Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Forum osiedla Orlińskiego przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Fedaykin » 15 mar 2019, 0:16

znasiek pisze:cytuje: "Wszystko wskazuje, że przejścia między Orlińskiego i Dywizjonu 303 nie będzie. Spółdzielnia się zgadza, Budimex już umywa ręce, a mieszkańcy Orlińskiego 9 nie wyrażają zgody. Szkoda, będziemy musieli chodzić naokoło" - https://m.facebook.com/lotniskoczyzyny/
Poczytajcie sobie też komenty ludzi z Dywizjonu. Oj ludzie ludzie, nie dość że sobie sami utrudniacie swobodne poruszanie i dostęp do różnego rodzaju punktów usługowych itp to jeszcze budujecie wrogą atmosfere i przyszłe wojenki między osiedlami. Teraz to się przygotujcie na więcej aktów wandalizmu i zapewne kradzieży niż gdyby przejście istniało. Mieszkańcy Dywizjonu (którzy zapewne nie byli zachwyceni że te bloki powstały) podają wam dłoń a wy ich z liścia w twarz.
I jeszcze Edytka przerażona że przez jej plac zabaw będą pewnie przechodzić sami wandale, pedofile i wszelkie inne zagrożenia dla dzieci. A na trzy fajniejsze, lepiej zagospodarowane niż u nas place zabaw na Dywizjonu to by się chciało chodzić, ale już na Orlińskiego to nie, broń Boże, to tylko nasze, a wręcz precz z dziczą i UFO z Dywizjonu. Nie nie mogę już wchodzić na te forum bo wykituje :D


A wiadomo skąd takie informacje? Z ciekawości kuknąłem na forum O9 i w temacie bramki wszyscy wypowiadający się byli "za"(https://noweczyzyny.com/forum/viewtopic.php?f=112&t=3906). Zebrania wspólnoty chyba też jeszcze mieszkańcy O9 nie mieli by móc wyrazić swoje zdanie na ten temat.

wojtekf
Posty: 487
Rejestracja: 13 lip 2014, 23:56

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: wojtekf » 15 mar 2019, 5:31

A najlepsze jest to że to przecież ogrodzenie spółdzielni, no to jak są tacy chętni to niech je rozbierają.

jasiek
Posty: 470
Rejestracja: 21 wrz 2014, 14:09

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: jasiek » 15 mar 2019, 9:59

Jak przeczytałam komentarze pod tym postem na Facebooku, który był wrzucony trochę wyżej to aż się nie chce wierzyć że ludzie są tacy zawistni. Powinni się wstydzić, że wypisują takie rzeczy. Przychodnia, poczta, szkoły to placówki publiczne utrzymywane przez Państwo, a nie ich prywatna własność i jeśli mają mieć do kogoś pretensje to do miasta, a nie do mieszkańców nowego osiedla. Z takim nastawieniem jednych i drugich to porozumienia nie będzie wcale. Ten fanpage wygląda trochę tak, że ktoś założył go i postami zachęca do hejtelu osiedla , a w komentarzach mieszkańcy D303 i 2 PL jadą jak chcą po innych, to smutne i przerażające jednocześnie. Potem właśnie ciągnie się negatywna opinia o Avii i Orlińskiego..


iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: iti » 15 mar 2019, 12:01

znasiek pisze:cytuje: "Wszystko wskazuje, że przejścia między Orlińskiego i Dywizjonu 303 nie będzie. Spółdzielnia się zgadza, Budimex już umywa ręce, a mieszkańcy Orlińskiego 9 nie wyrażają zgody. Szkoda, będziemy musieli chodzić naokoło" - m.facebook.com/lotniskoczyzyny

Znalazłem też prawie identyczny wpis na jednej z krakowskich grup. Powiem tu to, co powiedziałem też tam, bo to podsumowuje temat:

Proszę chociaż nie kłamać. Mieszkańcy Orlińskiego 9 są raczej za (choć budowa tam chodnika wymagałoby uchwały wspólnoty). Budimex zadeklarował, że byłby skłonny chodnik sfinansować. Jedynym problemem jest spółdzielnia mieszkaniowa Czyżyny, która ten płot postawiła. Jej prezesowi wydaje się, że odgrywa się na Budimexie, a tak naprawdę działa przeciw mieszkańcom swojego i sąsiedniego osiedla.

Do reszty się nie odniosę, bo jeszcze bardziej szkoda słów.


Dostałem odpowiedź:
Powołuję się na wiarygodne źródło mam wrażenie. Więc nie kłamię. Proszę skonsultować to ze źródłem. Zresztą, Pana wpis i jego ton to przykładowy dowód, że coś jest na rzeczy...


I jeszcze moja odpowiedź:
Osobiście brałem udział rozmowach ze wszystkimi wymienionymi stronami, najmniej skora do rozmów była SM Czyżyny, do której płot należy i która nie chce w nim zrobić przejścia. Prezes SM Czyżyny zwodzi i ucieka od tematu, obiecuje spotkania, do których później nie dochodzi i wymyśla argumenty za pozostawieniem tego płotu. Ze wszystkimi opisanymi stronami kontaktowałem się osobiście (od strony wspólnoty Orlińskiego 9 był to zarządca).

Proszę zweryfikować wiarygodność swojego źródła, bo najwyraźniej ktoś pana okłamał (lub sam nie wiedział), a pan to powiela.

Tymczasem sprawa jest prosta - płot należy do SM Czyżyny i ona go postawiła. Gdyby chciała go zdemontować / zrobić w nim furtkę, to by to zrobiła, niestety nie chce.

Nie wiem dlaczego ktoś kłamie w sprawie, ale obstawiam tu kogoś z SM Czyżyny.

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: znasiek » 15 mar 2019, 12:45

no i wszystko się ładnie wyjaśnia, czyli społeczniaki z Dywizjonu nakręcający hejt na fejsie itp lub niedoinformowani społeczniaki, plus SM Czyżyny wali ściemę.

Awatar użytkownika
Wściekły Wąż
Posty: 251
Rejestracja: 04 gru 2017, 18:15

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Wściekły Wąż » 15 mar 2019, 14:55

Ja szczerze mówiąc mam coraz bardziej w dupie ten ich płot.
Niech się grodzą, łaski bez.

Awatar użytkownika
Trohgal
Posty: 190
Rejestracja: 19 sie 2014, 12:04

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Trohgal » 15 mar 2019, 15:06

A to ogrodzenie nie powstało kiedy w Krakowie obowiązywał już zakaz grodzenie osiedli ?


Bierm
Posty: 68
Rejestracja: 13 gru 2018, 17:33

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Bierm » 16 mar 2019, 0:35

Polecam wejść w komentarze do postu na fb ze strony „lotnisko czyzyny”, które podało (nieprawdziwe swoją droga) informacje ze przejścia nie będzie - spółdzielnia się zgadza a orlinskiego nie. Zobaczcie sobie jacy oni są chętni do tego aby je utworzyć. Każdy komentarz to teksty typu „niech ludzie z avii przestaną chodzić do naszej przychodni”, „zamknąć furtki i niech łażą naokoło”, „niech sobie zbudują swoją pocztę i przedszkole”.
Podburzają siebie nawzajem i wymyślają teorie żeby tylko usprawiedliwić swoją niechęć do nowego osiedla. Nasza dyskusja nt budowy przejścia nie ma żadnego sensu skoro SM czyzyny, do której płot należy, tego nie chce.

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: znasiek » 16 mar 2019, 11:17

Bierm pisze:Polecam wejść w komentarze do postu na fb ze strony „lotnisko czyzyny”, które podało (nieprawdziwe swoją droga) informacje ze przejścia nie będzie - spółdzielnia się zgadza a orlinskiego nie. Zobaczcie sobie jacy oni są chętni do tego aby je utworzyć. Każdy komentarz to teksty typu „niech ludzie z avii przestaną chodzić do naszej przychodni”, „zamknąć furtki i niech łażą naokoło”, „niech sobie zbudują swoją pocztę i przedszkole”.
Podburzają siebie nawzajem i wymyślają teorie żeby tylko usprawiedliwić swoją niechęć do nowego osiedla. Nasza dyskusja nt budowy przejścia nie ma żadnego sensu skoro SM czyzyny, do której płot należy, tego nie chce.

Bierm kilka postów wcześniej właśnie o tym pisałem, włącznie z linkiem :-)

Awatar użytkownika
Trohgal
Posty: 190
Rejestracja: 19 sie 2014, 12:04

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Trohgal » 17 mar 2019, 11:44

Ale jaka ich przychodnia, jakie ich przedszkole, czy SM Czyżyny utrzymuje przychodnie i przedszkole czy my wszyscy z podatków?



Wróć do „Osiedle Orlińskiego – dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości