Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 8 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: morth » 01 wrz 2017, 16:06

"Szanowni Państwo Członkowie Wspólnoty Mieszkaniowej Orlińskiego 8 w Krakowie!

Uprzejmie informuję, że w dniu 04-09-2017 (tj. Poniedziałek ) w godzinach od 9:00 do 15:00 będzie wykonywanie oznakowanie drogi we Wspólnocie Bolesława Orlińskiego 8 w Krakowie"

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: michalxg » 03 wrz 2017, 17:02

Mordin pisze:To jest cykliczne zjawisko - po okresie tak zwykle miesiąca-dwóch luzu i respektowania przepisów - chodnik wzdłuż bloku jest zapychany do pierwszych interwencji Policji lub Straży Miejskiej. Działają tutaj dwa czynniki - nowe osoby na osiedlu, które nie znają jeszcze zasad lub zwykła psychologia - ktoś postawił samochód, inna osoba dostawiła i tak z czasem zrobił się cały sznur myślących, że tym razem służby odpuszczą. Nic się nie zmieniło w przepisach czy też w stanowisku służb - po prostu trzeba poczekać parę dni na pierwsze karteczki za wycieraczkami - wtedy sytuacja wróci do normy.



Nie bardzo rozumiem jak to jest - pod 4 oraz między 4, a 6 jest pusto i tam jakoś nie ma problemu. Między 6, a 8 jest masakra. Niemniej jednak zdecydowanie mniej samochodów jest po stronie 6tki niż naszego bloku... liczę, że to się szybko zmieni gdyż wynajmuję miejsce postojowe i chciałbym móc z niego w pełni korzystać, a nie zawsze jest to możliwe

Mordin
Posty: 239
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:41

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: Mordin » 03 wrz 2017, 23:44

Kwestia jest prosta - jak służby szybko reagują na zgłoszenia i przyjeżdżają 1-2 razy dziennie kontrolować przestrzegania przepisów o drogach pożarowych to szybko robi się pusto gdyż mało kto akceptuje kilka kar na tydzień w kwestii parkowania. Jednak czasem służby się leniwią i przyjeżdżają rzadziej przez to więcej ludzi parkuje niezgodnie z przepisami. To wszystko kwestia czasu.


andza
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2015, 8:17

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: andza » 04 wrz 2017, 20:03

Na litość Boską ludzie opanujcie się. Całe życie wychowałam się w bloku i nigdy nie spotkałam się takimi rzeczami jak te wypisane na forum. Abstrahuje od tematów innych poruszanych w różnych wątkach, bo sąsiad to i tamto, ale kwestia parkowania to już szczyt. Jak rozumiem, że ktoś sobie wykupił miejsce, bo A. miał kasę, B. miejsca były dostępne, ale komu przeszkadza parkowanie na chodniku? Miejsca uważam jest wystarczająco na chodniku by przejść i by wyjechać ze swojego miejsca również. Ciekawe co będzie jak wszysktie bloki będą zaludnione, ale sami sobie robimy pod górkę. Pewnie zostane zbluzgana ale już nie mam siły na te posty. Ciekawa jestem tylko czy osoby, które tak uparcie walczą o niestawanie na chodnikach, jak będą mieć drugie auto, co jest już powoli normą, czy jak przyjdzie ktoś z bliskich dalej będą tak uparcie trzymać się tego co teraz. Pozdrawiam wszystkich.

Mordin
Posty: 239
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:41

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: Mordin » 04 wrz 2017, 21:14

To nie jest kwestia wygody tylko bezpieczeństwa - wzdłuż bloku, na drodze pożarowej się nie parkuje żeby umożliwić bezproblemowy dojazd służbom i akcje ratunkowe w razie potrzeby.

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: michalxg » 05 wrz 2017, 16:53

andza pisze:Na litość Boską ludzie opanujcie się. Całe życie wychowałam się w bloku i nigdy nie spotkałam się takimi rzeczami jak te wypisane na forum. Abstrahuje od tematów innych poruszanych w różnych wątkach, bo sąsiad to i tamto, ale kwestia parkowania to już szczyt. Jak rozumiem, że ktoś sobie wykupił miejsce, bo A. miał kasę, B. miejsca były dostępne, ale komu przeszkadza parkowanie na chodniku? Miejsca uważam jest wystarczająco na chodniku by przejść i by wyjechać ze swojego miejsca również. Ciekawe co będzie jak wszysktie bloki będą zaludnione, ale sami sobie robimy pod górkę. Pewnie zostane zbluzgana ale już nie mam siły na te posty. Ciekawa jestem tylko czy osoby, które tak uparcie walczą o niestawanie na chodnikach, jak będą mieć drugie auto, co jest już powoli normą, czy jak przyjdzie ktoś z bliskich dalej będą tak uparcie trzymać się tego co teraz. Pozdrawiam wszystkich.


Przy tej szerokości miejsc parkingowych w momencie gdy po obu stronach masz stojące samochody i w dodatku samochód stojący na wprost na chodniku to niestety, ale wyjechanie z takiego miejsca nie jest wcale takie bezproblemowe. Poza tym - jest tyle miejsc do parkowania w koło osiedla - można przejść te 200 metrów, zamiast blokować innych, ale nie, bo przecież trzeba zaparkować pod sama klatka...

Mordin
Posty: 239
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:41

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: Mordin » 05 wrz 2017, 17:28

Faktem jest, że założyli znaku ale nie założyli znaku o drodze pożarowej przy 8-ce (przynajmniej ja nie widzę) - ciekawe czemu - można o to dopytać zarządcę.


Piepia
Posty: 107
Rejestracja: 26 lip 2016, 10:34

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: Piepia » 05 wrz 2017, 17:41

Andza-Popieram co nie którzy za bardzo się nakręcaja na to wszystko mnie najbardziej wkurza jedna rzecz z parkowaniem jak nie ma jak przejść po chodniku, a resztę da się przeżyć pozdrawiam

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: michalxg » 05 wrz 2017, 18:47

Piepia pisze:Andza-Popieram co nie którzy za bardzo się nakręcaja na to wszystko mnie najbardziej wkurza jedna rzecz z parkowaniem jak nie ma jak przejść po chodniku, a resztę da się przeżyć pozdrawiam


Ja się czasem zastanawiam po co takie osoby kupiły mieszkanie. Na wstępie deweloper informował, że miejsc ogólnodostępnych będzie bardzo mało i każdy przy zakupie się na to godził, więc nie rozumiem dlaczego teraz na siłę te osoby próbują przeforsować własny porządek. Sugeruję jednak zaakceptować obecny stan rzeczy (tj ten docelowy bez samowolki w przypadku parkowania gdzie popadnie), albo sprzedać mieszkanie i kupić gdzie indziej ;)

andza
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2015, 8:17

Re: Strefa zamieszkania / kwestia parkowania / części wspólne - Orlińskiego 8

Postautor: andza » 05 wrz 2017, 22:48

Michalxg. Właśnie. Po co na siłę? Jakoś przez prawie pół roku nie było znaku, tylko dzięki uprzejmości niektórych osób się on pojawił. Przeczysz samemu sobie. A pisząc o tym po co kupował ktoś mieszkanie, to poniżej wszystkiego. Pozdrawiam i kończę tę dyskusję. Życzę wszysktim powodzenia w konfidentowaniu.



Wróć do „Orlińskiego 8 (etap IV) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości