Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 3 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
ked14
Posty: 149
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:42

Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: ked14 » 09 lis 2019, 10:28

Mam takie pytanie - czemu służyła wymiana kluczy do wejścia do garażu (z mastera na nowe)? Bo rozumiem że idea była taka, żeby osoby nie mające wykupionych miejsc/schowków nielegalnie nie wjeżdżały i parkowały? A realia są takie, że za wymianę kluczy i zamków pewnie zapłacili wszyscy, a skutkiem jest to że dochodzi do nielegalnego zajmowania miejsc nienależących do nas (jak rozumiem teraz to przez osoby posiadające sam schowek, bądź dwa samochody). I wcale nie chodzi o pojedyncze sytuacje, gdzie ktoś na chwilę wpuścił kogoś z rodziny, ale o sytuacje gdzie ktoś się potrafił już na tyle "zadomowić" że parkuje tam codziennie (patrząc na bloki betonu z numerem telefonu które dodał budimex to nawet niektórzy zdążyli sobie składowiska zrobić koło takich niewykupionych miejsc, poprzypinać rowery itp.). Piszę to pewnie jako "frajer" który przez 2 lata płacił niemałe (w moim odczuciu) pieniądze za wynajem miejsca, wychodzi na to że jeszcze większy "frajer" który jest właśnie na etapie wykupu swojego miejsca. A na miejscu które kupuję (we wtorek podpisuje umowę) stoi sobie praktycznie codziennie samochód ("magnetic"), ba nawet spotkałem panią w środę i uprzejmie poinformowałem żeby już tam nie parkowała bo to miejsce będzie wykupione - oczywiście przytaknęła i wczoraj zaparkowała znowu...

mmm123
Posty: 286
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:00

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: mmm123 » 09 lis 2019, 13:29

To pytanie jak ta pani od magnetica wchodzi do hali skoro klucze zostały wymienione? Trzeba jej albo administracji zadać to pytanie.
Po drugie: miejsca niewykupione należą do Bdx. Jeśli chcą je sprzedać to niech sobie zabezpieczą odpowiednio te miejsca, bo inaczej znajdą się tacy co zrobią sobie tam bezplatny parking na stałe.

c-o-n
Posty: 57
Rejestracja: 20 lip 2017, 23:11

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: c-o-n » 11 lis 2019, 21:13

Najwyraźniej nic to nie pomogło. Na dodatek zamknięta została jedna z dróg ewakuacyjnych.


Ogr
Posty: 147
Rejestracja: 21 gru 2017, 8:58

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: Ogr » 11 lis 2019, 21:30

Ostatnio widziałem jak wyjeżdża ten Magnetic. Co ciekawe: bramę otwierał sobie pilotem. Skoro nie ma wykupionego miejsca i nie wynajmuje to skąd ma pilota?! I skąd ma nowy klucz do hali?!

Jaroslav
Posty: 83
Rejestracja: 07 lip 2019, 13:51

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: Jaroslav » 12 lis 2019, 12:21

To trzeba wyjaśnić. Może tez wynajmuje inne miejsce a parkuje 2 samochodami.

Takich delikwentów mamy tu bez liku. Właściciel miejsca numer 3 na stałe przywłaszczył sobie numer 4 (chyba ze go kupił ale niedawno to miejsce było wolne w bdx) Można by wymieniać długo przykłady takiego cwaniactwa. Jestem jednak przeciwny przywłaszczania sobie nawet wolnych miejsc. Jak każdy tak zrobi To będzie bałagan. Nie widzę wiec powodu aby niektórzy rościli sobie do tego prawo a już tym bardziej robili to notorycznie dzień w dzień.

Inna sprawa to już sam stan hali. Czy właściciele niektórych pojazdów nie widzą, że im cieknie? Ten olej potem rozjeżdżany jest po całej hali. Takie pojazdy nie powinny być dopuszczane do ruchu.

Nawet mycie maszynowe tego nie umyło...

AndrzejOlek
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2019, 23:01

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: AndrzejOlek » 12 lis 2019, 15:06

Za tą nieszczęsną wymianę kluczy zapłaciliśmy wszyscy-administrator powiedział że te drzwi należą do części wspólnych.
W związku z tym osobiscie uważam że skoro zapłacili wszyscy i jest to część wspólna to wszyscy powinni mieć dostęp,dokładnie tak jak to było na samym początku.Nadmieniam tez ze w folderze ktory distawalusmy przy idbiorach mieszkan zaznaczona byla klatka ktora miala byc drogą ewakuacyjna niezamykaną. Cała ta wymiana była bez sensu,tak jak wspomniał założyciel wątku-nie wyeliminowało parkowania na dziko,a w tej sytuacji możnaby domniemywać że te "dodatkowe samochody" są tylko i wyłącznie od właścicieli miejsc,schowków lub komórek lokatorskich-wszak nikt inny kluczy nie ma. A prawda jest taka że wydalismy kase bez sensu. Nawet z zewnątrz potrafią dzieciaki wejsc i bawic sie na hulajnogach w hali...
Sam mam miejsce w garazu ale nie popieram wydawania bez sensu naszych funduszy. Co więcej uwazam ze to my i wlasciciele komorek powinnismy ponosic koszt z oplat ktore placimy za te miejsca i komorki a nie wszyscy. A monitoringu jak nie bylo tak nie ma,zamki w klatkach i na dziedzincu albo nie dzialają albo juz są w fazie rozpadu i tego nie ma komu naprawić a zajmuja sie tematami zastępczym jak te zamki. Nie mowiac juz o kontenerach dla lokali uslugiwych,syfu jaki zostawia za sobą bar przy wynoszeniu smieci i inne ktore ciągną się miesiącami.
Zastanawiam sie tez czy ta wymiana to nie mialo być czasem taki uklon w strone Bdx zeby mogli prędzej miejsca sprzedać.

Ogr
Posty: 147
Rejestracja: 21 gru 2017, 8:58

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: Ogr » 12 lis 2019, 18:01

Dajcie już spokój z tymi dorobionymi kluczami. Też nie byłem tego zwolennikiem, ale już zostały dorobione i to już jest historia. Myślę, że jak wszystkie miejsca zostaną sprzedane, to będzie można wrócić do początkowego zamka. Są inne problemy jak to, że niektórzy zrobili sobie na stałe parking z nieswojego miejsca.


AndrzejOlek
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2019, 23:01

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: AndrzejOlek » 12 lis 2019, 19:12

Mowisz dajcie spokoj a kasa wydana. Natomiast co do zajmowania nieswoich miejsc to oczywiscie mowie odrazu ze nie popieram ale zauwaz ze zajmowane sa glownie miejsca budimexu to powinien sobie zadbac o ich zabezpieczenie ewentualnie egzekwowac to co napisali na tych smiesznych kartkach co rozwieszali na klatkach. I to tym bardziej dowodzi ze wymiana byla najbardziej im na reke. A mnie interesuja przede wszystkim nasze interesy,naszej wspolnoty a nie Bdx,wiec jak wywalamy kase na darmo to z mojej strony na to zgody nie ma. A ty jak sobie to wyobrazasz ze oni trzymaja tamte zamki i potem jeszcze raz je wymienią,blagam...Przy takim rozumowaniu to za jakis czas nie wyrobimy na koszty utrzymania jak tylko skonczy sie ta pseudo gwarancja co to o wszystko walka jest jak z wiatrakami. A bylby monitoring to mozna by egzekwowac.

AndrzejOlek
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2019, 23:01

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: AndrzejOlek » 12 lis 2019, 19:22

No wlasnie wszedlem na konto na tu mieszkamy i jaka jest pierwsza najwazniejsza informacja? Ze konczy się promicja miejsca,wraz z opisem warunkow. A o umowe z tymi od kontenera na ciuchy to ktos tam prosi od bog wie kiedy i to nie mozna umiesci ale to już tak,sa sprawy wazne i wazniejsze. Poprostu administracja nie dziala w naszym interesie tak niestety uwazam a kase biora lekka reka za wszystko

Ogr
Posty: 147
Rejestracja: 21 gru 2017, 8:58

Re: Sytuacja w hali garażowej / wymiana kluczy do hali - Avia 3

Postautor: Ogr » 12 lis 2019, 20:27

W interesie posiadaczy miejsc parkingowych jest również to, aby bdx sprzedał wszystkie miejsca. Inaczej mamy patologie w hali garażowej. Niektórzy tak się przyzwyczaili do miejsc Bdx, że już tego samo dnia odsunęli płytę betonową.



Wróć do „Avia 3 (etap V) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość