Kupno nowego mieszkania od LC Corp w Centralna Park forum

Forum osiedla Centralna Park w Krakowie przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
slwk
Administrator
Posty: 257
Rejestracja: 12 lip 2014, 12:55

Kupno nowego mieszkania od LC Corp w Centralna Park forum

Postautor: slwk » 21 wrz 2015, 23:33

MarcinJ pisze:Cześć, jest tu już ktoś, kto planuje zakup nowego mieszkania w Czyżynach w inwestycji prowadzonej przez LC Corp Centralna Park :?: Jeśli tak, to zapraszam wszystkie te osoby do tego tematu. Ja właśnie rozważam różne plusy i minusy tego bloku. Czy Waszym zdanie to będzie dobre miejsce do zamieszkania w przyszłości? Tym bardziej, że planujemy z żoną założyć rodzinę, więc możliwe, że na dłużej byśmy zagościli w tej okolicy, a z czasem to i w większym gronie ;)

gucio pisze:Jak chcecie mieszkać pod kominami MPEC i chłonac wyziewy dymu i słyszeć nieustający ruch samochodów od nowohuckiej to tak. :-)
Jedyny plus to tylko M1 pm drugiej stronie drogi :-)

iti pisze:Może z sąsiedztwem MPECu to i coś jest w tym, tym bardziej, że to wszystko jest znacznie niżej niż np. okolice pasa startowego w Czyżynach. A jeśli tak jest, to pewnie i wymiana powietrza jest tam trochę gorsza.

No a jeśli chodzi o hałas od Nowohuckiej, to nie mniejszy będzie na Orlińskiego od Stella-Sawickiego - w końcu przedłużenia Nowohuckiej. Jasne, że chodzi tu głównie o mieszkania na skraju osiedla, od południa czy zachodu. W zasadzie mieszkania jak mieszkania, każdy na pewno będzie sobie w stanie uzasadnić wybór :)
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2015, 0:06 przez slwk, łącznie zmieniany 1 raz.

abcd
Posty: 300
Rejestracja: 05 lis 2015, 16:37

Re: Kupno nowego mieszkania od LC Corp w Centralna Park forum

Postautor: abcd » 05 lis 2015, 16:43

Cóż, na Avii czy Orlińskiego wszystko jest już porezerwowane, a mnie zależy na komórce lokatorskiej i odpowiednim metrazu dla rodziny. W tym momencie nie jestem w stanie znaleźć mieszkania, które by mi odpowiadało, dlatego rezerwuję mieszkanie od LC.

Każde z tych osiedli ma niewątpliwe minusy. W prawdzie okna mieszkania, na które się decyduję, nie są bezpośrednio skierowane na expo czy elektrociepłownię, co już jest dużym plusem w tej konkretnej lokalizacji, Nowohuckiej nie słychać, to obawiam się, jak ten teren zostanie zabudowany, czy nie będzie tak naćkane jak na pasie startowym. Podejrzewam, że kilka dobrych lat będe mieszkać na placu budowy.
Plusem jest cena miejsca postojowego i komórki lokatorskiej, chociaż na cały blok jest ich....12.

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Kupno nowego mieszkania od LC Corp w Centralna Park forum

Postautor: gucio » 05 lis 2015, 23:29

abcd mieszan jest pelno jakie potrzebyujesz ze nie mozesz takiego dostac ?


abcd
Posty: 300
Rejestracja: 05 lis 2015, 16:37

Re: Kupno nowego mieszkania od LC Corp w Centralna Park forum

Postautor: abcd » 06 lis 2015, 13:37

gucio pisze:abcd mieszan jest pelno jakie potrzebyujesz ze nie mozesz takiego dostac ?

jak największe mieszkanie, które spełnia kryteria MDM.

kustosz
Posty: 283
Rejestracja: 08 lis 2015, 15:50

Re: Kupno nowego mieszkania od LC Corp w Centralna Park forum

Postautor: kustosz » 08 lis 2015, 15:55

Również rozważamy kupno mieszkania na Centralna Park, byliśmy rzucić okiem jak to wygląda i tak się zastanawiamy - czy wiadomo coś co będzie miedzy powstającym właśnie budynkiem, a Expo? Jest tam spory teren do zagospodarowania i pytanie czy wiadomo co tam będzie (bo coś będzie na pewno ;) ).

abcd
Posty: 300
Rejestracja: 05 lis 2015, 16:37

Re: Kupno nowego mieszkania od LC Corp w Centralna Park

Postautor: abcd » 08 lis 2015, 20:06

kustosz pisze:Również rozważamy kupno mieszkania na Centralna Park, byliśmy rzucić okiem jak to wygląda i tak się zastanawiamy - czy wiadomo coś co będzie miedzy powstającym właśnie budynkiem, a Expo? Jest tam spory teren do zagospodarowania i pytanie czy wiadomo co tam będzie (bo coś będzie na pewno ;) ).

na stronach m. Krakowa jest plan zagospodarowania przestrzennego, możesz poszukać i poczytać.

kustosz
Posty: 283
Rejestracja: 08 lis 2015, 15:50

Re: Kupno nowego mieszkania od LC Corp w Centralna Park

Postautor: kustosz » 08 lis 2015, 20:21

abcd pisze:na stronach m. krakowa jest plan zagospodarowania przestrzennego, możesz poszukać i poczytać.

Dzięki. Sprawdzałem to już i jeżeli dostępny plan jest obowiązujący to będzie to przestrzeń publiczna, natomiast sporządzany jest też nowy plan bip.krakow.pl/?dok_id=64889, który chyba także zawiera w sobie ten obszar i liczyłem, że może ktoś coś słyszał o ewentualnych zmianach.


MarcinJ
Posty: 103
Rejestracja: 04 sie 2015, 23:43

Re: Kupno nowego mieszkania od LC Corp w Centralna Park

Postautor: MarcinJ » 03 sty 2016, 23:18

To kupił tam ktoś mieszkanie :?: Jak poszło :?: Na jakie lokale się zdecydowaliście :?: No i dzięki za informację o tym, co jest planowane w sąsiedztwie inwestycji LC Corp Centralna Park. W sumie, to sam tego nie sprawdziłem przez zakupem, ale wyszło na dobre :mrgreen:

kustosz
Posty: 283
Rejestracja: 08 lis 2015, 15:50

Re: Kupno nowego mieszkania od LC Corp w Centralna Park

Postautor: kustosz » 04 sty 2016, 12:47

Tak, kupiliśmy mieszkanie i z tego co widzę nie tylko my (na LCC.pl znikają w dość szybkim tempie, biorąc pod uwagę termin oddania).
Zdecydowaliśmy się na 3-pokojowe mieszkanko z widokiem na EXPO ;) wygrała przestrzeń przed oknem i brak bliskości innych budynków (przynajmniej wg obecnego planu zagospodarowania ;) )

W zasadzie sam zakup poszedł bardzo sprawnie, bez zbędnych opóźnień. Komunikację z developerem też oceniam na plus.

A jak u Was? ;)

abcd
Posty: 300
Rejestracja: 05 lis 2015, 16:37

Re: Kupno nowego mieszkania od LC Corp w Centralna Park

Postautor: abcd » 13 sty 2016, 10:42

Ja tez juz jestem po zakupie. Z nowych informacji wiem, ze wlasciciel Expo posiada jeszcze duzo terenu w okolicy, wiec mozliwe, ze powstana kolejne hale. Nie jest to o tyle zle, ze zabudowa bedzie niska.
Jedyne co, to doluja mnie dominujace w krajobrazie kominy, ale mieszkanie mam w skrzydle ustawionym bokiem do elektrocieplowni.
Robicie przerobki w projektach?



Wróć do „Osiedle Centralna Park Kraków - dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość