Procesja przez Osiedle

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
slwk
Administrator
Posty: 257
Rejestracja: 12 lip 2014, 12:55

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: slwk » 17 kwie 2019, 11:46

Jeśli już ktoś chce się wypowiedzieć, to proszę merytorycznie i na temat.
Z pozdrowieniami

lokatorAvia
Posty: 120
Rejestracja: 06 wrz 2016, 13:36

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: lokatorAvia » 17 kwie 2019, 14:13

Nie ma co się rozpisywać czy ktoś wydał zgodę na procesję czy nie tylko napisać do zarządcy działki infrastrukturalnej i się o to zapytać.

Zarządca Nieruchomości

AS Nieruchomości
ul. Bieńczycka 15B/9
31-860 Kraków
tel. 12 643 32 03

Jak ktoś dostanie odpowiedź to niech ją tu opublikuje. Teraz AS Nieruchomości zarządza naszymi sprawami i za to mu płacimy.

mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: mik » 17 kwie 2019, 15:19

ASN: parafia miała zgodę od nas jako zarządcy działki infrastrukturalnej na
prośbę proboszcza parafii oraz niektórych właścicieli mieszkających
na os. Avia.

To czy w takim razie nie można w ten sam sposób-bez głosowania ustanowić strefy zamieszkania? Macie Państwo już zdanie niektórych właścicieli za ustanowieniem strefy.
Myślałem, że takie decyzje powinny być podejmowane przez wszystkich ale widać się myliłem. Proszę mnie źle nie zrozumieć-nie chodzi mi o sam fakt przejścia drogi krzyżowej ale o to, że nikt nie zapytał choćby Rad Mieszkańców i cała sprawa została załatwiona nijako za plecami mieszkańców.

ASN: Pragnę zaznaczyć, że przejście dotyczyło drogi na działce infrastrukturalnej a nie terenu Wspólnoty. W ramach zwykłego zarządu, zarządca podejmuje samodzielne decyzje, czynność ta nie przekraczała zwykłego zarządu aby wymagała zgody zarządców reprezentujących poszczególne Wspólnoty. Ponadto udziały w działce strukturalnej nabyły Wspólnoty jako podmiot a nie poszczególni jej członkowie.

Czy w takim razie ustanowienie strefy przekracza zwykły zarząd, że pyta się o to wspólnoty? A może trzeba prosić proboszcza o wsparcie?


HKM
Posty: 36
Rejestracja: 04 maja 2015, 21:35

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: HKM » 17 kwie 2019, 22:04

Rozumiem, że zawsze musi być coś źle skoro z tematu jednorazowej drogi krzyżowej przeskakujemy do ustanowienia strefy, ktora byłaby już na stałe.
Skoro odpowiedź została udzielona to wątek powinien być zamknięty.

Tomi
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2015, 14:47

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: Tomi » 18 kwie 2019, 6:31

Ehh... Czytajac wasze wypowiedzi, śmiać mi się chcę. Jak to ludzie nabyli swoją własność i robi się komedia niczym Kargul i Pawlak. Myślę że powinniście pójść o krok dalej i pytać o zgodę właścicieli czy ktoś z rodziny może do Was przyjechać bo przecież to jest drogą prywatną i może ktoś nie wyrażać na to zgody.

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: michalxg » 18 kwie 2019, 7:39

Zwolennicy i inni kościelni fanatycy nie potrafią zrozumieć jednej fundamentalnej rzeczy - wbrew powszechnie panującej opinii kościół nie jest święty, a ksiądz nie stoi ponad wszelkimi prawami i jednakowo do osób świeckich mus przestrzegać świeckich praw. W tym prawa do własności. W tym wypadku oburzenie niektórych jest zrozumiałe z uwagi na to, że nie można od tak, bez niczyjej zgodny urządzać sobie zgromadzeń i innych parad na terenie prywatnym.

Robert
Posty: 52
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:44

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: Robert » 18 kwie 2019, 8:03

michalxg pisze:Zwolennicy i inni kościelni fanatycy nie potrafią zrozumieć jednej fundamentalnej rzeczy - wbrew powszechnie panującej opinii kościół nie jest święty, a ksiądz nie stoi ponad wszelkimi prawami i jednakowo do osób świeckich mus przestrzegać świeckich praw. W tym prawa do własności. W tym wypadku oburzenie niektórych jest zrozumiałe z uwagi na to, że nie można od tak, bez niczyjej zgodny urządzać sobie zgromadzeń i innych parad na terenie prywatnym.

a inni antykościelni fanatycy nie potrafią czytać i zrozumieć, że zgoda była


mmm123
Posty: 286
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:00

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: mmm123 » 18 kwie 2019, 8:42

Robert pisze:
michalxg pisze:Zwolennicy i inni kościelni fanatycy nie potrafią zrozumieć jednej fundamentalnej rzeczy - wbrew powszechnie panującej opinii kościół nie jest święty, a ksiądz nie stoi ponad wszelkimi prawami i jednakowo do osób świeckich mus przestrzegać świeckich praw. W tym prawa do własności. W tym wypadku oburzenie niektórych jest zrozumiałe z uwagi na to, że nie można od tak, bez niczyjej zgodny urządzać sobie zgromadzeń i innych parad na terenie prywatnym.

a inni antykościelni fanatycy nie potrafią czytać i zrozumieć, że zgoda była

Dokładnie! I pozamiatane w temacie.

Awatar użytkownika
Czerwony
Posty: 32
Rejestracja: 26 cze 2017, 11:25
Lokalizacja: Avia

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: Czerwony » 18 kwie 2019, 10:35

michalxg pisze:Zwolennicy i inni kościelni fanatycy nie potrafią zrozumieć jednej fundamentalnej rzeczy - wbrew powszechnie panującej opinii kościół nie jest święty, a ksiądz nie stoi ponad wszelkimi prawami i jednakowo do osób świeckich mus przestrzegać świeckich praw. W tym prawa do własności. W tym wypadku oburzenie niektórych jest zrozumiałe z uwagi na to, że nie można od tak, bez niczyjej zgodny urządzać sobie zgromadzeń i innych parad na terenie prywatnym.


Dokładnie - nie wolno urządzać takich parad i proszę przejrzeć na oczy.

A moje pytanie brzmi, skoro parada dotknęła mieszkańców z budynków Avia 1, Avia 2, Avia 3 i Avia 4 to czy zgoda została wyrażona przez zarządców wszystkich tych nieruchomości? Którymi budynkami zarządza "AS Nieruchomosci"? A może zarządzają terenem wspólnym?

PiotrSz
Posty: 27
Rejestracja: 21 maja 2017, 23:02

Re: Procesja przez Osiedle

Postautor: PiotrSz » 18 kwie 2019, 12:54

Tomi pisze:Ehh... Czytajac wasze wypowiedzi, śmiać mi się chcę. Jak to ludzie nabyli swoją własność i robi się komedia niczym Kargul i Pawlak. Myślę że powinniście pójść o krok dalej i pytać o zgodę właścicieli czy ktoś z rodziny może do Was przyjechać bo przecież to jest drogą prywatną i może ktoś nie wyrażać na to zgody.


A ja jestem zasmucony gdy ludzie nie znają swoich podstawowych praw. Już słyszę te lamenty, gdy inne grupy będą chciały zorganizować tutaj swoje przemarsze :lol: Jestem niezmiernie ciekawy jaką decyzję wówczas podejmie zarządca działki infrastrukturalnej.

To, że zarządca wyraził taką zgodę wcale nie oznacza, że wszystko jest cacy, bo jednocześnie została naruszona wolność od religii.
Art. 53.1 Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997: Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.

Skoro ktoś odprawia modlitwy pod moim oknem (a nie niestety nie mieszkam na 7 piętrze), więc częściowo jestem zmuszony do biernego uczestnictwa w obrządku.
Jak napisałem w moim pierwszym poście jest to mało odpowiednie miejsce zarówno dla jakichkolwiek praktyk religijnych jak i działalności politycznej.

Tyle w temacie.
Życzę spokojnych, słonecznych, radosnych i rodzinnych Świąt dla wszystkich Mieszkańców bez względu na poglądy i wyznanie.



Wróć do „Avia 3 (etap V) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości