Makieta osiedla Orlińskiego 1 w Czyżynach

Makieta Orlińskiego 1 budowanego w Czyżynach przez Budimex Nieruchomości

Forum mieszkańców Orlińskiego!

W ostatnim czasie udało się nam również dostać zdjęcia nowo powstałej makiety budynku, który już wkrótce stanie pod adresem Orlińskiego 1 w Czyżynach. Jej powstawanie można było obserwować na zdjęciach publikowanych na Facebooku, ale teraz jest już gotowa i wygląda tak, jak na zamieszczonych tu fotografiach.

Nowe Czyżyny – projekt Orlińskiego 1 na makiecie

Poniżej widać powstający blok widziany od strony południowo-zachodniej czyli od strony ulic Orlińskiego raz Stella-Sawickiego. Dobrze pokazane zostały tu jego znaczące rozmiary i to, że będą to niemal odrębne dwa budynki spojone po środku niewielkim łącznikiem, jednak obydwa mają znajdować się na podstawie wspólnej hali garażowej. Wyraźnie da się tu także zauważyć, że lokale usługowe będą wypuszczone (od południa) nieco poza obrys części mieszkalnej, przez co będą miały nieco większą powierzchnię. Cieszy też to, że jest tu dla nich miejsce, bo na pewno przydadzą się mieszkańcom.

Blok przy Orlińskiego 1 budowany przez Budimex w nowych Czyżynach
Makieta Orlińskiego 1 powstającego w Czyżynach

Uwagę zwraca także to, że wewnętrzna przestrzeń otoczona z dwóch stron przez powstający budynek, również została ciekawie zaaranżowana. Przewidziano na niej plac zabaw i choć z tej perspektywy nie wydaje się on wcale mały, to jednak porównując go do ogromu planowanej budowli, można spodziewać się, że kiedyś będzie na nim dosyć tłoczno. Cieszy oczywiście to, że zaplanowano także nieco zieleni, choć tej mogłoby być zdecydowanie więcej, inna sprawa, że nie bardzo zostaje na nią miejsce. Warto też dodać, że biały prostokąt widoczny częściowo w prawym dolnym rogu grafiki, to obrys bloku Orlińskiego 4 – dobrze sobie uzmysłowić to, że także tam znajdzie się budynek o wysokości podobnej do tej, co niższe części tego, który tutaj opisujemy.

Zachodnia strona budynku przy Orlińskiego 1 w Czyżynach
Makieta Orlińskiego 1 od strony Stella-Sawickiego

No i jest jeszcze rzut od zachodu widoczny na trzecim zdjęciu. Widać, że tu nabywcy nowych mieszkań od Budimexu będą mogli cieszyć się obszernymi loggiami. Zwracają uwagę także spore przeszklenia, które po tej stronie zaplanowano w lokalach. Wygląda na to, że dzięki nim mieszkańcy wyższych pięter będą mogli cieszyć się pięknym widokiem na panoramę Krakowa, a w dobrą pogodę prawdopodobnie będą mogli zobaczyć nawet Tatry, nie mówiąc, że popłołudniami niezłe powinno być tam również nasłonecznienie. Jeśli chodzi o samą budowę, to wykop pod nią został już właściwie ukończony, ale o tym więcej napiszemy w jednym z kolejnych tekstów, który pojawi się już wkrótce.

Zostaw komentarz