Wady i zalety osiedla Avia w Czyżynach

Forum przeznaczone dla mieszkańców gotowego już budynku na osiedlu Avia w krakowskich Czyżynach.
Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Wady i zalety osiedla Avia w Czyżynach

Postautor: Nowy » 08 gru 2014, 15:28

Może znajdzie się tu jakiś mieszkaniec gotowego już etapu osiedla Avia, który podzieliłby się wrażeniami na temat mieszkania w tej inwestycji zbudowanej przez Budimex w Czyżynach? Jakie są największe wady i zalety kupna nowego mieszkania w tym budynku :?:

lukasz
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2014, 19:27

Re: Wady i zalety osiedla Avia w Czyżynach

Postautor: lukasz » 13 sty 2015, 21:15

Pisałem już kiedyś na forum. Problem z parkingiem, niska jakość budynku( kiepskie okna, kiepska izolacja akustyczna, brak anteny zbiorczej, jedna winda, problemy z ciśnieniem wody-po pół roku wyeliminowane-naprawa usterek przekładana w nieskończoność, pękające ściany, przeciekający dach, problem z odwołaniem zarządcy, bo mieszkańcy nie potrafią się dogadać, a AS Nieruchomości sprzyja Budimexowi), Jeżeli liczba miejsc parkingowych nie zwiększy się, to mieszkańcy sami się wybiją, bo już teraz to powoduje dość poważne konflikty społeczne. Kiedyś jeden z sąsiadów wezwał np. SM i wszyscy stojący na chodniku dostali mandat.

sunder
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2015, 18:01

Re: Wady i zalety osiedla Avia w Czyżynach

Postautor: sunder » 26 sty 2015, 17:59

Hmm... czytam ten post powyższy i powiem tak. Mieszkałem już w wielu miejscach w Krakowie, głównie okolice nowego kleparza.

1) Parkingi wszedzie ich brakuje - coraz więcej stref. masz auto kupujesz mieszkanie = kup garaż. Gdzie byś nie kupował mieszkania jest problem z parkowaniem bez wlasnego garazu.

Szczerze sam bym zadzwonił po straż miejską jakby sznur samochodów stał pod moim blokiem na chodniku. I tego się boje na tym osiedlu, że taniość = wieśniactwo.
A z autopsji wiem, że niektórzy ludzie mają siano w głowie. W obecnym bloku gdzie mieszkam ludzie z zarządu robią jedną rzecz, wysyłają pismo z upomnieniem. A po drugim razie załatwiają to w sądzie grodzkim. Bo z ludźmi nie da się inaczej. Był tu przykład z Pania, którą wyprowadzała psa z klatki a on srał gdzie popadnie łącznie z placem zabaw dla dzieci.

2) Antena zbiorcza? Pytałem wielu deweloperów i rzadkość by w takie cuda się bawił. Większość moich znajomych też ma swoje anteny na balkonie lub po prostu kablówkę.
A jeśli już to jako wspólnota sobie organizują takie rzeczy.

3) Winda. 90% bloków = 1 winda na klatkę. Bylem w blokach Budremu, Activ Investment na Swietokrzyskiej, Budimexu, Atal. 2 windy to rzadkość żeby były w jednej klatce. Z reguły jest to zawsze jedna większa winda towarowa 2 w 1. W Activ Investment na Swietokrzyskiej blok ma z 10+ pięter jest jedna winda w klatce i nie ma tragedii. Na początku tylko ludzie przesadzali podczas wprowadzania się, kiedy potrafili zablokować windę na 20min pakując do niej materiały do remontu - kleje, płytki itp

4) Pękające ściany? To standard. Zauważ że obecne budownictwo to wybudować potężny blok w 1.5 roku. Szybka wykończeniówka i oddanie. Mówi się, że po wybudowaniu cały budynek blok czy dom prywatny do roku czasu najbardziej pracuje, a później dopiero wszystko zaczyna siadać. Jednym słowem grunt i fundament musi się ułożyć.

5) Problem z odwołaniem zarządcy to już sprawa ludzi, niewnikam.

Jedyne co można tutaj się przyczepić to kiepskie okna i izolacja akustyczna.

Czy mógłbyś ten temat rozwinąć??? W sprawie okien chodzi Ci, że są nieszczelne?? mają kiepską izolacje cieplną?? przepuszczają hałas??

Izolacja aukstyczna - chodzi Ci o sciany?? Oraz na jakiej podstawie tak twierdzisz??


Adam
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2014, 15:51

Re: Wady i zalety osiedla Avia w Czyżynach

Postautor: Adam » 26 sty 2015, 21:43

Ad2. Antena zbiorcza. To ciekawe. Zacytuje stanowisko Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji:
"Bezwzględny obowiązek wyposażenia budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Antenowe Instalacje Zbiorowe w obecnym stanie prawnym wynika z § 56 i dodanego nowelizacją z 6 listopada 2012 r. § 192e rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn.zm.). Zmiany weszły w życie w dniu 23 lutego 2013 r."

Czy się może mylę?

https://mac.gov.pl/projekty/naziemna-telewizja-cyfrowa/anteny-stanowisko-w-sprawie-aiz

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Wady i zalety osiedla Avia w Czyżynach

Postautor: Nowy » 26 sty 2015, 22:13

@Adam, faktycznie jest coś takiego, znalazłem takie coś:
Montaż instalacji anten zbiorczych w 2013 roku stanie się obowiązkiem każdego developera oddającym do użytku dom wielorodzinny.

A to dlatego, że weszło wtedy w moc:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ
z dnia 6 listopada 2012 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

Choć oczywiście nie wiem czy budynki stawiane przez Budimex w Czyżynach na pewno są objęte tym przepisem, no ale jest chyba duża szansa na to, że tak właśnie jest.

Dzięki @sunder za sensowne wyłożenie sprawy, generalnie pełna zgoda. Też sporo czasu wynajmuję już w Krakowie, zazwyczaj w starszym budownictwie (lata 60-70, choć były też 90) i mój pogląd jest taki, że inwestycje powstające w Czyżynach, będą to mimo wszystko nowe budynki, zgodne ze stosowanymi dzisiaj normami, które nieco się zmieniły przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Pewnie będą miały swoje wady, ale wielka płyta ma ich jeszcze więcej, a jeśli chodzi o poziom cen, to często jest znacznie wyższy niż to, co oferuje Budimex. Oczywiście widzę też sporo zalet "starego" budownictwa (zieleń i odstępy między budynkami, osobne kuchnie, dobre lokalizacje itp.), ale wykładając kasę na mieszkanie i mając do wyboru nowy blok lub taki, który ma już 50 lat, skłaniam się raczej ku wyborowi tego pierwszego.

sunder
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2015, 18:01

Re: Wady i zalety osiedla Avia w Czyżynach

Postautor: sunder » 27 sty 2015, 5:43

Ja Was rozumiem i byloby fajnie gdby tak bylo z tymi antenami. Ale czy umozliwienie dostepu tv, telefonu itp nie wiaze sie z przygotowaniem bloku pod te uslugi??? Czyli blok ma instalacje pod tv, telefon a Ty rob co z tym chcesz mozliwosc podlaczejia masz. Tak samo internet.
Ja ta ustawe tak rozumiem , ze deweloper nie ma prawa oddac bloku bez instalacji pod takie uslugi jak internet, tv, telefon.

maks
Posty: 241
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:07

Re: Wady i zalety osiedla Avia w Czyżynach

Postautor: maks » 27 sty 2015, 12:15

Sunder zaglądnij do prospektu, a pisze tam:

"- instalacja zapewniająca odbiór sygnału domofonowego, telefonicznego, telewizyjnego, radiowego, internetowego;"

:)



Wróć do „Avia 6 (etap I) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości