Spotkanie właścicieli mieszkań w bloku Orlińskiego 8 i sprawy do omówienia

Forum dla osób, które kupują mieszkanie w budynku Orlińskiego 8 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
maciek
Posty: 98
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:21

Spotkanie właścicieli mieszkań w bloku Orlińskiego 8 i sprawy do omówienia

Postautor: maciek » 15 lis 2017, 18:15

Jak wiemy jutro o 21.00 w hali garażowej odbędzie się spotkanie właścicieli mieszkań w naszym budynku. Może wpiszemy poniżej tematy, którymi powinniśmy się zainteresować na tymże spotkaniu i zastanowić się co dalej z tym robimy.

Pozwolę sobie wpisać dwie pierwsze sprawy wydaje mi się godne uwagi :
1.Kwestia utrzymania/likwidacji ochrony (sprawa odwołania zainicjowanajuż przez Zarządce)
2.Sprawa usterek w budynku: zgłaszanie, postępy w usuwaniu usterek.

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Spotkanie właścicieli mieszkań w bloku Orlińskiego 8 i sprawy do omówienia

Postautor: morth » 15 lis 2017, 23:19

dodałbym kwestię funduszu remontowego, a z kosmetycznych rzeczy na później, zamykanie śmietników na zatrzask

karolina.j
Posty: 228
Rejestracja: 01 wrz 2015, 19:06

Re: Spotkanie właścicieli mieszkań w bloku Orlińskiego 8 i sprawy do omówienia

Postautor: karolina.j » 16 lis 2017, 14:37

do smietnikow - swiatlo na fotokomorke!


morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Spotkanie właścicieli mieszkań w bloku Orlińskiego 8 i sprawy do omówienia

Postautor: morth » 16 lis 2017, 14:58

karolina.j pisze:do smietnikow - swiatlo na fotokomorke!

W sumie dobry pomysł też, można zamiast fotokomórki np. czasowy włącznik ( np. po wcisnięcu światło pali się 20 sekund).

karolina.j
Posty: 228
Rejestracja: 01 wrz 2015, 19:06

Re: Spotkanie właścicieli mieszkań w bloku Orlińskiego 8 i sprawy do omówienia

Postautor: karolina.j » 16 lis 2017, 16:21

tez spoko, tylko ze w smietniku jest mnostwo bakterii zwlaszcza na wlaczniku, ja nie jestem przewrazliwiona ale mamy na jeden smietnik po ponad 100 mieszkan, kazdy tego dotyka brudnymi rekami i wolalabym unikac przyciskania jak najbardziej, to pewnie nie bedzie droga rzecz :)

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Spotkanie właścicieli mieszkań w bloku Orlińskiego 8 i sprawy do omówienia

Postautor: morth » 16 lis 2017, 16:35

w sumie racja

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Spotkanie właścicieli mieszkań w bloku Orlińskiego 8 i sprawy do omówienia

Postautor: michalxg » 16 lis 2017, 20:55

karolina.j pisze:tez spoko, tylko ze w smietniku jest mnostwo bakterii zwlaszcza na wlaczniku, ja nie jestem przewrazliwiona ale mamy na jeden smietnik po ponad 100 mieszkan, kazdy tego dotyka brudnymi rekami i wolalabym unikac przyciskania jak najbardziej, to pewnie nie bedzie droga rzecz :)

Już nie popadajmy w paranoję. Klamka, którą musisz nacisnąć jest niemniej brudna. ;) jednak z czystej wygodny również jestem za fotokomórką.

Niestety muszę dzisiaj reanimować samochód, wiec nie uda mi się dotrzeć. Mam uprzejma prośbę aby po spotkaniu ktoś wrzucił jakąś notatkę z pomysłami/ustaleniami


morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Spotkanie właścicieli mieszkań w bloku Orlińskiego 8 i sprawy do omówienia

Postautor: morth » 17 lis 2017, 9:13

Głównie punkty poruszone:

1) głosowanie za lub przeciw ochronie w e-kartotece( poruszenie argumentów za i przeciw ale główny punkt to oddanie głosu a nie bycie biernym)
2) ustanowienie funduszu remontowego, stawka do ustalenia.
3)kwestie zalewania bloku i innych usterek. Zgłoszenia do BDMX i Zarządcy - reakcje i skutki (angażowanie się w zgłaszanie usterek)
4) wybranie reprezentantów z każdej klatki ( nie zarządu)
5) powołanie do życia innej formy komunikacji niż forum (nie będę tutaj pisał dokładnie jakiej bo chodziło o to aby jak najmniej osób postronnych i ewentualnych niepotrzebnych troli internetowych się tam znalazło), proszę spytać sąsiadów, których spotka Pan przy okazji na klatce)
6)Kwestie kosmetyczne takie jak barierki w wózkowniach (przy okazji była prośba do osób przechowujących w wózkowniach meble/płytki itd. o ich usunięcie z racji iż zbliża się zima i mieszkańcy będą chcieli do rowerowni dać rowery, które stoją przed blokiem)
7) samozatrzaski w altanach śmietnikowych itd.

Mogłem jeszcze o czymś zapomnieć.

GNosek
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:42

Re: Spotkanie właścicieli mieszkań w bloku Orlińskiego 8 i sprawy do omówienia

Postautor: GNosek » 04 gru 2017, 21:45

Witam,
Usuwanie to jakiś koszmar - totalny brak odzewu po zgłoszeniu usterki - a na moje pytanie kiedy będzie usunięta odpowiedź Pana:

Oskar Głąbiński
specjalista ds. technicznych
Biuro Regionalne Kraków

"przekazałem do Generalnego Wykonawcy prośbę o pilne przystąpienie do naprawy i informację kiedy planuje termin wizyty w Pana mieszkaniu.
Jak tylko otrzymam odpowiedź niezwłocznie ją przekażę.
Do tej pory nie mieliśmy informacji, że usterka w dalszym ciągu nie została usunięta.
Prosimy o wyrozumiałość."


Widać zaskoczenie sytuacją - brak monitorowania stanu usunięcia usterki bynajmniej nie świadczy najlepiej o podejściu do tematu.
Można wywnioskować że najważniejsze to zrobić forward i sprawa załatwiona - zastanawia mnie tylko w czym mam być wyrozumiały.



Wróć do „Orlińskiego 8 (etap IV) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości