Orlińskiego 6 w Czyżynach – budowa parteru

Budowa Orlińskiego 6 w Czyżynach - parter

Forum mieszkańców Orlińskiego!

Pomimo zimy, Budimex nie zwalnia tempa prac przy swoich projektach w Czyżynach. Dobrze to widać między innymi na przykładzie inwestycji Orlińskiego 6, której parter rośnie w szybkim tempie. Okazuje się, że śnieg nie stanowi tutaj wielkiej przeszkody i budowa cały czas sprawnie posuwa się do przodu.

Budimex Nieruchomości stawia parter kolejnego bloku w Czyżynach

Na zdjęciu ilustrującym ten tekst doskonale widać już zarys oraz umiejscowienie okien, można sobie również wyobrazić jakiej będą one wielkości. Poniżej widoczna jest ściana od strony zachodniej, ona również w dużej mierze jest już gotowa. Co więcej, prawdopodobnie zalana została już płyta nad częścią pierwszej naziemnej kondygnacji tego bloku, a jeśli nie, to stanie się to zapewne w niedalekiej przyszłości, o czym świadczą barierki mające chronić przed upadkiem robotników pracujących na tym poziomie.

Budimex buduje parter inwestycji przy Orlińskiego 6 w Czyżynach
Orlińskiego 6 od strony zachodniej: budowa parteru

Poniżej natomiast można obejrzeć ścianę od strony północnej, czyli tą ciągnącą się wzdłuż ulicy Orlińskiego. Widać, że tam prace przy płycie są nieco mniej zaawansowane. Jednak na pewno wkrótce i tam pojawią się deskowania. Wydaje się, że ten budynek rośnie nieco wolniej, niż na przykład sąsiedni Orlińskiego 4, jednak jest on również znacznie większy. Możliwe także, że prace przy wznoszeniu kolejnych kondygnacji będą teraz posuwały się do przodu znacznie szybciej (tak było w przypadku innych inwestycji prowadzonych w tej okolicy).

Tanie mieszkania w Krakowie przy Orlińskiego 6 w Czyżynach
Parter bloku na Orlińskiego 6 – ściana północna

Tak czy inaczej wydaje się, że kupujący nowe mieszkania od Budimexu w Krakowie mogą być zadowoleni z postępów prac. Widać, że nawet mniej łaskawa zima, z którą ostatnio mamy do czynienia, nie jest wielką przeszkodą dla budowlańców działających w okolicach pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach.

Jeśli ktoś miałby ochotę zobaczyć więcej zdjęć ilustrujących wznoszenie tej inwestycji, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie na pewno niedługo się one pojawią.

Zostaw komentarz