Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 8 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
jasiek
Posty: 470
Rejestracja: 21 wrz 2014, 14:09

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: jasiek » 25 maja 2017, 17:42

Jak cokolwiek podpiszesz to już potem się nie doprosisz niczego od nich, albo odrzucą Ci reklamację więc warto walczyć o swoje.

Tomek
Posty: 12
Rejestracja: 29 mar 2017, 13:32

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: Tomek » 25 maja 2017, 21:32

Ja mam również już pismo z terminem do notariusza na środę tj 31.05, a daty drugiego odbioru ani widu ani słychu. Poza tym zastanawiam się co w przypadku jak podczas drugiego odbioru okaże się że nie są gotowe poprawki (mieliśmy 14 punktów co do 2 ustaliliśmy z BDXem pewien kompromis) i nie odbiorę mieszkania. Czy mam prawo dochodzić odszkodowania ?

Dodam jeszcze w kwestii skrzynek że u nas o dziwo są wkomponowane na równi ze ścianą.

Tomek
Posty: 12
Rejestracja: 29 mar 2017, 13:32

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: Tomek » 25 maja 2017, 21:33

Jeszcze foto

Obrazek


Tomek
Posty: 12
Rejestracja: 29 mar 2017, 13:32

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: Tomek » 25 maja 2017, 22:33

Ja poinformowałem BDX że nie odebrałem jeszcze mieszkani,a ale powiedziano mi że na pewno zdążę. No cóż. Zobaczymy.

MaRiO
Posty: 55
Rejestracja: 10 kwie 2015, 11:17

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: MaRiO » 25 maja 2017, 23:06

Tomku jak Ty to widzisz?! 29go poinformują że odbiór 30go i 31 podpisanie u notariusza ?!? :lol:

Informację o ponownym odbiorze powinniśmy dostać 7 dni wcześniej, tak jak każdy dostał informację tydzień wcześniej o wezwaniu do podpisania aktu oraz o dacie pierwszego odbioru.

Więc nie rozumiem jak BDX chce zdążyć z wywiązaniem się z umowy...

Wiadomo że każdy chce w końcu odebrać, jasna sprawa że bez usterek przecież za to płacimy, w związku z tym czekamy i czekamy stąd zawsze pierwsze co mi przychodzi na myśl to motto BDX "Dotrzymane obietnice" :D

Danielcyfra
Posty: 58
Rejestracja: 17 mar 2016, 23:35

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: Danielcyfra » 27 maja 2017, 0:15

Tomek pisze:
Dodam jeszcze w kwestii skrzynek że u nas o dziwo są wkomponowane na równi ze ścianą.


Nie mogło być inaczej, bo gdyby zrobili na wierzchu to drzwi nie otwierały by się do 90stopni. U mnie są na wierzchu ale pomimo tego drzwi otwierają sie szerzej niż u Ciebie, więc to żaden problem.

budowlanieczupr
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:49

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: budowlanieczupr » 28 maja 2017, 21:55

99.99% usterek wpisywanych na protokołach nie wpływa na możność odebrania mieszkania, radze poczytać prawo budowlane i ustawy deweloperskie, żeby później nie okazało się, iż jakiś nad wyraz roszczeniowy klient zostanie pozwany przez dewelopera za zwlokę w odbiorze mieszkania, bo to deweloper akurat może


maciek
Posty: 98
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:21

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: maciek » 29 maja 2017, 8:27

budowlanieczupr pisze:99.99% usterek wpisywanych na protokołach nie wpływa na możność odebrania mieszkania, radze poczytać prawo budowlane i ustawy deweloperskie, żeby później nie okazało się, iż jakiś nad wyraz roszczeniowy klient zostanie pozwany przez dewelopera za zwlokę w odbiorze mieszkania, bo to deweloper akurat może

Szanowny przedmówco! Zastanawiam się nad celem wypowiedzi, czyżby był Pan na liście płac Budimexu ? :roll:
Nawet jeśli nie, to muszę zwrócić uwagę na pewien brak logiki w wypowiedzi - skoro "..99,99% usterek.. nie wpływa na możność odebrania mieszkania.." do dlaczego podczas odbioru mieszkania przedstawiciel BDX nie przekazuje od razu kluczy? Dlaczego BDX twierdzi, że jeśli wpisze się więcej usterek, to nie ma możliwości odbioru mieszkania?
Jestem ciekaw kto z kupujących mieszkanie, płacąc po kilkaset tysięcy złotych i to 6-mcy przed terminem pierwszego odbioru, będzie chciał nie odbierać mieszkań tylko po to, by zrobić deweloperowi na złość? :?
99,99% nabywców chce odebrać mieszkania jak najszybciej, natomiast mamy obawy przed przeniesieniem własności mieszkania, bez jego fizycznego odbioru i tym samym poświadczenia nieprawdy przed notariuszem

M&M
Posty: 232
Rejestracja: 04 maja 2015, 9:23

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: M&M » 29 maja 2017, 12:10

Bdx daje sobie miesiąc czasu a robota rusza pare dni przed kolejnym odbiorem... Czasem można odebrać mieszkanie z drobnymi usterkami, typu porysowane rysy, barierka czy inne delikatne chociaż i tak robią problemy "nie możemy" ale jak się ich przyciśnie to się zgodzą. Wymówką jest że później muszą się prosić o klucze itd. S

tewu999
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2017, 8:27

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera - Orlińskiego 8 (usterki odbiorowe)

Postautor: tewu999 » 22 wrz 2017, 13:14

Witam,
co prawda zakupiłam z mężem mieszkanie w bloku nr 1, ale mam pytanie czy zdążyliście z drugim odbiorem przed podpisaniem aktu notarialnego?
Co prawda my akty notarialne mamy do 17.10 ale jakoś czarno to widzę.
Nie odebraliśmy mieszkania ze wzgl. na dziurę w drzwiach balkonowych i zbyt mały (naszym zdaniem) spad na balkonie.



Wróć do „Orlińskiego 8 (etap IV) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości