcie / wyburzenie ścianki działowej a rękojmia na mieszkanie

Postautor: crc » 18 gru 2016, 13:24

Nie na całe mieszkanie, tylko na to co zostało zmienione.

Anne
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2016, 21:16

Re: Przesunięcie / wyburzenie ścianki działowej a rękojmia na mieszkanie

Postautor: Anne » 20 gru 2016, 23:23

też tak sływszałam, tylko to co zmieniłeś


BO6
Posty: 52
Rejestracja: 18 gru 2016, 21:01

Re: Przesunięcie / wyburzenie ścianki działowej a rękojmia na mieszkanie

Postautor: BO6 » 30 gru 2016, 21:07

Jeżeli wyburzona zostanie tylko ścianka działowa, żadnej gwarancji nie tracisz. Przywołany przykład z osiadaniem budynku i utratą gwarancji jest nietrafiony i bezzasadny. Ścianka działowa nie jest ścianą nośną. Jest konstrukcją, która dzieli poszczególne pomieszczenia w mieszkaniu i nadaje im kształtu. Nie wiem czy wiesz, ale ściankę działową od sufitu oddziela około centymetrowa warstwa pianki montażowej. Jeżeli masz wątpliwości proszę wykaż jakie właściwości konstrukcyjne ma pianka montażowa w przypadku osiadania budynku?



Wróć do „Kupno mieszkania, umowy z deweloperem, kredyty hipoteczne, program MdM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości