Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 8 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: morth » 30 mar 2017, 9:59

To my takie super parapety mamy że trzeba je na specjalne zamówienie produkować ?:D

sasiad
Posty: 28
Rejestracja: 09 wrz 2015, 22:48

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: sasiad » 30 mar 2017, 10:03

Klatka F - odebrane
Do protokołu zgłosiliśmy około 10 usterek, głównie na balkonie (porysowany parapet zewnętrzny, pęknięcia na balustradzie, nierówno położona fuga między płytkami). Jedna ściana nie trzyma pionu blisko o 2 cm, ale postanowiliśmy sami to naprawić. Okna + drzwi zewnętrzne do regulacji. Lepiej nie wspominać o rozmieszczeniu elektryki, bo chyba każdy już wie, że pracownicy BDX mieli "wyobraźnię".

Niestety mamy inny niewygodny bubel. Okno kuchenne 113 x 155 ma lewostronne skrzydło, które przy otwieraniu zabiera miejsce, które przeznaczone jest na szafki. Podobno taka sytuacja jest w całym pionie. Czy Wy też macie taką usterkę? Być może z prawym skrzydłem i myśli o wymianie?
Koszt naprawy, czyli zamontowanie prawego skrzydła, to około 7 stów. Chyba ze wymiana, to byłoby zdecydowanie mniej.

usia
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2015, 17:44

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: usia » 30 mar 2017, 10:43

Czyli jest opcja odebrania z usterkami, które oni naprawią później? Zdaję sobie sprawę, że pewnie nie wszytskie usterki sie kwalifikują do takiej naprawy.
Z drugiej strony co do tych krzywizn itp to wydaje mi się ( analizując inne przypadki z innych bloków), ze po tym czasie 60 dni i tak napiszą, że nie byli w stanie zrobć tego....na pewne rzeczy jest poprostu za późno :? i teraz pytanie, czy jest sens czekac 2 miesiące na coś, co i tak nie będzie poprawione... :cry:


sasiad
Posty: 28
Rejestracja: 09 wrz 2015, 22:48

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: sasiad » 30 mar 2017, 11:03

usia pisze:Czyli jest opcja odebrania z usterkami, które oni naprawią później? Zdaję sobie sprawę, że pewnie nie wszytskie usterki sie kwalifikują do takiej naprawy.
Z drugiej strony co do tych krzywizn itp to wydaje mi się ( analizując inne przypadki z innych bloków), ze po tym czasie 60 dni i tak napiszą, że nie byli w stanie zrobć tego....na pewne rzeczy jest poprostu za późno :? i teraz pytanie, czy jest sens czekac 2 miesiące na coś, co i tak nie będzie poprawione... :cry:

Jesli dotycza balkonu to nie ma problemu. W mieszkaniu pewnie zalezy od rodzaju usterki. My przy malych usterkach odebralismy. Tylko z tym oknem sie popisali.

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: morth » 30 mar 2017, 16:26

Klatka C odebrane. Ogólne wrażenie dobre. Większość ścian i sufit ok ( w jednym miejscu był problem ze ścianą i sufitem odbiegała o jakiś 1 cm ale akurat w tym miejscu mogłem to przeboleć). Tak to standarowo kilka dorbnych rys na szybach, do poprawy uszczelka przy drzwiach wejściowych. Nad przyjęciem zastanwiałem się tylko jak zobaczyłem płytki na balkonie bo były bardzo niechlujnie ułożone, ale z racji że czas mnie naglił przymknąłem na to oko.

usia
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2015, 17:44

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: usia » 30 mar 2017, 21:17

Mieszkanie odebralismy. Oczywiście, żeby nie było za słodko budimexowi wpisalam 4 usterki w protokół, które w zasadzie mogłam zrobić sama : do ściągnięcia folia na parapecie , do poprawienia klamką w drzwiach ( dokrecenie ), wyczyszczenia ramy okna z czegoś....nie wiem czego, ale wyglądało jak rysy ). Oczywiście przynknelisny oko na odchyl na kominie, czy trochę bardziej rozwarty kąt ( odpowiedź z bdx i tak byłaby, ze mieści się się normach ). Mój fachowiec sam to wyrówna bez problemu ;) ogólnie wrażenia bardzo dobre. Poszłam oczywiście z zamiarem nie czepiania się, a odbioru dzisiaj kluczy :) jutro ruszam z remontem ! Powodzenia dla sąsiadów :mrgreen:

jaro
Posty: 18
Rejestracja: 11 sty 2016, 14:05

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: jaro » 31 mar 2017, 16:56

My również odebraliśmy dzisiaj mieszkanie i klucze. Kilka uwag zgłoszonych do protokołu (głównie pęknięcia na ścianach, klamka drzwi wejściowych do regulacji). Ogólne wrażenie dobre.


Piepia
Posty: 107
Rejestracja: 26 lip 2016, 10:34

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: Piepia » 04 kwie 2017, 11:40

Sufit w kuchni 2 cm różnicy podłoga 1,5 cm różnicy ściana działkowa ucieka 4 cm to są takie rzeczy których nie da się uniknąć no chyba że ktoś chce czekać parę miesięcy za mieszkaniem dwa małe pęknięcia na ścianie tak to wygląda u mnie pozdrawiam

Yankes
Posty: 201
Rejestracja: 19 lip 2014, 23:44

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: Yankes » 04 kwie 2017, 20:32

witam,

jeśli ktoś chce otrzymać kupon na 5 % zniżki do Castoramy ( 1 kupon 1 zniżka ) to proszę o info z numerem mieszkania, a zniżka trafi do Waszej skrzynki.
Warunki:
- do wykorzystania do 30,09,2017
- kupon dotyczy całego asortymentu
- minimalne zakupy 2000 zł
- rabaty i promocje nie łączą się

Nie chce by się kupony zmarnowały jeśli mogą się komuś przydać

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: michalxg » 05 kwie 2017, 22:17

Pierwszy odbiór za mną, 19 usterek w protokole, więc jeszcze chwilę poczekam. W sumie nic poważnego, ale jednak za dużo, żeby poprawiać to na własny koszt.

Pytanie do osób, które nie odebrały - planujecie drugi odbiór realizować na własną rękę ufając zapewnieniom, że poprawki zostały zrobione?

Poza tym - orientujecie się jak wygląda odpowiedzialność dewelopera jak jakaś usterka zostanie wykryta po odbiorze?



Wróć do „Orlińskiego 8 (etap IV) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość