Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Forum osiedla Orlińskiego przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
Mordin
Posty: 239
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:41

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: Mordin » 14 lis 2017, 8:15

Przepisy pozwały na współczynnik miejsc 0,6 więc po prostu Budimex zrobił minimum jak zdaje się większość deweloperów. Nie sadzę aby był tutaj jakiś większy złowieszczy zamysł - po prostu skorzystali z nieżyciowych przepisów. Natomiast nie zgodzę się, że to jest kwestia, z którą można się dogadać - tutaj jest raczej sytuacja zero-jedynkowa - albo się przestrzega przepisy albo się akceptuje parkowanie gdzie popadnie. Już nie raz tak było, że jak się pozwoli parkować paru pojazdom (w sensie nie wzywa służb) to za dzień dwa jest już cała ulica wzdłuż bloku zastawiona - tak to prostu to wygląda - od razu dostawiają swoje auta czy to mieszkańcy sąsiednich bloków czy to swoi, którzy rozumują, że jak stoją inni to ja też stanę i problem wraca. Więc moim zdaniem tutaj nie widzę pola do jakiegoś kompromisu - ewentualnie jakby ktoś zaproponował to jakiego konkretnie?

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: michalxg » 14 lis 2017, 16:24

Parkowanie wzdłuż bloków jeszcze mogę zrozumieć (chociaż jestem również z tym żeby likwidować ten proceder) ale parkowanie na skrzyżowaniach zagradzając przejścia dla pieszych to już przesada i należy to tępić i zgłaszać. A już w ogóle nie rozumiem ludzi którzy maja samochodu za 100k+ i w ten sposób parkują (notorycznie blokujący przejście dla pieszych mercedes GLA i Jaguar). Myśle ze mając pieniądze na takie samochody to chyba na miejsce postowjowe tez kogoś stać, a jak mu żal to jest dużo miejsc ogólnodostępnych na obrzeżach osiedla

skyman
Posty: 117
Rejestracja: 12 sie 2017, 13:58

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: skyman » 16 lis 2017, 23:43

Niestety nie zostaje nic innego, jak liczenie na to, że porządek zrobi Straż Miejska i Policja. Ostatnio zwróciłem pewnemu panu uwagę na to, że właśnie parkuje na przejściu dla pieszych, zrobiłem to całkiem kulturalnie, na co dowiedziałem się, że on tu nie widzi żadnego przejścia dla pieszych. No tak się niestety nie da rozmawiać :)


Marek Ziemiański
Posty: 23
Rejestracja: 29 maja 2017, 21:28
Kontaktowanie:

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: Marek Ziemiański » 08 sty 2018, 0:04

Czyżyny w ostatnim czasie intensywnie zwiększają liczbę swoich mieszkańców a co za tym idzie również pojazdów. Jednym z najintensywniej zabudowanych terenów jest obszar po wschodniej stronie ulicy Stella Sawickiego. Już dzisiaj nie ma gdzie pozostawić tu samochodu (o czym informuje policyjna mapa zagrożeń). Zaciekawiło mnie jaki jest orientacyjny procent zasiedlenia nowej inwestycji. Stwierdziłem że pewnym wyznacznikiem może być ilość świateł wieczorową porą przed nadchodzącym tygodniem. Cóż już dzisiaj jest ciężko ale ze zdjęć wnioskuję,że może być jeszcze ciężej..... Plan zagospodarowania jest konieczny - trzeba uchronić ostatnie tereny niezabudowane - przed Szkołą 155 i rejonie psiego wybiegu w osiedlu 2 Pułku Lotniczego. Póki co musimy się wykazywać rozsądkiem. Jak myślicie co można zrobić w obecnej sytuacji aby poprawić sytuację parkingową ?

Przy okazji kilka zdjęć panoramicznych:
photos.app.goo.gl/suJJviLijSQ0C6gr2

Temat będę kontynuował:
facebook.com/CzyzynyKrakow/posts/351637425310999

adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: adi » 09 sty 2018, 23:25

Marek Ziemiański pisze:Zaciekawiło mnie jaki jest orientacyjny procent zasiedlenia nowej inwestycji. Stwierdziłem że pewnym wyznacznikiem może być ilość świateł wieczorową porą przed nadchodzącym tygodniem.

Gdyby zadał pan sobie odrobinę trudu, to przejrzałby forum i dowiedział się na nim, w których budynkach mieszkania już zostały odebrane, ale chyba to za dużo...

Marek Ziemiański pisze:Cóż już dzisiaj jest ciężko ale ze zdjęć wnioskuję,że może być jeszcze ciężej..... Plan zagospodarowania jest konieczny - trzeba uchronić ostatnie tereny niezabudowane - przed Szkołą 155 i rejonie psiego wybiegu w osiedlu 2 Pułku Lotniczego.

Kurde, tak dla lepszej informacji.... przecież miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Czyżyny – Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego zaczął być opracowywany ponad rok temu, niestety nic o nim teraz nie słychać... od roku, ze strony miasta zero komunikatów. Niestety ani radni dzielnicowi ani miejscy z Czyżyn chyba specjalnie nie interesują się sprawą, bo nic o niej nie słychać. Widać są tacy reprezentanci swoich dzielnic, którzy sprawdzają się w tym lepiej, bo MPZP dla innych części miasta, są cały czas uchwalane. Ciekawe, pewnie wszyscy się nagle uaktywnią przed wyborami, szkoda, że tylko wtedy...

Ale też to wątek o policyjnej mapie zagrożeń i parkowaniu, więc wybaczcie zmianę tematu chwilową, dobrze byłoby się jednak trzymać kwestii parkowania. Jak na razie, tam gdzie są znaki, Policja i Straż Miejska robi swoją robotę i chyba jest ona skuteczna, bo na niektórych chodnikach jest już porządek.

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: michalxg » 10 sty 2018, 0:04

adi pisze:
Marek Ziemiański pisze:Zaciekawiło mnie jaki jest orientacyjny procent zasiedlenia nowej inwestycji. Stwierdziłem że pewnym wyznacznikiem może być ilość świateł wieczorową porą przed nadchodzącym tygodniem.

Gdyby zadał pan sobie odrobinę trudu, to przejrzałby forum i dowiedział się na nim, w których budynkach mieszkania już zostały odebrane, ale chyba to za dużo...

Marek Ziemiański pisze:Cóż już dzisiaj jest ciężko ale ze zdjęć wnioskuję,że może być jeszcze ciężej..... Plan zagospodarowania jest konieczny - trzeba uchronić ostatnie tereny niezabudowane - przed Szkołą 155 i rejonie psiego wybiegu w osiedlu 2 Pułku Lotniczego.

Kurde, tak dla lepszej informacji.... przecież miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Czyżyny – Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego zaczął być opracowywany ponad rok temu, niestety nic o nim teraz nie słychać... od roku, ze strony miasta zero komunikatów. Niestety ani radni dzielnicowi ani miejscy z Czyżyn chyba specjalnie nie interesują się sprawą, bo nic o niej nie słychać. Widać są tacy reprezentanci swoich dzielnic, którzy sprawdzają się w tym lepiej, bo MPZP dla innych części miasta, są cały czas uchwalane. Ciekawe, pewnie wszyscy się nagle uaktywnią przed wyborami, szkoda, że tylko wtedy...

Ale też to wątek o policyjnej mapie zagrożeń i parkowaniu, więc wybaczcie zmianę tematu chwilową, dobrze byłoby się jednak trzymać kwestii parkowania. Jak na razie, tam gdzie są znaki, Policja i Straż Miejska robi swoją robotę i chyba jest ona skuteczna, bo na niektórych chodnikach jest już porządek.

Szkoda, że nic nie robią (albo robią bardzo sporadycznie) pod O12, gdzie nie da się spokojnie przejść chodnikiem.

tasakk
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2018, 11:31

Parkowanie - gdzie zgłaszać anonimowo

Postautor: tasakk » 22 cze 2018, 11:35

Wszystkie niedozwolone parkowania (na zakazach, na jezdni itd) można zgłaszać na:

1. policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html
Poprzez dodanie na mapie, ANONIMOWO.

2. Straż miejska: strazmiejska.krakow.pl/214252,artykul,zglos_interwencje.html

SMS (całodobowo): 515 251 986

3. Policja: komisariat7.krakow.malopolska.policja.gov.pl

Komisariat Policji VII w Krakowie
ul. os. Złotej Jesieni 11c
31-827 Kraków
Telefon: 12 61 52 911

E-mail: kp7@krakow.policja.gov.pl


samochodowy
Posty: 19
Rejestracja: 09 maja 2017, 8:20

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: samochodowy » 16 kwie 2019, 22:11

taskk, a gdy sąsiad przyjdzie po cukier to mu dajesz sol? :D

Awatar użytkownika
Wściekły Wąż
Posty: 251
Rejestracja: 04 gru 2017, 18:15

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: Wściekły Wąż » 17 kwie 2019, 9:35

Nie, gdy przyjdzie poprosić o cukier to dostanie cukier i chwilę sympatycznej rozmowy. Gdy przyjdzie nieproszony i posadzi swoją dupę nielegalnie gdzie nie ma na to miejsca ani mojej zgody to dostanie w nią kopa panie "samochodowy".



Wróć do „Osiedle Orlińskiego – dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości