Mała architektura na osiedlu Avia

Osiedle Avia - mała architektura

Podyskutuj na forum o osiedlu Avia!

Pewnie wielu z Was zastanawia się nad tym, jak wygląda mała architektura na osiedlu Avia. Są to z pozoru drobne elementy urządzenia przestrzeni, jednak mogą one mieć duży wpływ na to, jak żyje się zajmującym ją mieszkańcom. Na pewno istotna jest również ich wizualna forma oraz jakoś materiałów użytych do ich wykonania.

Ławeczki i place zabaw na osiedlu Avia

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych elementów małej architektury na osiedlach mieszkaniowych są ławeczki. Dla jednych jest to miejsce, w których można odpocząć na powietrzu, dla innych z kolei jest to miejsce, gdzie przesiadają nocami ludzie i dyskutują, czym często przeszkadzają nocami innym. Dlatego są również osiedla, na których takich elementów w ogóle nie zainstalowano, na szczęście inaczej jest to rozwiązane na osiedlu budowanym przez Budimex. Ławki umieszczone pomiędzy budynkami Avii można zobaczyć na zdjęciu ilustrującym ten tekst (jest tam również widoczny elegancki, wykonany ze stali kosz na śmieci). Widać je również na poniższej fotografii, tyle że tu zostały umieszczone na miniaturowym placu zabaw.

Plac zabaw dla dzieci - osiedle Avia
Ławeczki i plac zabaw na osiedlu Avia 6

Widać tu doskonale, że ładne, drewniane ławki, to nie wszystko, o czym pomyślał inwestor. Znalazł się tam również niewielki plac zabaw dla dzieci, na którym zainstalowano zjeżdżalnię, huśtawkę oraz niewielka piaskownicę, czyli podstawowe elementy, z których zadowolone powinny być zarówno maluchy, jak i ich rodzice. Uwagę zwraca również to, że wszystko to zostało ogrodzone, więc teoretycznie, pociechy nie powinny się nigdzie zawieruszyć. Świetnym pomysłem wydaje się być także to, że podłożem dla części tego miejsca zabaw jest piasek, a dla innej części zadbana trawa. Sporo jest też młodych drzewek, której jednak z czasem powinny dawać znacznie więcej cienia. Ale to nie wszystko, co zasługuje na uwagę.

Avia - wiata śmietnikowa z drewna
Drewniana wiata śmietnikowa na osiedlu Avia

Bardzo pozytywne wrażenie robi bowiem także wykonana z drewna, ażurowa wiata śmietnikowa, która zupełnie nie kojarzy się z tym, co jest w niej przechowywane. Na tym zdjęciu świetnie widać także młode drzewa, co do których pozostaje tylko mieć nadzieję, że za kilka lat będą dawały więcej cienia. Trudno powiedzieć, jak te wszystkie elementy wytrzymają próbę czasu, jednak nie można zarzucić inwestorowi, że nie miał ich na uwadze. Więcej zdjęć pokazujących małą architekturę na osiedlu Avia można zobaczyć na naszej stronie na Facebooku – zapraszamy.

Zostaw komentarz