Zieleń pod blokami / zagospodarowanie terenu na osiedlu Aleja Pokoju 83

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu Aleja Pokoju 83 Kraków od dewelopera Atal.
Izabela
Posty: 7
Rejestracja: 16 gru 2017, 9:40

Zieleń pod blokami / zagospodarowanie terenu na osiedlu Aleja Pokoju 83

Postautor: Izabela » 02 mar 2019, 22:46

Atal wrzucił kilka nowych zdjęć z budowy na stronę i jak mozna na nich zauważyć zaczęli już robić drogi i chodniki. Zmartwiła mnie jedna rzecz ponieważ jak można bylo zaobserwować na wizualizacjach zieleni pod blokami miał być dość spory kawałek a z tego co widać na aktualnych zdjęciach pod blokiem nr 2 odliczając chodnik trawnika będzie może jakiś bardzo wąski pas ;/Myśle, że jest to duża nieścisłość

spiner
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2017, 23:42

Re: Zieleń pod blokami / zagospodarowanie terenu na osiedlu Aleja Pokoju 83

Postautor: spiner » 03 mar 2019, 17:35

Izabela pisze:Atal wrzucił kilka nowych zdjęć z budowy na stronę i jak mozna na nich zauważyć zaczęli już robić drogi i chodniki. Zmartwiła mnie jedna rzecz ponieważ jak można bylo zaobserwować na wizualizacjach zieleni pod blokami miał być dość spory kawałek a z tego co widać na aktualnych zdjęciach pod blokiem nr 2 odliczając chodnik trawnika będzie może jakiś bardzo wąski pas ;/Myśle, że jest to duża nieścisłość

Hej, zastanawiam się, o które zdjęcia chodzi, jak spojrzę tutaj, to wygląda na to, że kawałek trawnika jednak będzie. Pytanie, jak zostanie zagospodarowany, czy będą jakieś ciekawe rośliny.

Obrazek
Zdjęcia: deweloper Atal

Jeżeli o mnie chodzi, to nie bardzo podoba mi się ta pusta ściana bez okien, zdecydowanie wolałbym tam jakieś lokale usługowe, niż taką monotonną szarość.

Izabela
Posty: 7
Rejestracja: 16 gru 2017, 9:40

Re: Zieleń pod blokami / zagospodarowanie terenu na osiedlu Aleja Pokoju 83

Postautor: Izabela » 03 mar 2019, 18:00

Chodzi mi o drugą stronę bloku przy ulicy


Rafał1
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2019, 20:43

Re: Zieleń pod blokami / zagospodarowanie terenu na osiedlu Aleja Pokoju 83

Postautor: Rafał1 » 21 paź 2019, 20:58

Czy ktoś kto kupił mieszkanie w etapie IV lub w etapie I (od strony etapu IV) dowiadywał się o budynek usługowy który ma stanąć pomiędzy tymi etapami? Niestety na wizualizacji osiedla nie jest on oznaczony (w jego miejscu jest elegancka zieleń) a mnie w czasie rozmowy z biurem sprzedaży udało się tylko dowiedzieć że będzie miał maksymalnie taką wysokość jak inne budynki i że nie wiadomo kiedy powstanie dlatego nie ma go na wizualizacji...
Ponieważ teren między etapami I i IV nie jest szczególnie szeroki, zastanawiam się czy ktoś dostał informację jakie będą odległości między budynkami po wstawieniu dodatkowego budynku usługowego?

kamil
Posty: 182
Rejestracja: 18 kwie 2015, 18:52

Re: Zieleń pod blokami / zagospodarowanie terenu na osiedlu Aleja Pokoju 83

Postautor: kamil » 21 paź 2019, 21:37

A czy nie chodzi Ci o budynki etapu IIIA budynek biurowy przed nimi?
Bo pomiędzy budynkami z etapu I i IV na wizualizacji nie ma żadnego budynku i chyba Atal nie mógłby czegoś takiego uwzględnić.

Rafał1
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2019, 20:43

Re: Zieleń pod blokami / zagospodarowanie terenu na osiedlu Aleja Pokoju 83

Postautor: Rafał1 » 22 paź 2019, 10:38

Nie, niestety nie. Biurowiec od ulicy jest uwzgledniony w wizualizacji. Podczas spotkania sprzedazowego dowiedzialem sie ze na terenie inwestycji ma powstac jeszcze jeden budynek uslugowy pomiedzy etapem I (te 3 rownolegle do siebie bloki) a IV (budynek 1), co w wizualizacji nie zostalo ujete. Pani odpowiedzialna za sprzedaz powiedziala ze nie ma juz mozliwosci zmiescic tam budynku mieszkalnego ze wzgledu na to ze nie ma zgody na dodatkowy blok, ale jest mozliwosc budynku uslugowego. Dlatego zastanawiam sie czy ktos nie dostal bardziej dokladnych informacji co do jego wymiarow, polozenia itp, albo po prostu umie sprawdzic na planach gdzie mozna taki blok umiescic zakladajac ze musza byc spelnione normy naslonecznienia mieszkan w budynkach sasiednich, przepisy przeciwpozarowe…

kamil
Posty: 182
Rejestracja: 18 kwie 2015, 18:52

Re: Zieleń pod blokami / zagospodarowanie terenu na osiedlu Aleja Pokoju 83

Postautor: kamil » 25 paź 2019, 19:36

Niestety potwierdzam, z informacji jaką uzyskałem od Atalu wynika. że budynek ma zajmować połowę części działki (od strony ulicy) i ma być maksymalnie takiej samej wysokości co bloki mieszkalne (6 kondygnacji). Niestety nic więcej nie wiadomo.
Ciekawe ile osób zdecydowało się na zakup mieszkania nie wiedząc nic o tym budynku, słabe posunięcie ze strony dewelopera :x


Rafał1
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2019, 20:43

Re: Zieleń pod blokami / zagospodarowanie terenu na osiedlu Aleja Pokoju 83

Postautor: Rafał1 » 27 paź 2019, 19:59

Dzięki za odpowiedź. Pisząc że budynek ma zajmować połowę części działki (od strony ulicy) - którą ulicę masz na myśli: tą między etapem I a IV, czy tą która będzie łączyć Centralna i Aleję Pokoju?

kamil
Posty: 182
Rejestracja: 18 kwie 2015, 18:52

Re: Zieleń pod blokami / zagospodarowanie terenu na osiedlu Aleja Pokoju 83

Postautor: kamil » 27 paź 2019, 21:46

Tak, ulice wewnętrzna łącząca Centralną z Aleją Pokoju



Wróć do „Aleja Pokoju 83 Atal - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość