Absolutorium dla Gremaxu / zarządcy wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku Orlińskiego 5 w budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach: zakup, budowa, wykończenie itp.
Bogdan
Posty: 118
Rejestracja: 22 paź 2015, 16:36

Absolutorium dla Gremaxu / zarządcy wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: Bogdan » 12 kwie 2019, 13:40

Szanowni Państwo.
nie będąc na zebraniu wspólnoty mogę co najwyżej powiedzieć że nieobecni nie mają racji ; ale jest ustawa o własności lokali i to dzięki niej nie zostałem pozbawiony głosu w sprawach wspólnoty.
a jest to głos , szczególnie po informacji o dopłatach za rok 2018 i nowym ( moim zdaniem nie mającym oparcia w przepisach prawa ) sposobie rozliczania opłaty za wywóz śmieci ; sprzeciwu wobec traktowania nas jak bezwolnego stada które pójdzie za swoim pasterzem gdziekolwiek zechce on iść i które będzie wspierać go nawet gdy grzeszy.
a nasz zarządca grzeszy , bo ma ku temu sposobność.
poprosiłem w skierowanej do Gremaxu korespondencji o przedstawienie sprawozdania finansowego za rok 2018 wraz z dokumentami źródłowymi ( umowy faktury ) po to by móc ocenić zasadność ich poniesienia ( np. jeżeli Gremax zapłacił komuś za odczyty liczników wody i co to albo miał ku temu podstawę w zawartej ze wspólnotą umową , albo zrobił to ze swojego wynagrodzenia ); oraz poprosiłem o zamieszczenie w e-kartotece wszystkich uchwał wspólnoty - SZCZEGÓLNIE TYCH PODJĘTYCH PRZEZ BUDIMEX NIERUCHOMOŚCI - w czasie gdy mógł podjąć każdą uchwałę nawet szkodliwą z punktu funkcjonowania wspólnoty , które to jako udziałowcy wspólnoty mieszkaniowej powinniśmy poznać ; albo przynajmniej mieć możliwość zapoznania się z nimi.
czekam na odpowiedź ; na obecną chwilę moja rekomendacja odnośnie do udzielenia absolutorium jest negatywna
pozdrawiam
Bogdan

Tommy
Posty: 217
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Absolutorium dla Gremaxu / zarządcy wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: Tommy » 12 kwie 2019, 20:10

Ja również nie zagłosowałem za absolutorium z podobnych jak wyżej powodów. Tylko, że nieudzielenie absolutorium nie wiąże się z zadnymi konsekwencjami dla zarządcy.
Natomiast zastanawia mnie, gdzie są osoby, które w zeszłym roku tak paliły się do przejęcia zarządu wspólnotą. Przez te kilka miesięcy nie potrafiły się zmobilizować i zebrac brakujące głosy pod uchwałami ??? Jeśli ktoś nie potrafi zrobić czegokolwiek dobrego dla wspólnoty w czynie społecznym, to tym bardziej nie zasługuje na wejście do zarządu za kasę. I na szczęście ich wtedy nie wybraliśmy.

Tomi
Posty: 68
Rejestracja: 04 paź 2015, 14:47

Re: Absolutorium dla Gremaxu / zarządcy wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: Tomi » 16 kwie 2019, 0:47

Moje pytanie jest też takie. Czemu gremax nie może dodać opcji głosowania za uchwałami przez e-kartoteke. Było by to na pewno wygodniejsze


Tommy
Posty: 217
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Absolutorium dla Gremaxu / zarządcy wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: Tommy » 16 kwie 2019, 16:16

Na jednym z zebrań tłumaczyli, że są wątpliwości prawne czy głosy oddane elektronicznie przez e-kartotekę są ważne. Wg nich, podobno tylko własnoręczny podpis pod uchwałą się liczy.
Czy mają rację, tego nie wiem.

egal1754
Posty: 98
Rejestracja: 27 paź 2015, 23:06

Re: Absolutorium dla Gremaxu / zarządcy wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: egal1754 » 17 kwie 2019, 7:31

Nie tyle czy są ważne, tylko czy to właściciel zagłosował - dostęp do konta może mieć dziecko, żona itd. itp.
Podobno przy takim głosowaniu są później pretensje i to zarządca musi udowadniać że dany głos jest ważny.
Ale żeby nie było, ja też jestem za tym aby głosowanie odbywało się przez e-kartotek. Mamy rok 2019, a my tkwimy w średniowieczu.
Skoro przez internet może "prawie" wszystko, to na pewno można też skutecznie głosować nad uchwałami dla naszej wspólnoty.

Aga123
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2018, 15:19

Re: Absolutorium dla Gremaxu / zarządcy wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: Aga123 » 17 kwie 2019, 14:27

Ale pierdoły piszecie, naprawdę czytam i nie wierzę, że w dzisiejszych czasach wszyscy tacy wygodni się zrobili.
Po pierwsze nic nie stoi na przeszkodzie by karty do głosowania wydrukować i podpisać a potem zeskanować lub zrobić zdjęcie i odesłać mailem, lub wysłać pocztą do Gremaxu, lub im zanieść lub zanieść do pomieszczenia ochrony i skorzystać z tego, że jeszcze ona jest!! Więc dla chcącego nic trudnego .
Po drugie warto byłoby przeczytać co się podpisuje i wiedzieć nad czym się debatuje. Nikt Zarządu płatnego tworzyć nie zamierza, nie taka jest treść uchwały pod jego utworzeniem.Zarząd będzie pracował za darmo.
Po trzecie o jakiej mobilizacji mówimy jeśli chodzi o zbieranie głosów pod uchwałami ? Właśnie, że chodzą osoby i zbierają głosy pukajac od drzwi do drzwi a to, że 50 % to lokatorzy , którzy głosu oddać nie mogą lub nie chcą bo nie mają kontaktu z właścicielem lub stosownego upoważnienia od niego to inna sprawa.
Po czwarte to pisanie wiecznie na forum i innych portalach opinii na temat znienawidzonego Gremaxu, oszustów, kłamców, stronników dewelopera, złodziei, który nas okrada codziennie i zatają powiązania i knowania z Budimexem jak tu wydymać Wspólnote. Proponuje na Zarzadce pana Bogdana, który ma świetne posty na tym forum i w zasadzie nic mu nie pasuje. Również to, że za smieci będzie musiał płacić bo w naszych blokach utarła się praktyka NIEPŁACENIA ZA ŚMIECI I DYMANIA SĄSIADA! Niech kto inny płaci i zgłosi 4 osoby / koszt 88 zł / a ja z moją rodziną zgłoszę tylko siebie / koszt 22 zł/
Jeśli zarzucamy komuś kradzież- zacznijmy od siebie drodzy Panstwo!!!!

domatorka
Posty: 18
Rejestracja: 11 sty 2016, 2:09

Re: Absolutorium dla Gremaxu / zarządcy wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: domatorka » 17 kwie 2019, 14:54

Ja tam chciałabym zobaczyć wkońcu kogoś pod drzwiami z uchwałami. Naprawde.. :D
Płace w terminie. Byłam na zebraniach. Mam zgłoszone tyle mieszkańców ile trzeba. Staram sie nie przeszkadzać nikomu z sąsiadów.
Ale.. Gremax chce odwołać bezwzględnie.
Skubią nas jak chcą poprostu....
Nawiasem uważam że nie dbają o budynek należycie za te pieniądze które im płacimy.
No i ta gwiazda Gremaxu - pewna Pani - jest dla mnie pomyłką.
Zapomina że jest w pracy a nie stoi na placu Imbramowskim z workiem cebuli :shock:


Bogdan
Posty: 118
Rejestracja: 22 paź 2015, 16:36

Re: Absolutorium dla Gremaxu / zarządcy wspólnoty mieszkaniowej - Orlińskiego 5

Postautor: Bogdan » 24 kwie 2019, 12:32

Aga123.
dziękuję Ci za dobre słowo , szkoda że tylko w pół zdania.
nie wiem na podstawie czego sądzisz że nic mi nie pasuje bo to stwierdzenie ma się tak do rzeczywistości , jak zarządca który dba o interes wspólnoty.
każdy ma swoją drogę postępowania , rozumuje , wyciąga wnioski i podejmuje decyzje.
to że nasze decyzje ( albo raczej ich uzewnętrznianie w postach ) są odmienne nie znaczy że jednemu nic nie pasuje a drugi taki pogląd rozpowszechnia.
pasuje mi wiele rzeczy , np. zbliżające się ciepłe dni na weekend majowy ; stan gospodarki w naszym kraju , dynamiczny wzrost PKB , niwelowanie różnic dochodowych i obszarów ubóstwa.
są również rzeczy które mi nie pasują - i tutaj stawiam zawsze i wszędzie głos przeciw strefie zamieszkania ; a po ostatnich kontaktach z przedstawicielami firmy Gremax nie pasuje mi również ten zarządca.
proszę sobie wyobrazić że nie widzą oni potrzeby upublicznienia w e-kartotece WSZYSTKICH UCHWAŁ PODJĘTYCH PRZEZ BUDIMEX , które to mają wpływ , lub będą mieć wpływ na wspólnotę.
ale też muszę przyznać że dzisiaj otrzymałem maila z "zaproszeniem" do weryfikacji sprawozdania za rok 2018. z którego to zamierzam skorzystać.
myli się Aga 123 jak idzie o śmieci; a różnica pomiędzy nami polega na tym iż ja uważam że wprowadzona zmiana jest bezpodstawna ( choć na niej zyskuję , bo płacę mniej za śmieci ) i odpowiada prostej filozofii działania zarządcy - zrobiliśmy krok ku sprawiedliwemu rozłożeniu tego ciężaru to kto to będzie kwestionował.
a tu znajduj ą się i to coraz liczniej kwestionujący nie tylko to , ale i inne kwestie , zwłaszcza te które dotykają ich bezpośrednio negatywnie.
pozdrawiam
Bogdan
ps. prostym sposobem tworzenia opozycji do siebie była propozycja funduszu remontowego w kwocie 1 zł/m2 choć; moim zdaniem z uwagi na wiek bloku , można było zacząć od 20 lub 30 groszy.Wróć do „Orlińskiego 5 (etap VII) – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości