Przejście dla pieszych / skrzyżowanie ul. Stella-Sawickiego i Orlińskiego ze światłami i lewoskrętem

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
Awatar użytkownika
Wściekły Wąż
Posty: 251
Rejestracja: 04 gru 2017, 18:15

Re: Przejście dla pieszych / skrzyżowanie ul. Stella-Sawickiego i Orlińskiego ze światłami i lewoskrętem

Postautor: Wściekły Wąż » 26 paź 2019, 10:46

Nie chcę znów brzmieć jak fan teorii spiskowych, ale mi to wygląda na drugą część planu ukarania nas za to, że żyjemy. "Rdzenni mieszkańcy" odzyskali "swoje" ulice, prowadzące do "ich szkół", no a teraz jeszcze blokują nam wyjazdy z osiedla.
Zarządy spółdzielni to klika znajomków, którzy robią ze sobą interesiki od dekad, także jak widać mają możliwość próbować nas rozgrywać zakulisowo i po cichu (po tym jak pokazaliśmy, że potrafimy robić wrzawę medialną ;)).
Twoim zadaniem iti jest teraz narobić jak najwięcej zamieszania wokół tej akcji z przebudową skrzyżowania, żeby się gnojom nie udało nas załatwić po cichutku.

sam.slater
Posty: 314
Rejestracja: 09 lip 2015, 21:27
Lokalizacja: O6

Re: Przejście dla pieszych / skrzyżowanie ul. Stella-Sawickiego i Orlińskiego ze światłami i lewoskrętem

Postautor: sam.slater » 28 paź 2019, 9:06

Ten projekt to bubel...Zauważcie, że aby skręcić jadąc od strony Bora - Komorowskiego w ulicę Orlińskiego będziemy jechać na zawrotkę przy Medweckiego, zawrócić i zmienić 3 pasy ruchu żeby dostać się na Orlińskiego...To jest projektowanie niebezpiecznego skrzyżowania. Czemu nie ma bezpośredniego lewoskrętu ze Stella Sawickiego w Orlińskiego?

Obrazek

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Przejście dla pieszych / skrzyżowanie ul. Stella-Sawickiego i Orlińskiego ze światłami i lewoskrętem

Postautor: iti » 28 paź 2019, 10:35

Z pierwszych informacji z ZDMK wynika, że nie jest to jeszcze ostateczny projekt i mają powstać kolejne warianty, ale większych szczegółów jeszcze brak. Sprawdzają możliwości i ewentualną ich przepustowość, chcą ją maksymalizować - chyba nie widzą, że tam nie ma korków.

Ale skoro rozpoczęła się dyskusja, to zbierzmy tu argumenty przeciw takiej organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu, jak wyżej opisał @sam.slater, bo pojawia się sporo bardzo konkretnych uwag, a nie chciałbym czegoś przeoczyć.

Jeżeli macie pomysły na to, jak można by to lepiej rozwiązać, to też dajcie znać, zawsze można jakieś rozwiązania zasugerować.


auss
Posty: 47
Rejestracja: 26 kwie 2016, 16:27

Re: Przejście dla pieszych / skrzyżowanie ul. Stella-Sawickiego i Orlińskiego ze światłami i lewoskrętem

Postautor: auss » 28 paź 2019, 11:18

Wydaje mi się, że powinni zrobić takie skrzyżowanie jak teraz jest na Florera x Stella x Pisarka. Dzięki temu byłaby możliwość spokojnego zawrócenia, wjazdu na osiedle i wyjazdu w kierunku ronda Czyżyńskiego. Wydaje mi się, że Włodarczyka może zostać tak jak jest teraz, nie widzę potrzeby robienia jej jednokierunkowej.

sam.slater
Posty: 314
Rejestracja: 09 lip 2015, 21:27
Lokalizacja: O6

Re: Przejście dla pieszych / skrzyżowanie ul. Stella-Sawickiego i Orlińskiego ze światłami i lewoskrętem

Postautor: sam.slater » 28 paź 2019, 12:00

Okazuje się, że są dwie grupy poszkodowanych przez ten projekt, bo na FB narzekają też mieszkańcy 2PL, że przesunęli im nawrotkę z okolicy Medweckiego do ul. Orlińskiego, fundując jednocześnie światła. Mają rację, że im to wydłuży drogę w kierunku M1, a dodatkowo wg mnie skieruje ruch samochodów z 2PL ze skrzyżowania z ul. Kłosowskiego w ul. Orlińskiego (przez nowy parking przy O10) do skrzyżowania z Stella - Sawickiego.

Moje uwagi o których pisałem już wyżej są takie:

1. Trzeba rozważyć możliwość bezpośredniego skrętu w lewo z Stella Sawickiego w Orlińskiego, bo wykonanie nawrotki przez 3 pasy ruchu jest bardzo niekomfortowe i niebezpieczne, a przy zamknięciu Włodarczyka będzie to jedyna opcja żeby się dostać na osiedle od strony Bora Komorowskiego.

2. Pozostawić ul. Włodarczyka jako jednokierunkową w kierunku naszego osiedla, co rozprowadzi ruch z kierunku Bora - Komorowskiego dwoma wlotami lub pozostawić jako dwukierunkową, ale z zablokowaniem lewoskrętu z Orlińskiego od strony Stella - Sawickiego.

3. Zrezygnować z przenoszenia nawrotki z Medweckiego, co pozwoli na skrócenie cyklu świateł, bo nawrotka będzie pewnie musiała mieć swoje zielone światło niezależnie od lewoskrętu z Orlińskiego.

4. Pozostawić lewoskręt z Orlińskiego w Stella Sawickiego tylko z lewego pasa, nie jak jest w projekcie, że w lewo można skręcić z obu pasów. Odblokujemy wtedy prawoskręt z zieloną strzałką. Projektant pewnie podniesie argument akumulacji samochodów na skrzyżowaniu, ale mimo wszystko ruch wylotowy z osiedla nie jest aż tak wielki żeby się tam na Orlińskiego tworzyły korki.

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Przejście dla pieszych / skrzyżowanie ul. Stella-Sawickiego i Orlińskiego ze światłami i lewoskrętem

Postautor: iti » 28 paź 2019, 12:36

Dzięki, za uwagi, zdaje się, że skrzyżowanie z ul. Pisarka jest o tyle łatwiejsze, że tam są po dwa pasy w każdą stronę, tu jednak jest skromniej, a chyba nie będą dróg poszerzać. Szkoda, skrętu z Włodarczyka w lewo, w Orlińskiego, ale on faktycznie byłby skomplikowany, więc może dałoby się tą ulicę zostawić dwukierunkową z opcją wyjazdu w Orlińskiego tylko w prawo, w kierunku Stella-Sawickiego. No i możliwość skrętu w lewo z obu pasów też nie wydaje się najlepszym pomysłem, bo szkoda blokować opcję jazdy w prawo.

Zastanawiałem się jeszcze nad wariantem mini-ronda na skrzyżowaniu Włodarczyka i Orlińskiego, ale nie wiem czy nie za wąsko i nie za blisko skrzyżowania, ale coś takiego pozwoliłoby zachować obecną funkcjonalność tego skrzyżowania.

No i ta nawrotka, żeby wjechać w Orlińskiego i zmienić do tego 3 pasy na tak małej odległości. Jednak bezpośredni wjazd ze świateł byłby o wiele lepszy. A i dla wyjeżdżających z Medweckiego obecne rozwiązanie jest lepsze.

Jakie jeszcze macie tu opinie?

sand
Posty: 273
Rejestracja: 16 cze 2015, 11:32

Re: Przejście dla pieszych / skrzyżowanie ul. Stella-Sawickiego i Orlińskiego ze światłami i lewoskrętem

Postautor: sand » 28 paź 2019, 14:24

Zostawić tak jak jest. Zalety:
- brak kosztów
- nie będzie gorzej:)


iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Przejście dla pieszych / skrzyżowanie ul. Stella-Sawickiego i Orlińskiego ze światłami i lewoskrętem

Postautor: iti » 28 paź 2019, 14:30

sand pisze:Zostawić tak jak jest. Zalety:
- brak kosztów
- nie będzie gorzej:)

Tylko brak przejścia dla pieszych tam i codzienne przebieganie ludzi w stronę ul. Życzkowskiego, jest mocno niebezpieczne, więc możliwość bezpiecznego przedostania się przez Stella-Sawickiego jest tam koniecznością. Przydałyby też też te przystanki MPK, wiem że teraz oferta autobusów tam nie powala, ale w sytuacji braku przystanków, trudno walczyć o lepszą.

Arav
Posty: 424
Rejestracja: 15 paź 2016, 22:01

Re: Przejście dla pieszych / skrzyżowanie ul. Stella-Sawickiego i Orlińskiego ze światłami i lewoskrętem

Postautor: Arav » 28 paź 2019, 16:44

sam.slater pisze:2. Pozostawić ul. Włodarczyka jako jednokierunkową w kierunku naszego osiedla, co rozprowadzi ruch z kierunku Bora - Komorowskiego dwoma wlotami lub pozostawić jako dwukierunkową, ale z zablokowaniem lewoskrętu z Orlińskiego od strony Stella - Sawickiego.

Nie jestem przekonany ze ruch jednokierunkowy jest OK. Jesli tak sie stanie to zeby dojechac z Orlinskiego do poczty znowu trzeba bedzie robic jakies wielkie objazdy przez skrzyzowanie Stella X Pisarka. Taki ruch jednokierunkowy na pewno bylby tez bardzo uciazliwy dla osob posiadajacych miejsca parkingowe przed O1... za kazdym razem krecenie wielkich kolek zeby zajechac pod blok. Troche to bez sensu a nie do konca widze zalety przewazajace nad wadami tego rozwiazania.


sam.slater pisze:3. Zrezygnować z przenoszenia nawrotki z Medweckiego, co pozwoli na skrócenie cyklu świateł, bo nawrotka będzie pewnie musiała mieć swoje zielone światło niezależnie od lewoskrętu z Orlińskiego.


Istniejaca nawrotka w strone AWF/M1 jest bardzo przydatna dla osob wyjezdzajacych z naszego osiedla od strony Medwieckiego. Nie trzeba sie pchac daleko do skrzyzowania Pisarka X Stella tylko mozna szybciej sobie nawrocic i pojechac w strone centrum. Ja bym jej nie ruszal..

Dla mnie glownym sensem rozkopania calego skrzyzowania Orlinskiego X Stella jest mozliwosc zrobienia:
- lewoskretu jadac Stella mozliwosc bezposredniego skrecenia w Orlinskiego
- lewoskretu jadac Orlinskiego mozliwosc bezposredniego skrecenia w Stella w strone AWF

lraczyn
Posty: 42
Rejestracja: 19 sie 2015, 13:48

Re: Przejście dla pieszych / skrzyżowanie ul. Stella-Sawickiego i Orlińskiego ze światłami i lewoskrętem

Postautor: lraczyn » 28 paź 2019, 18:04

Najgorsza jest ta nawrotka, i przejazd przez trzy pasy żeby wjechać na Orlińskiego. Niedawno zginął motocyklista przez taką nawrotkę na Stalla.
Ktoś skrajnie nieodpowiedzialny może brać taki wariant pod uwagę.



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości