Petycja w sprawie utworzenia „Krakowskiego Central Parku” w Czyżynach

Forum Dzielnicy Czyżyny - sprawy ważne dla jej mieszkańców, remonty, nowe inwestycje, szkoły i przedszkola oraz miejsca do spędzania wolnego czasu. Propozycje zmian w Czyżynach i pinie o obecnie prowadzonych.
lrc1912
Posty: 710
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Petycja w sprawie utworzenia „Krakowskiego Central Parku” w Czyżynach

Postautor: lrc1912 » 12 sty 2020, 19:48

Tworzę osobny temat w celu dotarcia do jak największej liczny osób. Nie kradnę niczyjej pracy, a jedynie ją rozreklamowuje.

Autor Petycji: Kuba Łoginow

petycjeonline.com/parklotnisko

Szanowni Państwo, adresaci petycji,

Niezabudowane tereny zielone zachodniej części dawnego lotniska Rakowice – Czyżyny stanowią unikalny obszar o wyjątkowych w skali Europy walorach historycznych, kulturowych i rekreacyjnych. To także jedno z ostatnich miejsc w tej części Krakowa, gdzie istnieje jeszcze możliwość utworzenia naprawdę dużego parku, o powierzchni przekraczającej 50-60 hektarów. Dlatego w związku z zaawansowanymi planami budowy w tym miejscu Małopolskiego Centrum Nauki „Cogiteon”, które będzie obiektem klasy światowej porównywalnym z Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, apelujemy o całościowe zaprojektowanie otaczającej przestrzeni, wykup terenów zielonych w pobliżu „Cogiteonu” na cele parkowe oraz zmiany koncepcji układu drogowego na bardziej przyjazny dla użytkowników, tak aby droga dojazdowa nie przebiegała pod oknami Mieszkańców i nie uszczuplała terenów zielonych.

mik
Posty: 539
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Petycja w sprawie utworzenia „Krakowskiego Central Parku” w Czyżynach

Postautor: mik » 13 sty 2020, 23:53

Lotnisko pójdzie pod park?

lrc1912
Posty: 710
Rejestracja: 23 cze 2016, 13:17

Re: Petycja w sprawie utworzenia „Krakowskiego Central Parku” w Czyżynach

Postautor: lrc1912 » 14 sty 2020, 0:39

Na pewno nie. Tu chodzi o tereny dookoła lotniska. Z pewnością teren dookoła przyszłego MCN będzie parkiem. Tutaj są organizowane Pokazy lotnicze, koncerty itd. Nie sądzę, żeby mieli zamysł urządzenia parku, który nie dawałby możliwości zorganizowania pokazów lotniczych lub innych wydarzeń.Wróć do „Dzielnica Czyżyny w Krakowie - sprawy ważne dla mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość