Zawiadomienie o zmianie opłat za mieszkanie / media - Orlińskiego 8

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 8 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Jasina
Posty: 15
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:48

Zawiadomienie o zmianie opłat za mieszkanie / media - Orlińskiego 8

Postautor: Jasina » 12 wrz 2017, 19:38

Hej. Czy ktoś z sąsiadów otrzymał zawiadomienie o zmianie opłat? Jestem w szoku patrząc na stawki które są za media i opłaty stałe. Ktoś ogarnia skąd takie duże? Jeszcze pare miesięcy temu wynajmowałem mieszkanie i teraz porównuje opłaty. Np opłata stała tu jest za metr ponad złotówkę, a dotąd płaciłam 0,60 gr. W efekcie mam miesięcznie większy czynsz o 120 zl :evil: zreszta wszystkie opłaty są droższe a mieszkanie wynajmowałem na ślicznej, na zamkniętym osiedlu z monitoringiem i ochrona.

KOSMO
Posty: 105
Rejestracja: 18 kwie 2015, 10:55

Re: Zawiadomienie o zmianie opłat za mieszkanie / media - Orlińskiego 8

Postautor: KOSMO » 13 wrz 2017, 8:46

Nie otrzymał.
Aktualny wykaz opłat z e-kartoteki
Odpady budowlane - pozycja ma zniknąć od października, podobno do końca września będzie kontener.

Obrazek

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Zawiadomienie o zmianie opłat za mieszkanie / media - Orlińskiego 8

Postautor: morth » 13 wrz 2017, 9:56

Nic nie przyszło. Dostałaś pocztą czy mailowo?:>


AnaOKR
Posty: 20
Rejestracja: 12 paź 2016, 20:36

Re: Zawiadomienie o zmianie opłat

Postautor: AnaOKR » 13 wrz 2017, 11:40

Niestety stawki na różnych budynkach są różne.
Stawki zostały ustalone zgodnie z podjętą uchwałą WM zatwierdzającą plan finansowo-gospodarczy (dokumenty na e-kartotece). Często na nowych budynkach stawki są podniesione ponieważ nie wszystkie mieszkania są w tym samym czasie zamieszkałe. Jednak zazwyczaj po jakimś czasie się to zmienia. W naszej uchwale niestety nie ma mowy o zmianie. Więc będziemy musieli sami podjąć taką uchwałę.
Moim zdaniem kwota też jest za wysoka podobnie kwota podgrzania 1 metra sześciennego wody. Dobrze byłoby wziąć przykład np z poprzedniej inwestycji Budimexu tj. Myśliwska, opłaty stałe jak i kwotę podgrzania wody mają sporo niższe.
Może ktoś ma tam jakiś znajomych i mógłby również zabrać głos?
Ponieważ uchwały były podejmowane przy pierwszym akcie notarialnym Budimex z Zarządcą uchwalił "co chciał". W dokumentach jest kilka niejasności, np. regulamin rozliczania mediów moim zdaniem jest totalnie beznadziejny (delikatnie mówiąc) brakuje np. terminu wykonania rozliczenia i przekazania właścicielom tylko data odczytywania liczników podana jako 30 czerwca i 31 grudnia no i najważniejsza data płatności do 10 po otrzymaniu rozliczenia :lol:
A my otrzymujemy rozliczenie na początku września, żenada!
Uważam, że minął okres urlopowy i jak najszybciej musimy zorganizować zebranie WM. Rozliczyć zarządcę z jego funkcjonowania i zadbać o nasze przyszłe funkcjonowanie, dodatkowo pozbyć się ochrony bo zaliczkę na poziomie 3,00 zł za metr kwadratowy zawyża przede wszystkim koszt ochroniarzy.
Kto uważa podobnie?

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Zawiadomienie o zmianie opłat za mieszkanie / media - Orlińskiego 8

Postautor: morth » 13 wrz 2017, 12:03

Jestem ZA.

agata_m
Posty: 13
Rejestracja: 06 mar 2015, 22:38

Re: Zawiadomienie o zmianie opłat za mieszkanie / media - Orlińskiego 8

Postautor: agata_m » 13 wrz 2017, 17:30

Rozliczenia wrzucali do skrzynek.

Ja również jestem ZA zebraniem, jak zobaczyłam wysokość moich nowych opłat to się załamałam. Ciągle się zastanawiam za co ja mam tyle płacić. :shock: Pomijając fakt wysokości opłaty za utrzymanie części wspólnych, to mnie dla mnie najbardziej fascynująca i zastanawiająca jest pozycja "opłata stała za CO i CWU". Czy pod tą pozycją kryje się oplata za to, że w ogóle mam ciepłą wodę i ogrzewanie?

BTW: Wie ktoś może do kiedy był u nas sezon grzewczy? Ja w rozliczeniu od drugiej połowy maja do końca czerwca mam niedopłatę za ogrzewanie i zastanawiam się jak to jest możliwe, skoro już wtedy chyba ogrzewanie było wyłączone...

A&A
Posty: 25
Rejestracja: 04 mar 2017, 14:00

Re: Zawiadomienie o zmianie opłat za mieszkanie / media - Orlińskiego 8

Postautor: A&A » 13 wrz 2017, 18:48

Tak, "opłata stała za CO i CWU" to opłata za to, że masz ciepłą wodę i ogrzewanie (coś jak abonament). Natomiast zużycie to dodatkowa opłata zmienna. Mnie zastanawia tak wysoka stawka za podgrzewanie wody (23,37 za m^3), serio to tyle kosztuje? Ja nigdy nie miałam ciepłej wody "z miasta" więc kompletne nie wiem czy faktycznie tyle powinno to kosztować. Wychodzi na to, że za 1 m^3 ciepłej wody płacimy 33,52zł (zimna woda+podgrzanie), moim zdaniem to strasznie dużo. Jestem w szoku.


Polpol
Posty: 55
Rejestracja: 29 mar 2017, 12:06

Re: Zawiadomienie o zmianie opłat za mieszkanie / media - Orlińskiego 8

Postautor: Polpol » 13 wrz 2017, 19:00

A&A pisze:Tak, "opłata stała za CO i CWU" to opłata za to, że masz ciepłą wodę i ogrzewanie (coś jak abonament). Natomiast zużycie to dodatkowa opłata zmienna. Mnie zastanawia tak wysoka stawka za podgrzewanie wody (23,37 za m^3), serio to tyle kosztuje? Ja nigdy nie miałam ciepłej wody "z miasta" więc kompletne nie wiem czy faktycznie tyle powinno to kosztować. Wychodzi na to, że za 1 m^3 ciepłej wody płacimy 33,52zł (zimna woda+podgrzanie), moim zdaniem to strasznie dużo. Jestem w szoku.

Opłata za podgrzanie wody zawiera już wodę i ścieki a cena jest zależna od ilości zużytej wody w całym bloku.

A&A
Posty: 25
Rejestracja: 04 mar 2017, 14:00

Re: Zawiadomienie o zmianie opłat za mieszkanie / media - Orlińskiego 8

Postautor: A&A » 13 wrz 2017, 19:22

No właśnie też tak myślałam, że za ciepłą wodę płacimy tylko stawkę "podgrzanie wody", jednak z otrzymanego rozliczenia wynika, że do zużycia zimnej wody policzyli zużycie zimnej + zużycie ciepłej, a osobno podgrzanie... :(

setnik
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2015, 22:52

Re: Zawiadomienie o zmianie opłat za mieszkanie / media - Orlińskiego 8

Postautor: setnik » 14 wrz 2017, 1:14

Jestem za spotkaniem. Piszemy wniosek o spotkanie? Czy jest inna procedura?



Wróć do „Orlińskiego 8 (etap IV) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości