Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
eve
Posty: 169
Rejestracja: 04 kwie 2016, 22:15

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: eve » 14 maja 2016, 12:37

Na pierwszym zdjęciu widać, że jedno z drzew jest podparte 3 palami, chyba zaczęło się wywracać :|
To mógł być powód wycinki. Ale czy trzeba było wycinać wszystkie?
Myślę, że o to akurat warto by było zapytać Bdmx...

ngy16687
Posty: 506
Rejestracja: 20 wrz 2015, 18:36

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: ngy16687 » 14 maja 2016, 13:41

supper pisze:Kto mi wytłumaczy co się stało z tymi trzema drzewami między Avią V a VI?
Komu kuźwa przeszkadzały? Trzeba mieć nie po kolei w głowie aby coś takiego zrobić. Kto wydał pozwolenie na wycinkę?

2 miesiące temu:
Obrazek

dziś:
Obrazek



Może ktoś woli zielone zasieki z drutu niż zielone drzewa :lol:, z resztą to teraz moda w calym Krakowie wyciać wszystko, zabudować wszystko, ogrodzić najlepiej dziesięcioma płotami. Oczywiście wszystko pod hasłem bezpieczeństwa i własności, a w rzeczywistości zaczynam sądzić, że to działania z góry zaplanowane w całym mieście by konfliktować lokalną społeczność i odciągać uwagę od przyszłych problemów, które pojawią się kiedy inwestycja już się zakończy.

Czy tylko ja naciskam na Budimex, żeby spełnił swoje obietnice, zrealizował wszystko co obiecał nam w umowach, wygłaszał w mediach, na konferencjach, pisał w prasie? Mam wrażenie, że większość tu piszących myśli, że wrogiem jest reszta osiedla czyt. mieszkańcy starej zielonej części Czyżyn? Opamiętajcie się, bo my tu będziemy mieszkać we wspólnocie. Działajmy razem, a nie sobie ciągle ubliżacie.

Anna Cioch
Posty: 29
Rejestracja: 31 mar 2016, 14:31

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: Anna Cioch » 15 maja 2016, 11:27

zagi pisze:Korzystajac z okazji zapytam, bo SŁABO się juz orientuje w temacie , co dalej z tą niezabudowaną działką obok bloku Orlińskiego 4, przy ulicy Stella-Sawickego. Na ta chwile z tego co mi sie wydaje sytuacja wygląda tak .Bdx wycofał sie ze swoich planów urządzenia skweru na swój koszt a miasto powiedzialo, ze nie planuje przeznaczyć tego pod tereny zielone, gdyz chce tą działkę przeznaczyć pod usługi, czyli co juz pozamiatane , nic się nie da zrobić ?
Dlaczego nie ma protestów , pism , petycji w tej sprawie , chętnie się pod tym podpisze jak i zapewne wszyscy mieszkańcy Orlińskiego 4.
Pani Anno jako że zagląda Pani na ten wątek , może Pani napisze co robicie w tej sprawie? Wy aktywiści , albo radni dzielnicy itd.
pozdrawiam

To, że w Studium są wpisane usługi, nie znaczy, że tam koniecznie stanie sklep. Póki co nie ma przeciwko czemu protestować. Tak jak już ktoś napisał, dzwoniłam do ZZM w tej sprawie i uzyskałam informację, że oni procedują to, co ustalili z Budimexem czyli zbierają opinie od wydziałów UMK. Chcę podkreślić, że podczas spotkania ZZM z Budimexem, w którym uczestniczyłam, ze strony Budimexu nie padła żadna wypowiedź sugerująca, że uzależniają oni zagospodarowanie przez siebie skwerów od zgody UMK na ugodę ws. drzew. Pewnie dlatego ZZM proceduje dalej niezależnie od medialnych doniesień. To mówię w swoim imieniu i w imieniu tych osób z akcji, z którymi bezpośrednio mam kontakt, nie wiem czy radni dzielnicowi podejmują jakieś kroki.


ngy16687
Posty: 506
Rejestracja: 20 wrz 2015, 18:36

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: ngy16687 » 15 maja 2016, 11:35

Niezależnie i również przy współudziale ZZM trwa rozpatrywanie projektu budzet.dialoguj.pl/projects/1331-zamieszkaj-obok-parku
Narazie nie ma żadnych przeciwskazań aby taką parkową zabudowę zrealizować. Jesli Budimex się do tego dołoży to dobrze, jak się nie dołoży zrobimy to z budżetu obywatelskiego, oczywiście tylko jeśli skrzykniemy się i wszyscy razem zagłosujemy za takim parkiem.

Obrazek

Obrazek

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: gucio » 15 maja 2016, 11:47

No to głosujemy. . Podać linka i jedziemy :-)

Anna Cioch
Posty: 29
Rejestracja: 31 mar 2016, 14:31

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: Anna Cioch » 15 maja 2016, 12:27

No i świetnie :) Dajcie mi namiary na kogoś, to chętnie pomogę w akcji promocyjnej.

ngy16687
Posty: 506
Rejestracja: 20 wrz 2015, 18:36

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: ngy16687 » 15 maja 2016, 12:51

gucio pisze:No to głosujemy. . Podać linka i jedziemy :-)

Jeszcze chwile do glosowania. Głosowanie będzie od 18 - 30 czerwca i dopiero wtedy pojawią się linki. Tymczasem do końca miesiąca trwa rozpatrywanie formalno-prawnych aspektów i jak narazie nie jest źle, projekt się trzyma, uwag nie ma.


iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: iti » 15 maja 2016, 23:41

Dzięki @ngy16687 za ogarnianie tego tematu, daj znać jak ruszy akcja, to będziemy nagłaśniać gdzie się da, żeby zebrać te podpisy :idea:

A tymczasem w Czyżynach odbył się ostatnio Piknik na Betonie, czyli akcja zorganizowana między innymi w sprawie ochrony zieleni w naszej dzielnicy. Jak widać na zdjęciu, odbywał się on akurat przy jednej z działek, na której miałby powstać park, czy skwer i o której jest mowa w wymienionym powyżej projekcie :) Można mieć różne zdania na temat tego, co robi Budimex w Czyżynach, ale starania się o zostawienie w okolicy jak największej ilości zieleni są w interesie nas wszystkich. Tym bardziej, jeśli chodzi o działki publiczne, co do których jeszcze nie zapadła decyzja o zabudowie, dlatego jakby na to nie patrzyć, to główny interes mamy wszyscy taki sam :idea:

Obrazek

A piknik protestu w obronie zieleni w Czyżynach to całkiem miła inicjatywa, choć mam nadzieję, że kiedyś uda się zorganizować piknik sąsiedzki w jakimś zielonym miejscu w okolicy (o ile takie jeszcze zostanie), na którym będziemy się mogli zintegrować, i nie koniecznie dlatego, że trzeba o coś walczyć, ale po prostu po to, żeby miło spędzić czas :)

A jeśli chodzi o wycięcie tych drzew przy placu zabaw osiedla Avia 6, to jakiś ponury żart chyba. Nie wiem komu one przeszkadzały, ale jak widać na powyższym zdjęciu, wyglądały bardzo dobrze, teraz wygląda to na pewno gorzej...

rrafael
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:12

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: rrafael » 16 maja 2016, 14:16

Ja tu czegoś nie rozumiem - protestuje się przeciwko budowaniu nowych bloków, czyli przeciwko nowym sąsiadom, a następnie mówi się o integracji i pikniku sąsiedzkim? No nieźle ;) Jeżeli naprawdę aktywiści coś chcą zrobić, to niech dopilnują, żeby te skwery i zieleń wokół inwestycji powstały, a nie zasłaniając się 11 drzewami budują swoją polityczną pozycję lub walczą o swoje prywatne interesy.

ngy16687
Posty: 506
Rejestracja: 20 wrz 2015, 18:36

Re: Protest przeciwko wycince drzew przez Budimex w Czyżynach i negocjacje

Postautor: ngy16687 » 16 maja 2016, 16:19

Aleś malkontent, ktoś coś robi źle, nic się nie robi teź źle. A to, że Polak robi wszystko na ostatnią chwilę trudno, ważne, że robi. Też coś zrób :arrow:
Jesli nie masz pomyslu co jeszcze można zrobić to podpowiem. Spróbuj w ZIKiT załatwić przystanek u wylotu Orlińskiego albo przejazd autobusu przez osiedle. Ambitne, dasz radę?



Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość