Mieszkania z MdM: Centralna Park LC Corp w Krakowie

LC Corp nowe mieszkania Kraków Czyżyny Centralna Park

Forum Centralna Park!

Jeżeli ktoś nadal szuka nowego i taniego mieszkania w okolicy Czyżyn w Grodzie Kraka, to w takim razie od niedawna ma do wyboru jeszcze jedną inwestycję. Chodzi o projekt deweloperski Centralna Park od LC Corp, czyli znaną, ogólnopolską firmę, dla której nie jest to pierwsza inwestycja w Krakowie. Sam budynek wygląda na spory, a w jego sąsiedztwie znajdą się kolejne, łącznie znajdzie się w nich ponad 800 lokali, jednak wszystko to wygląda na dosyć przemyślane.

Tanie mieszkania z MdM w Krakowie Czyżynach – Centralna Park LCC

Jak w przyszłości powinien wyglądać ten budynek, można zobaczyć na zamieszczonej powyżej grafice z udostępnionymi przez dewelopera wizualizacjami. Wygląda na to, że większość lokali mieszkaniowych będzie tam wyposażonych w balkon, a całość będzie miała na większości powierzchni 6-7 pięter.

Wspominaliśmy już wcześniej, że cała inwestycja będzie składała się z ponad 800 mieszkań. Warto zaznaczyć, że będą one miały różny rozkład i wielkość, projektanci zaplanowali zarówno niewielkie kawalerki o metrażu mniejszym niż 25 m2, natomiast po drugiej stronie tego kontinuum znalazły się mieszkania mające ponad 70 m2, na których rozmieszczono aż 4 pokoje, więc każdy tu znajdzie coś dla siebie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że przynajmniej część z nich, będą to mieszkania z dopłatą MdM (Mieszkanie dla Młodych), a to oznacza, że będzie je można kupić ze specjalną premią przyznawaną przez państwo, jeśli kupujący spełnia dodatkowe warunki.

Ceny mieszkań w Krakowie – Centralna Park od LC Corp

Na pewno ważny jest również temat tego, jakie ceny będą miały mieszkania budowane w ramach nowej inwestycji w Czyżynach od LC Corp. Ma być dosyć tanio, jednak nie aż tak, jak pewnie mogliby niektórzy liczyć. Deweloper podaje, że ceny metra kwadratowego w tej inwestycji zaczynają się już od 4 700 zł, jednak jak to zazwyczaj bywa, owo „od” wydaje się być raczej rzadkością. Na stronie firmy ceny najtańszych mieszkań w Krakowie Czyżynach Centralna Park oscylują w okolicach 5 000 zł/m2, a są to lokale w promocji. Nie znaczy to, że pozostałe będą dużo droższe, ale jest to jednak wielce prawdopodobne.

Mieszkania w Czyżynach – wady i zalety lokalizacji

No i jest jeszcze sprawa tego, czy Czyżyny w Krakowie to dobra lokalizacja na kupienie mieszkania. Tu rzecz wydaje się mało skomplikowana, bowiem dzielnica ta leży pomiędzy Nową Hutą, a Krakowem, więc jest całkiem dobrze skomunikowana w obie strony, jednak sporo też zależy od tego, gdzie konkretnie ma leżeć nieruchomość, w której znajdzie się nasze mieszkanie. W przypadku Centralna Park, bliskie i bardziej znaczące ulice, to Nowohucka, Centralna, Sołtysowska, a więc drogi ze sporą przepustowością, a jednak leżące nieco na uboczu. W każdym razie te tereny podlegają aktualnie intensywnej zabudowie, co w perspektywie najbliższych kilku lat może bardzo znacząco zmienić ich oblicze. Z pewnością plusem tej inwestycji jest to, że będzie ona położona niedalekiej odległości od Parku Lotników Polskich, o którym już tu pisaliśmy oraz Kraków Areny – jednego z najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych w naszym kraju. Blisko znajduje się także Centrum Handlowe M1, w którym funkcjonuje sporo sklepów, a to również powinni docenić mieszkańcy.

Jeśli ktoś chciałby porozmawiać na temat tej inwestycji, to w takim razie zapraszamy na nasze forum Czyżyn i nowych inwestycji w nich prowadzonych, do którego link znajduje się nad tym tekstem. Warto polubić także naszą stronę na Facebooku, gdzie często pojawiają się aktualności związane z budowami oraz wydarzeniami mającymi miejsce w dzielnicy.

Zostaw komentarz